5 листопада 2012, 16:18

Журналісти – політикам: Ми тут господарі! Про особливості спілкування преси й влади в Німеччині

У німецьких журналістів в Берліні є спеціальна кімната для допиту...політиків. Регулярного допиту. Тричі на тиждень: в понеділок, середу і п'ятницю. З ранку і до...останнього запитання, яке виникне у журналістів до урядовців.

Журналістська "катівня" політиків – це прес-зала. Знаходиться неподалік урядових установ в орендованому приміщенні. Винаймає його громадська організація "Федеральна прес-конференція".

Ця організація була заснована 1949 року самими журналістами і ними ж фінансується. До цієї прес-зали журналісти самі запрошують (точніше буде сказати – викликають) урядовців, очільників міністерств, або їхніх речників. Тричі на тиждень на 9 ранку у залі як Отче Наш сидять представники всих міністерств. І журналісти ставлять їм будь-які запитання. Коли я разом з колегами з України зайшла в цю залу, звітував речник Ангели Меркель (в минулому популярний ведучий теленовин Зіберт) і ще восьмеро речників міністерств.

Якщо журналістам не подобаються відповіді – вони влаштовують демарші. Коли трапився скандал із дисертацією міністр оборони Німеччини (випливли факти про плагіат в його науковій праці) міністр прислав дозали "Федеральної пре-конференції" свого речника. Однак той сказав журналістам, що не може сказати нічого про дисертацію свого шефа, бо зараз в міністр дає прес-конференцію для запрошених журналістів на цю тему у приміщенні військового відомства. Журналісти обурилися і всі разом залишили прес-залу. Міністр, до речі, за кілька день по тому подав у відставку.

Регулярно за планом (двічі на рік), або у критичних для Німеччини ситуаціях в залі "Федеральної прес-конференції" з'являється і сам канцлер.Нині – канцлерка Меркель.



Вона особисто тримає удар до останнього словесного "списа" від журналістів. Такі правила встановили журналісти.

Україна – не Німеччина. Нашу країну тиждень колотить через вибори – президент ані пари з уст. Ні, він не хворий (принаймні, в прямому – фізіологічному – сенсі). На його сайті з'являються новини про робочі будні Януковича. І сміх, і гріх. Ось підбірка того, що зробив президент протягом останнього буремного тижня: Янукович привітав хліборобів Чернігівщини із намолотом 2 млн т зернових, вислови співчуття жертвам буревію Сенді у США, підписав Угоду про вільну торгівлю із Чорногорією. Плідний тижень...

Смішно, що про українські вибори висловилися закордонні впливові політики, деякі вже й двічі, а президент України – мовчить.

Я розумію, що Янукович не вийде на прес-конференцію найближчим часом. Тим більше на таку, як змушена ходити його колега Ангела Меркель – до останнього запитання журналіста. Але сама форма спілкування ЗМІ й влади, як на мене, дуже цікава. Колеги, а давайте створимо подібну організацію, орендуємо залу десь у центрі і будемо викликати на "килим" й наших урядовців. Хай зараз ці не ходитимуть. Але ж правління Януковича не може бути вічним!

Хто підтримує ідею, пишіть мені на адресу: sokol-n@ukr.net

P.S. Щороку "Федеральна прес-конференція" проводить Новорічний бал журналістів і політиків. На бал запрошують політиків, депутатів, урядовців і їхніх речників.

Танці відкриває президент Німеччини – він запрошує дружину голови правління "Федеральної прес-конференції", а голова правління "Федеральної прес-конференції" запрошує першу леді – дружину президента Німеччини. Квитки – дорогі. Частина суми йде на створення вишуканої атмосфери балу, решту журналісти й політики віддають на благодійність.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Навіщо Гетманцев через акцизи підставив МВФ?

У це знову важко повірити, але під час війни влада продовжує вперто просувати знижку на акцизи для так званих айкосів і тим самим намагається позбавити бюджет 3 млрд гривень тільки у 2025 році! Але цього разу у лобіювання корисливих інтересів тютюнових компаній втягнули МВФ...

Ухвалений закон про Рахункову палату – це НЕ перемога! Соромно за депутата-''опозиціонера'' Железняка і журналістів.

Верховна Рада 30 жовтня ухвалила законопроєкт N10044-Д про Рахункову палату. Не вірте переможним реляціям влади, деяких представників опозиції, зокрема, Ярослава Железняка із фракції "Голос", і компліментарним заголовкам ЗМІ! Це не перемога! Це законодавчо закріплене захоплення інституції, яка мала би чесно і принципово рахувати гроші державного бюджету і міжнародну фінансову допомогу...

Радники, як в ОП, при космічних зарплатах. ДефектN2 законопроєкту про ''реформу'' Рахункової палати

Почнемо із зарплат, які законопроєкт N10044-д про нібито реформу Рахункової палати: народні депутати проявляють велику щедрість і пропонують встановити такі виплати: Голова РП – 55 прожиткових мінімумів – зараз це 160 тис грн на місяць + доплати, зокрема за доступ до держтаємниці + премія 30% від окладу, за спеціальне звання для державних аудиторів = приблизно 300 тис грн на місяць! 
Заступник Голови – 50 прожиткових мінімумів, це 146 тис грн + і ті ж доплати, инший член РП – 48 прожиткових мінімумів, це 140 тис грн на місяць + доплати...

Стратегічні дефекти законопроєкту про реформу Рахункової палати. Дефект N1.

"Рахункова палата – це наші очі", – сказала мені під час інтервʼю на Українському радіо Ніна Южаніна, народна депутатка з фракції ЄС, членкиня Комітету ВР з питань податкової та митної політики Зміст нашої подальшої розмови про законопроєкт 10044-д про реформу Рахункової палати, що його ухвалено 19 вересня 2024 р...

Український інститут майбутнього проти майбутнього України і ЗА підтримку міжнародного спонсора війни. За кого будуть народні депутати?

На 4 червня заплановано важливе голосування – з тих, які журналісти аналізують поіменно. Мова про підвищення податків на тютюнові вироби. Законопроект N11090, ініційований Міністерством фінансів і підтриманий податковим комітетом Данила Гетманцева, вже рекомендований на розгляд парламенту...

Міністр фінансів Марченко і нардеп Слуг Устенко хочуть підвищити ставки податків для всіх, а для продавців ТВЕНів (айкосів) знизити. Ціна питання = 1 Patriot

В Україні з 2021 року роки діють однакові ставки податку (акцизу) на сигарети та ТВЕНи (в народі їх називають айкосами, бо 80% українського ринку пристроїв для електричного нагрівання тютюну належить компанії Philip Morris, що виготовляє ці iqos)...