9 березня 2013, 01:36
Обама, Янукович і жінки. Сценарії 8 березня як ілюстрація політичної культури.
Як ВИ відзначили 8-ме березня? Як МИ відзначили 8-ме березня?
Загальне тло – квіти, парфуми, каструлі, повно чоловіків п'яних "від свята" і...ЗВЕРНЕННЯ президента В. Януковича:
Дорогі жінки!
Щиро вітаю вас із весною та з Міжнародним жіночим днем.
Вам – найкращі квіти любові та шани.
Бажаю миру, спокою, здоров'я та щастя вам і вашим родинам. Хай поруч із вами завжди буде міцне плече, яке служитиме надійною опорою в житті.
Прийміть мою глибоку повагу та вдячність.
Радісної вам весни!
Запам'ятаймо це "міцне плече"
Ще душевніше вийшло привітання у президента Туркменії Гурбангули Бердимухамедова. Як повідомили туркменські ЗМІ і РІА-Новини, глава держави вирішив подарувати на Восьме березня кожній жінці країни по 40 манат (14 доларів).
"Міцне плече" і гроші – це сценарій 8-го березня країн із такими лідерами, як Янукович і Бердимухамедов.
А що в цивілізованому світі?
Президент США Обама з нагоди 8-го березня підписав закон про посилення захисту жінок від насильства.Документ передбачає, серед иншого, навчання поліціянтів для ефективнішого попередження насильства, спеціяльні заходи для індіянських громад, де жінки частіше підпадають під "гарячу руку".
Чи актуальна проблема насильства над жінками в Україні? Просто бачу це питання у ваших очах, шановні читачі УП. Звісно, у вас нема) Поширення насильства, безумовно, залежить від рівня освіти (це вам такий комплімент проти ночі:). Але в тих українських сім'ях, де, умовно кажучи, читають лише титри на екрані телевізора, це величезна проблема:
Цитую "Газету по-українськи": Торік, Український інститут соціальних досліджень імені Олександра Яременка провів дослідження, та встановив, що кожна друга з опитаних жінок зазнавала фізичного насильства протягом останнього року. Серед них більше жінок, які зазнавали не один, а два чи більше видів насильства. Найпоширенішими видами фізичного насильства виявилися ляпаси, тягання за волосся і жбурляння предметами.
Якби Янукович не про "міцне плече" у ЗВЕРНЕННІ 8-го березня написав, а подав якусь ініціятиву із запобігання насильства над жінками, то... це був би не Янукович (((
Проте, нам своє робить)
Окрім протидії насильству, збільшувати роль жінок у партіях і в процесі ухвалення рішень, найкраще – квоти у партійних списках, та поки це нереалльно – робити маленькі жіночі революції в самих партіях:), добиватися справделивого просування по службі і рівної оплати праці, стіною стояти – не дозволяти свавільно звільняти наших колєжанок через вагітність, будувати по всій країні дружню до сім"ї інфрастуркутуру (обладнати пеленальними столиками усі громадські місця на кшталт аеропортів, вокзалів, в державних установах іі т.п.) – це я цитую програмові завдання і поточні справи Демократичного Альянсу Жінок. Це громадська припартійна жіноча організація ДемАльянсу. Очільниці – Наталя Король і Христина Голинська – були на минулому Політклубі Віталія Портнікова на ТВі – запис тут. А це їхні фейсбук сторінки: Наталі Король і Христини Голинської
Приєднуйтеся, якщо 8-го березня хочете чути від політків щось поважніше за бла-бла про "міцне плече"
Пи.Си.
Пост у фейсбуці з нагоди 8-го березня на стр Демократичного Альянсу Жінок)))
8 березня, як і 7, 9 чи в будь-який інший день ми бажаємо кожній людині жити у державі, де справді забезпечуються рівні права та можливості для розвитку та самореалізації особи незалежно від статі. У державі із дружніми для сімей містами та інфраструктурою, із відсутністю упередженості при прийомі на роботу, із толерантністю та повагою у ставленні до чоловіків та жінок. І якщо 8 березня – це додатковий привід спільно подумати як цього досягти, то ми, Демократичний Альянс Жінок, вітаємо усіх із цим днем і закликаємо об'єднувати зусилля заради втілення бажаних змін!
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.