Розблокувати парламент? Тільки за умови скасування Закону ''Про всеукраїнський референдум!
Ця вимога ще не лунає з уст опозиційних депутатів. То Тарас Шамайда, співкоординатор громадської організації "Простір свободи", сьогодні на прес-конференції "Вся правда про референдум" благав опозицію поставити пункт про скасування Закону "Про всеукраїнський референдум" першим у розмовах із владою про розблокування Верховної Ради. А ще Ірина Бекешкіна (Демократичні ініціативи) та Ігор Коліушко (Центр політико-правових реформ) просили опозиціянтів негайно взятися за скасування цього закону, бо потім вже буде пізно. Цитую Бекешкіну: "Якщо влада проведе хоч один референдум за чинним законом, це буде останній цвях у труну української демократії!"
Звучить пафосно? Але зважте, що Закон "Про всеукраїнський референдум" просто множить на нуль:
Верховну Раду - замість парламенту на референдумі можна ухвалювати чи скасовувати будь-який закон;
Політичні партії – вони не можуть організувати референдум і контролювати його перебіг;
Журналістів із свободою слова – тим просто наказано змовкнути на час референдуму, або писати тільки позитив.
Це далеко неповний перелік загроз Закону "Про всеукраїнський референдум". Між тим влада вже провела значну підготовчу роботу задля проведення референдуму за цим законом: постанови Кабміну про порядок фінансування всенародного опитування і постанови ЦВК про організацію процесу – ще квіточки.
Ягідки з"являться...вже завтра. У Харкові у вівторок 19 березня об 11.00 така собі КРЕАВІТА - громадська організація, що дотепер опікувалася лише питаннями інвалідів (облаштування пандусів і т.п.) – проведе цікаві збори геть не по інвалідській тематиці.
Предметом обсуждения на конференции будут также вопросы о социально-экономическом положении в стране и о бездеятельности отдельных органов государственной власти при разрешении социальных проблем граждан; о проведении всеукраинского референдума и о создании инициативной группы. По итогам конференции планируется принятие Резолюции
Це, так би мовити, результативна частина резолюції:
"Мы требуем от Президента страны распустить Верховную Раду Украины 7 созыва и объявить досрочные парламентские выборы. Если данное требование не будет выполнено, то мы, как часть народа Украины, в соответствии со ст. 5 и ст. 69 Конституции Украины, воспользуемся своим конституционным правом на всеукраинском народном референдуме внести в Конституцию Украины изменения, которые давно назрели, обеспечат нормальную работу всех ветвей государственной власти и улучшение жизни людей. Для проведения всеукраинского народного референдума мы создадим инициативную группу и вынесем на референдум следующие вопросы:
1. Сократить численность Верховной Рады Украины до 300 народных депутатов.
2. Ввести вторую палату Парламента, которая должна состоять из представителей регионов. Главной задачей второй палаты Парламента должно стать законодательное обеспечение развития регионов страны. Эта палата должна иметь контрольные полномочия по исполнению Законов и обладать правом вето.
3. Полностью отменить депутатскую неприкосновенность.
4.Выборы в Верховную Раду Украины провести исключительно по мажоритарной системе.
Це реальна підготовка до референдуму. "А варто владі провети лиш один, гарантовано дуже швидко матимемо білоруський варіант. От візьмемо пункт про скорочення кілкости депутатів. Лукашенко після такого референдуму просто взяв список чинних депутатів і половину...викреслив. Без виборів. Сам скоротив. Наші теж цього хочуть? Взагалі, я не розумію, чиє у наших політиків з опозиції інстинкт самозбереження?"
Тим часом Закон "Про референдум" на перше місце в порядку денному виносять громадські організації. Сьогодні п'ять громадських організацій оголосили про створення Коаліції "За ЧЕСНИЙ референдум". Мета – не допустити проведення в Україні маніпулятивних референдумів, простіше кажучи, унеможливити проведення референдуму за чинним законом.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.