13 квітня 2013, 19:22

Вишгородські судді пророкують тисячні протести під Межигір'ям!

Вранці один з демальсівців підслухав розмову двох суддів Вишгородського районного суду:

- Оце їх двадцятеро було під Межигір"ям – судимо четвертий день.

- А як завтра буде тисяча? То, що, ми будемо цією ху...ньою постійно займатися?


Будете, панове судді, бо буде під Межигір'я тисяча, буде більше! Ви також зробили для цього багато!

Отже, Василя Гацька, голову партії Демократичний Альянс, сьогодні посадили на 5 діб за мирний!!! протест на вулиці Івана Франка, селища Нові Петрівці. На цій вулиці розташований в'їзд до колишньої державної резиденції, яка дивним чином стала маєтком В. Януковича – Межигір'я.

Мета цього незаконного, на мій погляд, рішення, очевидна – залякування. Буде досягнуто її? Запитайте в Рабиновича (з анекдоту).

Коли суддя оголосив рішення, істерик в залі не було. Навіть нецензурних слів. Василь одразу зателефонув дружині (вона ці 5 діб мусить сама доглядати за їхніми двома маленькими синочками), потиснув руки друзям і захиснику, а своїм однопартійцям сказав: "Не чекайте (поки прийде конвой), їдьте, організовуйте роботу далі!"



Дзвінок дружині: "У нас тут все краще, ніж могло бути. Побачимося вже в середу!"

Детальну правову оцінку рішенню демальянсівці нині готують, як і апеляцію на всі рішення по їхнім межигірським протестам. А зараз хронологія подій:

Коротко хронологія подій:

1 квітня голова Київського міського осередку партії Демократичний Альянс Максим Панов подає заявку на проведення 10 квітня "дорожнього протесту" (планували вимагати у Януковича негайно привести дороги у відповідність до держстандарту, змінити процедуру розподілу замовлень на будівництво і ремонт шляхів і т.п.) Чому Януковичу? Бо за статутом Укравтодору саме президент звільняє і призначає голову Укравтодору.

5 квітня Вишгородський суд забороняє проводити протест під Межигір'ям, бо на цей день там вже заплановано...повінь. Про повінь у суді розповідав голова Нових Петрівців Родіон Старенький (раніше він просив суддів заборонити акцію протесту журналістів руху "Стоп цензурі!", бо йому ввижалася загроза теракту).

10 квітня демальянсівці у гумових чоботях приїжджають рятувати))) президентський маєток від повені. Вони там без транспорантів, без гучномовців та инших протестних ознак. Посміялися. Поговорили з журналістами ТВі, які теж приїхали знімати екшен "Як тоне Межигір'я". І вже на виїзді з села демальянсівців спинили люди у формі і чотирьох – Василя Гацька, Андрія Богдановича, Олександра Бойкула і Максима Панова доправили до суду. Журналістці ТВі Анастасії Станко люди в формі (язик не повертається назвати їх правоохоронцями) намагалися завадити знімати – заламували руки.

11 квітня суддя Рудюк садить на 7 діб Максима Панова – він подавав заявку на акцію протесту. (Иншим – по 170 грн штрафу). Це відбувається близько сьомої години вечора. Після оголошення рішення відбувається потасовка одного з керівників Вишгородьської міліції з Василем Гацьком – той в намагався забрати у Василя мобільний телефон. На руці у Василя лишилися синці.



Синці після "спілкування" з міліціянтом у залі суду

До глибокої ночі демальянцівці намагаються з'ясувати, куди повезли Максима Панова. Коли знаходять у Іванківському СІЗО, вирішують провести у Межигір'ї ще одну акцію протесту з вимогою звільнити Максима Панова.

12 квітня вранці по восьмій годині Василь Гацько надсилає телефонограму до сільради Нових Петрівців із повідомленням про акцію протеста, що відбудеться там само під Межигір'ям. По десятій ранку демальянсівці вирушають пішою ходою від повороту з траси Київ-Овруч на Межигір'я по вулиці Франка. За лічені хвилини колону наздоганяють беркутівці. І цієї ж миті на дорозі з'являється кортеж, ймовірно, з В. Януковичем.



Якщо він був в одній з автівок, неодмінно побачив адресовні йому транспоранти: "Свободу Максиму Панову! Геть диктатуру! Громадяни сильніші за режим!"



Колону протестувальників беркутівці намагаються спинити – марно. Василь Гацько пред'являє оформлену згідно закону заявку на проведення акції протесту і підтвердження з пошти про направлення заявки до Новопетрівської сільради. Демальянсівці доходтья до воріт маєтку Януковича і там мітингують.



Вишгородські міліцейські очільники "запрошують" на дуже підвищених тонах пройти у відділок для складання протоколу. Протестувальники відмовляються сідати в міліцейські "бобіки" і йдуть до відділку у Вишгород пішки.

Близько 12-тої години демальянсівці доходять до будівлі районного суду, аби забрати документи у справі Максима Панова й передати їй до Апеляційного суду у Києві. Василь Гацько заходить до райвідділку і там його насильно утримують до 17-тої години. Нагадаю, для складання протоколу міліціянти мають право утримувати людину у відділку не більше години. Якщо громадянина затримують (складається пртокол про затримання), можуть не відпускати три годин. Василя Гацька протримали – 6!!!! годин. І невідомо, скільки б це свавілля тривало, але приїхала народна депутатка Леся Оробець з'ясувати, на якій підставі заблокували в кабінеті Василя. За кілька хвилин після жорсткої розмови Лесі з міліціянтами, Гацька доправляють до зали суду.

Тим часом також з 12-ої години загін беркутівців утримує силою на ганку перед судом учасників протесту.



Їм не пред'являють обвинувачень, взагалі, нічого не пред'являють, але так само до приїзду (о 17-тій годин) Лесі Оробець не дають вийти хоча б за водою у крамницю навпроти. Незаконно затримані викликали наряд міліції і склали заяву про скоєння злочину.

Близько 18-ої години суддя Заріцький С. М. розпочинає розгляд справи Василя Гацька. Вигляд у судді розгублений. Всупереч Адміністративному кодексу, суддя забороняє знімати засідання на відео. Причина заборони – найабсурдніша за усих мені відомих: "Щоб не було перекручень", – каже суддя. – "Так для цого і зйомка потрібна, що не було перекручень", – спробував заперечити захисник Олег Петровець. "Ні, всі ці нові технології...не можу дати дозволу". За адмінкодексом, заборонити зйомку суддя може лише на прохання громадян, згода органів влади (суддівської також) – не потрібна. Вислухавши сторони, Заріцький оголошує перерву до ранку.



13 квітня суддя Заріцький саджає Василя Гацька на 5 діб. Через те, що несвоєчасно, на думку судді, повідомив Новопетрівську сільську раду про протест. Суддя сам!!! витлумачив Конституцію України – ст. 39, у якій йдеться про те, що повідомляти про проведення мітингу "завчасно", але нема визначення – скільки це днів, годин чи хвилин. Звісно, це рішення буде оскаржено! Так само демальянсівці не залишать без адекватної відповіді синці на тілі Василя Гацька, безпідставне, свавільне його утримання у райвідділку, а його однопартійців на ганку перед судом...

Далі буде!

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Ухвалений закон про Рахункову палату – це НЕ перемога! Соромно за депутата-''опозиціонера'' Железняка і журналістів.

Верховна Рада 30 жовтня ухвалила законопроєкт N10044-Д про Рахункову палату. Не вірте переможним реляціям влади, деяких представників опозиції, зокрема, Ярослава Железняка із фракції "Голос", і компліментарним заголовкам ЗМІ! Це не перемога! Це законодавчо закріплене захоплення інституції, яка мала би чесно і принципово рахувати гроші державного бюджету і міжнародну фінансову допомогу...

Радники, як в ОП, при космічних зарплатах. ДефектN2 законопроєкту про ''реформу'' Рахункової палати

Почнемо із зарплат, які законопроєкт N10044-д про нібито реформу Рахункової палати: народні депутати проявляють велику щедрість і пропонують встановити такі виплати: Голова РП – 55 прожиткових мінімумів – зараз це 160 тис грн на місяць + доплати, зокрема за доступ до держтаємниці + премія 30% від окладу, за спеціальне звання для державних аудиторів = приблизно 300 тис грн на місяць! 
Заступник Голови – 50 прожиткових мінімумів, це 146 тис грн + і ті ж доплати, инший член РП – 48 прожиткових мінімумів, це 140 тис грн на місяць + доплати...

Стратегічні дефекти законопроєкту про реформу Рахункової палати. Дефект N1.

"Рахункова палата – це наші очі", – сказала мені під час інтервʼю на Українському радіо Ніна Южаніна, народна депутатка з фракції ЄС, членкиня Комітету ВР з питань податкової та митної політики Зміст нашої подальшої розмови про законопроєкт 10044-д про реформу Рахункової палати, що його ухвалено 19 вересня 2024 р...

Український інститут майбутнього проти майбутнього України і ЗА підтримку міжнародного спонсора війни. За кого будуть народні депутати?

На 4 червня заплановано важливе голосування – з тих, які журналісти аналізують поіменно. Мова про підвищення податків на тютюнові вироби. Законопроект N11090, ініційований Міністерством фінансів і підтриманий податковим комітетом Данила Гетманцева, вже рекомендований на розгляд парламенту...

Міністр фінансів Марченко і нардеп Слуг Устенко хочуть підвищити ставки податків для всіх, а для продавців ТВЕНів (айкосів) знизити. Ціна питання = 1 Patriot

В Україні з 2021 року роки діють однакові ставки податку (акцизу) на сигарети та ТВЕНи (в народі їх називають айкосами, бо 80% українського ринку пристроїв для електричного нагрівання тютюну належить компанії Philip Morris, що виготовляє ці iqos)...

Мінус 5 млрд грн! Що курить міністр фінансів Марченко?

Україна має підвищити акцизи на тютюнові вироби. Це наше зобов'язання перед ЄС, яке закріплено у Директиві. Згідно цьому документу до 2025 року акцизи на сигарети, сигарили та тютюнові вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) повинні бути не менше 90 євро за 1000 сигарет...