''Вадік Румин'' (тм) проведе референдум
Народні депутати від опозиції, правники і громадські активісти сьогодні мали грунтовну розмову про те, що робити із Законом "Про всеукраїнський референдум".
Учасники цього зібрання, організованого Коаліцією громадських організацій "За чесний референдум" добре обізнані із цим законом і їм не треба було переконувати одне одного, що цей закон – найбльше зло у нашому законодавчому полі. Ось деякі висловлювання з сьогоднішнього "круглого столу" про цей акт:
"Закон "Про всеукраїнский референдум" побив всі рекорди, за яким закон взагалі можна назвати неконституційним", – Юлія Кириченко
"Закон "Про всеукраїнський референдум – це найефективніша зброя проти Незалежної України, – Сергій Головатий
Проте найвлучніше, як на мене, про цей закон сказав віце-президент асоціації Народних депутатів минулих скликань Олександр Барабаш: "Вадік Румин проведе референдум"
В цій фразі – весь сценарій влади щодо проведення референдуму, якщо опозиція, громадські активісти і правники не доб'ються скасування Закону "Про всеукраїнський референдум", що його було ухвалено 6 листопада 2012 року.
Тобто, за цим законом владі для проведення референдуму не потрібні громадяни, активісти, політики, достатньо "Вадіків Румунів".
Адже за цим законом влада:
- сама сформує комісії,
- не допустить спостерігачів (тільки від ініціативної групи можна, себто, тільки від влади),
- копії протоколів з дільниць видаватимуть тільки представникам ініціативної групи (також від влади),
- свободи слова на час референдуму не буде,
- оскаржити в суді результати підрахунку неможна в принципі! Адже результат голосування набирає чинності у момент усного (!!!) оголошення результатів у Центрвиборчкомомі.
Ті хто будуть проти поставленого на референдумі питання (наприклад, приєднання України до Митного Союзу чи обрання президента у парламенті, а громадянами як зараз), не матимуть жодного законного способу інформувати або агітувати проти таких ідей, взагалі, ніхто не зможе якось легально боротися проти махінацій із формулюванням запитання чи підрахунком голосів.
У разі організованого – неюридичного – спротиву на противніків референдуму спустять..."Вадіків Румунів". Апокаліптична картинка вималювалася на сьогоднішньому обговореннні. Але апокаліпсіс ще можна відвернути.
Висновки і рекомендації сьогоднішнього "круглого столу":
Найперше, опозиція має зробити тему скасування цього закону про референдум найгарячішою у політичному дискурсі – говорити про ненприпустимість існування такогоо закону скрізь: в парламенті, на ток-шоу, із виборцями, з дипламатами.
По-друге, внести инший законопроект чи нову редакцію закону про референдум, положення якого відповідають Конституції України на рекомендаціям Венеціянської комісії (аналіз Венеціянки має бути вже в середині червня)
І по-третє, вже зараз розробляти "план Б", якщо влада спробує застосувати чинний закон про референдум.
P.S. Ніхто з учасників Коаліції "За чесний референдум" і сьогоднішньої дискусії не думає посягати на святе право громадянина обирати. Але треба спершу забезпечити можливість вибору. Чинний Закон "Про всеукраїнський референдум" права вибору громадянину не дає.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.