Читаємо УГОДУ про АСОЦІАЦІЮ України з ЄС-2. ЯК зміниться якість нашого молока і...тривалість життя)))
Десь років 5 я не купую сирів (((ну, зіпсувався, як на мене смак (((в сирах вчувається мені якийсь парафін. До того ж, мої здогади про наявність чого "лівого" у молошних продуктах, не раз підтверджувалися (за моїми журналістськими каналами) інфою про те, що виробники дійсно додають у сири всякий непотріб – пальмову олію, наприклад (це значно здешевлює виробництво, але псує смак і знижує якість).
Припускала, що в Україні ЗАБОРОНЕНО використовувати пальмову олію при виготовленні сирів, а виробники просто порушують...Але вчора з подивуванням дізналася, що в Україні – це взагалі НЕ ВРЕГУЛЬОВАНО!
А знаєте, як врегульовано у нас якість власне молока, з якого виготовляють сири? Просто числа нічого не скажуть, а в порівнянні з нормами ЄС (які Україна за Угодою про Асоціацію має прийняти у себе) – виглядає дуже яскраво.
Отже, якість молока в ЄС визначається за кількістю соматичних клітин на мілілітр молока. Що більше тих клітин, то гірше якість молока.
Бо у здорової корови буде:
від 10 тис до 100 тис соматичних клітин на 1 мл молока
Якщо понад 500 тис на 1 мл молока – корова хвора, а в молоці бракує казеїну, молочного цукру, кальцію, магнію та інших речовин, без яких не можна виготовити якісні молочні продукти, сири, наприклад.
В ЄС – не допускається у продаж молоко, якщо у ньому більше 400 тис соматичних клітин на 1 мл, а в Україні можна до 800!!! тисяч соматичних клітин на 1 мл.
Ще один показник якості молока – кількість мікроорганізмів на 1 мл молока:
в ЄС – не більше 100 тисяч на 1 мл, а в Україні допускається 1 млн!!! мікроорганізмів на 1 мл молока.
Тобто, молоко, яке ми – українці – споживаємо, вдвічі, а той удесятеро гірше за якістю, ніж у наших сусідів на Заході. (Одна з головних причин низької якості, забрудненості молока соматичними клітинами та мікроорганізмами – ручне доїння, чого в ЄС давно вже нема).
До цього неякісного молока додайте ще пальмову олію, яка в ЄС при виготовленні молочних продуктів заборонена, антибіотики (в Україні додають їх у це неякісне молоко, щоб воно не скисло, поки за ним не приїде машина з молокозаводу) і отримуємо...хочеться тут вжити одне "дитяче" слово на "к".
І це не просто неапетитно, це шкідливо для здоров'я.
Антибіотики, що ми споживаємо разом із неякісним молоком, вбивають мікрофлору в кішківнику, від цього – дисбактеріоз, зниження імунітету. Часте вживання антибіотиків у малих дозах (через неякісне молоко) викликає звикання. І, коли нам вже знадобляться антибіотики для лікування хвороби, треба давати більші дози і сильніші препарати.
Так є зараз. Але, якщо Україна підпише Угоду про Асоціацію з ЄС, то виробники молока мають забути про ручне доїння та антибіотики. Натомість істотно підвищити гігієну при доїнні, закупити охолоджувальні системи, запровадити тотальний контроль за якістю молока на всих етапах від вимені до столу.
Оця система, яка простежує якість харчів від виробника до споживача в ЄС, яку Україна згідно з Угодою про Асоціацію має запровадити, називається ХАССП.
ХАССП (Hazard Analysis and Critikak Control Points) розробили у НАСА для...американських астронавтів у 60-х роках, аби виготовляти для них винятково безпечні продукти харчування. У 80-х уряд США зробив це обов'язковим стандартом для всих виробників харчів, а у 1993 ХАССП затвердив як закон і Європейський Союз. У разі підписання Угоди, ХАССП діятиме і в Україні.
Виникає питання, а хто за це все заплатить? За підвищення якості молока? Відповідь – виробник. Українські селяни мають об'єднатися у кооперативи, гуртом закупити доїльні апарати, охолоджувальні установки, фільтри, тест-системи аналізу якості молока, як це зробили селяни в ЄС. На власні очі бачила і робила навіть сюжет з обійсть польських селян, як пройшли цей шлях років 10 тому.
До речі, знаєте, яка тривалість життя у Польщі? У порівнянні з Україною?
Чоловіки в Польщі живуть 72 роки – в Україні 62 роки,
Жінки в Польщі – 80 років, а в Україні – 74 роки.
Звісно, на тривалість життя впливає багато чинників. Але ж ви не будете запереччувати, що якість того, що ми їмо (з антибіотиками чи без) впливає точно!
P.S. Вже вдруге прошу вас, шановні читачі УП! Розкаіжть про те, що несе нам європейська інтеграція тим, хто УП чи інтернет-публікації на инших сайтах не читає (бабусям й дідусям, що часто визначають наше майбутнє, бо дисипліновано ходять на вибори:)). Тут попередній допис про те, що буде з повітрям і водою у разі підписання Угоди. Тобто – не "дешевий газ" від Кремля і Митного Союзу (не факт, що буде), а инша якість і тривалість!!! життя з Європейським Союзом))))
P.P.S. Тривалість життя чоловіків у Росії – 57 років!!! (наагадаю, в Україні – 62, а в Польщі навіть – 72!!!)
Гарного дня!
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.