6 серпня 2013, 12:47

Янукович підписав свій перший указ про нацпарк

За всю історію президентства Віктора Януковича цього місяця президент вперше надав природозахисний статус лісу. Пощастило Хмельниччині.

Національний парк "Мале Полісся" загальною площею майже 6 тисяч гектарів Янукович своїм указом створив на базі двох державних підприємств Ізяславського та Славутського лісових господарств.

Для всіх захисників зелених зон це знакова подія. Статус національного парку унеможливлює дерибан лісу – рекреаційного ресурсу держави – місцевими удільними князьками.

В Адімністрації президента перебуває зараз на підписі не один проект указу про створення національного парку.

Ми зробили запит до Адміністрації Президента, аби з'ясувати за чиїх часів було підписано найбільша кількість указів задля захисту легенів України.

З'ясувалось, що Леонід Кравчук підписав єдиний Указ про створення Азово-Сиваського національного природного парку.

Його наступник Леонід Кучма за дві каденції підписав 18 указів, якими створювались національні парки та заповідники.

Справжнім рекордсменом тут є Віктор Ющенко. За його підписом створено 33 нацпарки і заповідники впродовж лише однієї каденції. При чому останні 9 указів Ющенко підписував буквально в останні дні свого президентства.

Екологи давно скаржились, що більша частина каденції Януковича минула, а жодного Нацпарку чи заповідника не створено. Більше того, екологам тепер значно важче захистити природу через опір місцевої влади.



У серпні 2013 року таки маємо перший указ.

"Президент України Віктор Янукович приділяє велику увагу розбудові мережі біосферно-заповідного фонду України. Пріоритетним напрямком роботи визначено розширення меж існуючих парків та заповідників, приведення їх територій у відповідність до світових стандартів, зокрема, вимог ЮНЕСКО, аналіз доцільності визначення нових територій національними парками та заповідниками з урахуванням думок представників громадськості та захисників природи," – йдеться у відповіді Дениса Іванеско, керівника НУ забезпечення доступу до публічної інформації АПУ.

"За інформацією Головного управління з питань економічної політики та впровадження економічних реформ, в Адміністрації Президента України зареєстровано понад 500 нормативно-правових та регуляторних актів (понад 200 з яких видані протягом 2010-2013 років) щодо розширення меж, забезпечення діяльності природних заповідників та національних природних парків, видавцями яких є Президент України, центральні та місцеві органи законодавчої та виконавчої влади," – додає Іванеско.

В Адміністрації Президента на підписі перебуває не один проект указу про створення нацпарку.

Найбільш скандальним є проект указу про присвоєння природоохоронного статусу Біличанському лісу, де сотні гектарів перейшли в приватні руки забудовників через депутатів Коцюбинської та Гостомельської селищних рад та підставних осіб.

Майже рік тому Віктору Януковичу передали близько 15 тисяч підписів мешканців Києва та Київщини з проханням невідкладно підписати цей проект указу. Янукович публічно пообіцяв врятувати ліс від винищення.



Зараз в апеляційній інстанції прокуратура робить свою справу і скасовує акти права власності на землю в Біличанському лісі.

Тому щоб уникнути подальших зловживань з боку місцевої влади й захистити тисячі гектарів рекреаційного ресурсу держави, які продовжують долати наслідки чорнобильської катастрофи й є буферним щитом для мегаполісу й області, громади, екологи та журналісти вкотре просять невідкладно підписати указ про створення нацпарку на території Біличанського лісу.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Ухвалений закон про Рахункову палату – це НЕ перемога! Соромно за депутата-''опозиціонера'' Железняка і журналістів.

Верховна Рада 30 жовтня ухвалила законопроєкт N10044-Д про Рахункову палату. Не вірте переможним реляціям влади, деяких представників опозиції, зокрема, Ярослава Железняка із фракції "Голос", і компліментарним заголовкам ЗМІ! Це не перемога! Це законодавчо закріплене захоплення інституції, яка мала би чесно і принципово рахувати гроші державного бюджету і міжнародну фінансову допомогу...

Радники, як в ОП, при космічних зарплатах. ДефектN2 законопроєкту про ''реформу'' Рахункової палати

Почнемо із зарплат, які законопроєкт N10044-д про нібито реформу Рахункової палати: народні депутати проявляють велику щедрість і пропонують встановити такі виплати: Голова РП – 55 прожиткових мінімумів – зараз це 160 тис грн на місяць + доплати, зокрема за доступ до держтаємниці + премія 30% від окладу, за спеціальне звання для державних аудиторів = приблизно 300 тис грн на місяць! 
Заступник Голови – 50 прожиткових мінімумів, це 146 тис грн + і ті ж доплати, инший член РП – 48 прожиткових мінімумів, це 140 тис грн на місяць + доплати...

Стратегічні дефекти законопроєкту про реформу Рахункової палати. Дефект N1.

"Рахункова палата – це наші очі", – сказала мені під час інтервʼю на Українському радіо Ніна Южаніна, народна депутатка з фракції ЄС, членкиня Комітету ВР з питань податкової та митної політики Зміст нашої подальшої розмови про законопроєкт 10044-д про реформу Рахункової палати, що його ухвалено 19 вересня 2024 р...

Український інститут майбутнього проти майбутнього України і ЗА підтримку міжнародного спонсора війни. За кого будуть народні депутати?

На 4 червня заплановано важливе голосування – з тих, які журналісти аналізують поіменно. Мова про підвищення податків на тютюнові вироби. Законопроект N11090, ініційований Міністерством фінансів і підтриманий податковим комітетом Данила Гетманцева, вже рекомендований на розгляд парламенту...

Міністр фінансів Марченко і нардеп Слуг Устенко хочуть підвищити ставки податків для всіх, а для продавців ТВЕНів (айкосів) знизити. Ціна питання = 1 Patriot

В Україні з 2021 року роки діють однакові ставки податку (акцизу) на сигарети та ТВЕНи (в народі їх називають айкосами, бо 80% українського ринку пристроїв для електричного нагрівання тютюну належить компанії Philip Morris, що виготовляє ці iqos)...

Мінус 5 млрд грн! Що курить міністр фінансів Марченко?

Україна має підвищити акцизи на тютюнові вироби. Це наше зобов'язання перед ЄС, яке закріплено у Директиві. Згідно цьому документу до 2025 року акцизи на сигарети, сигарили та тютюнові вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) повинні бути не менше 90 євро за 1000 сигарет...