1 жовтня 2013, 17:54

Журналісти – Януковичу: вимагаємо гарантій безпеки на показах фільму "Відкритий доступ"

Шановні читачі Української правди!

Можу здогадуватися, що ви трохи втомилися від інформації про бомжів, вибухівки, інспекторів МНС і борців з наркотикам та инші неприємності, що трапляються на показах фільму "Відкритий доступ". Повірте, ми – автори фільму й організатори цих показів – втомилися не менше. Однак ми називаємо речі своїми іменами. Якби у документальному альманасі "Відкритий доступ" не було новели "Межигір'я" про маєток Віктора Януковича, навряд чи ми побачили б на показах бомжів, міліцянтів і еменсників із службовими собаками і т.п. Тому прошу: прочитайте і поширте на своїх ресурсах, сторінках у соцмережах цю заяву авторів і героїв фільму та організаторів показів.


Організатори презентації документального альманаху "Відкритий Доступ" заявляють, що до системних зривів показу фільму може бути причетна влада через те, що у першій новелі альманаху йдеться про журналістське розслідування щодо президентської резиденції "Межигір'я".



У зв'язку з цим журналісти та громадські активісти вимагають від Президента України Віктора Януковича особисто відреагувати на ситуацію та гарантувати конституційне право громадян на доступ до інформації, а саме подальший безперешкодний показ документального альманаху "Відкритий Доступ".

Таку заяву зробили організатори після зриву показу "Відкритого Доступу" у 8 з 20 міст України. Зокрема, в столичному кінотеатрі "Кінопанорама", який відбувся 27 вересня.

Автори та герої документального альманаху "Відкритий Доступ" закликають правоохоронні органи:

1. Забезпечити публічність розслідування кримінальних справ, порушених у зв'язку із зривом показу документального альманаху "Відкритий доступ" 25 вересня у Черкасах та 27 вересня у Києві, та інформування про притягнення порушників до відповідальності.

2. Провести службове розслідування щодо перевищення повноважень оперативним співробітником відділу Боротьби з незаконним обігом наркотиків Печерського райуправління столичної міліції Андрієм Лапком та притягнути його до дисциплінарної відповідальності.

3. Гарантувати безпеку організаторам показу та глядачам під час наступних презентацій "Відкритого Доступу" в українських містах.

Організатори повідомляють про системні спроби завадити показу фільму в Україні. Організованість та скоординованість цих дій, а також відсутність належної реакції з боку органів влади свідчить про причетність влади до зриву показів фільму.

Зокрема, 27 вересня напередодні Міжнародного дня Права Знати, якому була присвячена презентація альманаху в кінотеатрі "Кінопанорама", відбувся брутальний зрив показу. Перед початком заходу до зали організовано зайшли близько 30 осіб, ззовні схожих на безпритульних, які мали при собі підроблені посвідчення преси "БОМЖ-ТВ". Вони сіли в залі, почали курити, пити алкогольні напої та провокувати присутніх, які прийшли на показ фільму.

Коли на виклик організаторів прибули міліціонери, щоб вивести цих людей із зали, провокатори почали кидати димові шашки. Після того, як приміщення кінозалу провітрили від диму і почали показ альманаху, до місця проведення заходу приїхала вибухотехнічна лабораторія, оскільки до міліції нібито надійшов дзвінок про мінування приміщення. Працівники МВС зупинили показ фільму і попросили присутніх залишити приміщення начебто для пошуку вибухівки в будівлі.

Водночас організатори повідомляють, що співробітники міліції спочатку дружньо спілкувалися з правопорушниками на тертиорії кінотеатру, а потім відпустили їх. Також співробітник відділу з протидії обігу наркотиків Печерського райуправління міліції Андрій Лапко, який був складі слідчо-оперативної групи Печерського райуправСевастополі ління міліції, яка виїхала на місце подій після повідомлення про замінування, намагався силою відібрати телефон співорганізаторки заходу аби завадити зніманню подій на камеру.

Аналогічна ситуація відбулася 25 вересня, коли під час показу альманаху "Відкритий доступ" у Черкасах у приміщенні зникло світло. Проте коли організатори підключили генератор і продовжили захід, до будівлі приїхали представники МВС, пожежники та сапери, які заявили, що у приміщенні закладена вибухівка.

Раніше повідомлялося, що на показі альманаху "Відкритий доступ" у Донецьку і відімкнули світло. У Сімферополі під двері приміщення, в якому відбувався показ альманаху, у кинули димову шашку, і глядачів евакуювали. В Миколаєві показ альманаху намагалися зірвати двічі, зокрема працівники МНС заборонили проведення заходу через нібито несправний електрощит. Зірвати показ намагалися і в Одесі.

У Броварах місцева влада перешкоджала показу фільму, запровадивши ремонтні роботи у парку та заборонивши проводити захід "з метою збереження громадського спокою".

Перед показом у Берліні, активістку, яка прямувала на захід затримали для додаткового митного контролю в аеропорту Бориспіль та без дозволу скопіювали альманах з її персонального диску, чим порушили її право на приватність.

Події зображені в альманасі розгортаються після вступу в дію Закону України "Про доступ до публічної інформації", за ухвалення закону впродовж кількох років боролися громадські організації, журналісти та експерти.

Фільм-альманах складається з 5 новел: "Межигір'я" (автор – Володимир Тихій), "Афганець" (автор – Дмитро Коновалов), "Школа" (автор – Сергій Андрушко), "Дім з химерами" (автор – Жанна Довгич), "У кутку" (автор – Дмитро Тяжлов).

Світова прем'єра альманаху відбулась в березні 2013 року на Міжнародному фестивалі з прав людини Docudays UA в Києві. Попри перешкоди загалом фільм було показано в 20-ти містах України – Вінниця, Донецьк, Житомир, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Ізюм, Києві, Миколаїв, Одеса, Кременчук, Львів, Полтава, Тернопіль, Севастополь, Сімферополь, Умань, Феодосія, Харків, Черкаси, Чернівці, а також в Берліні.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Навіщо Гетманцев через акцизи підставив МВФ?

У це знову важко повірити, але під час війни влада продовжує вперто просувати знижку на акцизи для так званих айкосів і тим самим намагається позбавити бюджет 3 млрд гривень тільки у 2025 році! Але цього разу у лобіювання корисливих інтересів тютюнових компаній втягнули МВФ...

Ухвалений закон про Рахункову палату – це НЕ перемога! Соромно за депутата-''опозиціонера'' Железняка і журналістів.

Верховна Рада 30 жовтня ухвалила законопроєкт N10044-Д про Рахункову палату. Не вірте переможним реляціям влади, деяких представників опозиції, зокрема, Ярослава Железняка із фракції "Голос", і компліментарним заголовкам ЗМІ! Це не перемога! Це законодавчо закріплене захоплення інституції, яка мала би чесно і принципово рахувати гроші державного бюджету і міжнародну фінансову допомогу...

Радники, як в ОП, при космічних зарплатах. ДефектN2 законопроєкту про ''реформу'' Рахункової палати

Почнемо із зарплат, які законопроєкт N10044-д про нібито реформу Рахункової палати: народні депутати проявляють велику щедрість і пропонують встановити такі виплати: Голова РП – 55 прожиткових мінімумів – зараз це 160 тис грн на місяць + доплати, зокрема за доступ до держтаємниці + премія 30% від окладу, за спеціальне звання для державних аудиторів = приблизно 300 тис грн на місяць! 
Заступник Голови – 50 прожиткових мінімумів, це 146 тис грн + і ті ж доплати, инший член РП – 48 прожиткових мінімумів, це 140 тис грн на місяць + доплати...

Стратегічні дефекти законопроєкту про реформу Рахункової палати. Дефект N1.

"Рахункова палата – це наші очі", – сказала мені під час інтервʼю на Українському радіо Ніна Южаніна, народна депутатка з фракції ЄС, членкиня Комітету ВР з питань податкової та митної політики Зміст нашої подальшої розмови про законопроєкт 10044-д про реформу Рахункової палати, що його ухвалено 19 вересня 2024 р...

Український інститут майбутнього проти майбутнього України і ЗА підтримку міжнародного спонсора війни. За кого будуть народні депутати?

На 4 червня заплановано важливе голосування – з тих, які журналісти аналізують поіменно. Мова про підвищення податків на тютюнові вироби. Законопроект N11090, ініційований Міністерством фінансів і підтриманий податковим комітетом Данила Гетманцева, вже рекомендований на розгляд парламенту...

Міністр фінансів Марченко і нардеп Слуг Устенко хочуть підвищити ставки податків для всіх, а для продавців ТВЕНів (айкосів) знизити. Ціна питання = 1 Patriot

В Україні з 2021 року роки діють однакові ставки податку (акцизу) на сигарети та ТВЕНи (в народі їх називають айкосами, бо 80% українського ринку пристроїв для електричного нагрівання тютюну належить компанії Philip Morris, що виготовляє ці iqos)...