Чому приходить диктатура
Торік – перед парламентськими виборами – у розмові з одним поважним німецьким експертом я бідкалася: після парламентських виборів (у мене були песимістичні настрої, чесно кажучі) нам всім каюк – влада матиме можливість встановити диктатуру і встановить. На що мені поважний німецький експерт відповів: диктатура встановлюється не тому, що влада так хоче, а тому що опозиція і суспільство дозволяють владі встановити диктатуру.
З парламентськими виборами – минулося. Але ще попередній склад Верховної Ради – в останній день своїх повноважень – "подарував" владі інструмент для встановлення диктатури – Закон "Про всеукраїнський референдум".
Про небезпеки цього закону для нашого подальшого життя багато вже написано. І дещо зроблено для ліквідації цієї загрози, зокрема, Коаліцією організацій "За чесний референдум".
Зокрема, зусиллями громадських активістів пункт про обов'язкове виправлення Закону "Про всеукраїнський референдум" – приведення його до европейських стандартів (згідно рекомендацій Венеціянської комісії), потрапив до оновленого Плану Дій із підписання угоди про Асоціацію (ПДА). Цей документ із зобов'язанням вилучити з українського законодавства диктаторські "заготовки" підписав прем'єр-міністр Микола Азаров. Але! за нашими "агентурними даними" влада стіною стоїть за цей закон.
Та ми продовжуємо працювати. Коаліція громадських організацій "За чесний референдум" створила робочу групу для написання нової редакції закону про референдум. Групу очолив один із найавторитетніших правників, фахівець із виборчого і конституційного права, колишній голова Центральної виборчої комісії Володимир Шаповал. У групі також працюють відомі правники-конституціоналісти Ігор Коліушко та Юрій Ключковський. А ще Колація публічно звернулася до очільниці міністерства юстиції Олени Лукаш з проханням делегувати представника відомства до робочої групи, аби разом напрацювати нові правила проведення референдумів в Україні. Тож мінюст вже також працює над новим законом про референдум. Група працює вельми інтенсивно – по чотири години тричі на тиждень. Аби встигнути подати законопроект на голосування до парламенту до Вільнюського саміту.
У ці хвилини опозиція і громадськість – на "круглому столі" із комісаром Еврокомісії Штефаном Фюле говорять про те, що ще має бути зроблено задля підписання Угоди про Асоціацію з ЄС. Опозиція і громадські активісти мають нагоду ще раз поставити вимогу ліквідації диктаторських "заготовок" до Вільнюса – зробити все, щоб не допустити диктатури.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.