18 листопада 2013, 22:02

Рух "Стоп цензурі!" звернувся до власників Forbes Media LLC

Замість епіграфу пару фраз із Фейсбка у день звільнення журналістів із Форбс-Україна:

- "О, сколько еще открытий ждет Курченко!"

- "И закрытий!"

- "А я більш за все в цій ситуації радію за Бориса Ложкіна"


18 листопада 2013 р.

Київ

ЗАЯВА РУХУ "СТОП ЦЕНЗУРІ!"

Рух "Стоп Цензурі!" засуджує ганебну ситуацію з втручанням у редакційну політику та фактами цензури у виданні "Форбс – Україна", що призвело до звільнення наших колег – журналістів цього видання. Ми закликаємо власників Forbes Media LLC усвідомити свою відповідальність і втрутитись у ситуацію, гарантуючи збереження редакційної політики видання (журналу та сайту) відповідно до умов ліцензійної угоди та загальних принципів свободи слова.

Після фіналізації угоди про купівлю медіа-холдингу УМХ групою компаній ВЕТЕК новим керівництвом було одразу змінено редакційну політику. Так, журналістам було заборонено писати на теми, пов'язані з провладною партією та високими посадовими особами. Зокрема, журналістам не дозволили підготувати й опублікувати матеріали про порівняння сучасної і попередньої риторики Партії Регіонів стосовно Євроінтеграції, про радників віце-прем'єра Арбузова тощо, та було суттєво урізано кількість політичних матеріалів на сайті (з двох щодня до двох протягом тижня).

Крім того, журналістам почали погрожували регресними позовами щодо відшкодування моральної шкоди за раніше розміщені статті, та санкціями, якщо вони будуть публічно критикувати керівництво журналу або власників холдингу. Журналістам сайту було також запропоновано звільнятися за "згодою сторін", лише з тієї причини, що, мовляв, "ми з вами все рівно не зпрацюємося".

Дана ситуація свідчить, що основною метою купівлі медіа-холдингу було встановлення жорсткого контролю за редакційною політикою видання, яке раніше критично висловлювалось про нових власників, зокрема, в минулому році опублікувало журналістське розслідування про Сергія Курченка. Наведений екс-журналістами "Форбс-Україна" список "заборонених тем" показує, що українська влада боїться критики, і нове керівництво медіа-холдингу УМХ буде намагатися всіляко її прибирати з підконтрольних ЗМІ.

Члени Руху "Стоп Цензурі!" закликають керівництво Forbes Media негайно відреагувати на ситуацію з цензурою та звільненням журналістів, яка нанесла надзвичайно велику шкоду репутації українського Форбсу, та може загрожувати репутаційними збитками й відомому світовому бренду. Ми просимо вжити серйозних заходів, щоби нагадати українському видавцю про принципи редакційної незалежності, про важливість дотримання ліцензійної угоди та повагу до свободи слова. Члени руху вважають неприпустимою ситуацію, що уможливлює поширення відцензурованих матеріалів в інтересах певного кола людей під маркою поважного світового бренду.

Рух "Стоп Цензурі!" також вимагає від нового власника медіа-холдингу УМХ Сергія Курченка оголосити публічно свою позицію щодо ситуації з масовим звільненням журналістів з щойнопридбаних ним медіа. Зокрема, 18 листопада стало відомо про чергову серію звільнень журналістів із цього медіа-холдингу – на цей раз із журналу та сайту "Кореспондент".

Рух "Стоп Цензурі!" звертається до представництв міжнародних організацій і посольств в Україні з проханням звернути особливу увагу на масові звільнення журналістів у зв'язку з запровадженням цензури. Станом на 17 листопада 2013 року через цензуру та тиск були позбавлені можливості працювати журналісти чотирьох відомих видань – 31 журналіст з телеканалу ТВі, 6 редакторів сайту та брюсельський кореспондент УНІАНу, троє журналістів Обкому, та 14 журналістів українського видання "Форбс". Також 18 листопада стало відомо про чергову серію звільнень журналістів із холдингу УМХ – зокрема, про звільнення Віталія Сича з посади шеф-редактора одного з найбільш популярних українських ЗМІ – журнала "Кореспондент", та низку звільнень провідних журналістів цього видання.

Все це свідчить, що ситуація зі свободою слова в Україні продовжує погіршуватися 2013 року – не дивлячись на те, що представники влади неодноразово публічно декларували дотримання європейських цінностей, зокрема, свободи слова.

***

Тиск на журналістів українського "Форбса" розпочався у листопаді 2013 року, після фіналізації угоди про купівлю медіа-холдингу УМХ, до якого належить видання, групою компаній ВЕТЕК. 12 листопада журналістам було заборонено писати матеріали на певні теми, зокрема, про діючу владу. У цей же день керівництво холдингу запропонувало звільнитись за "згодою сторін" всім 6 працівникам веб-сайту "Форбс". Натомість, журналістам друкованої версії було оголошено, що проти видання готується два позови, і журнал докладе зусиль, щоби ці позови були регресними, тобто, у випадку програшу в суді, журнал буде позиватись і стягувати компенсацію з самих журналістів. Керівництво холдингу не озвучило жодних деталей щодо позовів, однак журналістам дали зрозуміти, що це привід, який вони можуть з легкістю організувати. Після цього журналісти зрозуміли, що нормальної роботи в "Форбс" більше не буде, і, навпаки, їх можуть покарати позовами від будь-якої фірми або просто звільнити по статті. В результаті 14 журналістів "Форбс-Україна" прийняли рішення звільнитися за власним бажанням.

Довідка

Громадський рух "Стоп цензурі!"

Громадський рух "Стоп цензурі!" створений 21 травня 2010 року. Рух є неформальним об'єднанням журналістів, що утворилося у відповідь на утиски свободи слова в Україні.

Це ініціатива українських журналістів та медійних громадських організацій щодо відстоювання свободи слова, запобігання встановленню цензури в Україні, унеможливлення перешкоджання професійній діяльності журналістів та порушення професійних стандартів при висвітленні суспільно-політичних питань.

Громадський рух "Стоп цензурі!" не підтримує жодну політичну силу, не фінансується політичними партіями.

Дізнатися більше або приєднатися до Громадського руху "Стоп цензурі!" можна за посиланням http://www.telekritika.ua/news/2010-05-22/53128 Блог Громадського руху "Стоп цензурі!": http://stopcensorship.wordpress.com, у Твіттері: http://twitter.com/Stopcensorship

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Ухвалений закон про Рахункову палату – це НЕ перемога! Соромно за депутата-''опозиціонера'' Железняка і журналістів.

Верховна Рада 30 жовтня ухвалила законопроєкт N10044-Д про Рахункову палату. Не вірте переможним реляціям влади, деяких представників опозиції, зокрема, Ярослава Железняка із фракції "Голос", і компліментарним заголовкам ЗМІ! Це не перемога! Це законодавчо закріплене захоплення інституції, яка мала би чесно і принципово рахувати гроші державного бюджету і міжнародну фінансову допомогу...

Радники, як в ОП, при космічних зарплатах. ДефектN2 законопроєкту про ''реформу'' Рахункової палати

Почнемо із зарплат, які законопроєкт N10044-д про нібито реформу Рахункової палати: народні депутати проявляють велику щедрість і пропонують встановити такі виплати: Голова РП – 55 прожиткових мінімумів – зараз це 160 тис грн на місяць + доплати, зокрема за доступ до держтаємниці + премія 30% від окладу, за спеціальне звання для державних аудиторів = приблизно 300 тис грн на місяць! 
Заступник Голови – 50 прожиткових мінімумів, це 146 тис грн + і ті ж доплати, инший член РП – 48 прожиткових мінімумів, це 140 тис грн на місяць + доплати...

Стратегічні дефекти законопроєкту про реформу Рахункової палати. Дефект N1.

"Рахункова палата – це наші очі", – сказала мені під час інтервʼю на Українському радіо Ніна Южаніна, народна депутатка з фракції ЄС, членкиня Комітету ВР з питань податкової та митної політики Зміст нашої подальшої розмови про законопроєкт 10044-д про реформу Рахункової палати, що його ухвалено 19 вересня 2024 р...

Український інститут майбутнього проти майбутнього України і ЗА підтримку міжнародного спонсора війни. За кого будуть народні депутати?

На 4 червня заплановано важливе голосування – з тих, які журналісти аналізують поіменно. Мова про підвищення податків на тютюнові вироби. Законопроект N11090, ініційований Міністерством фінансів і підтриманий податковим комітетом Данила Гетманцева, вже рекомендований на розгляд парламенту...

Міністр фінансів Марченко і нардеп Слуг Устенко хочуть підвищити ставки податків для всіх, а для продавців ТВЕНів (айкосів) знизити. Ціна питання = 1 Patriot

В Україні з 2021 року роки діють однакові ставки податку (акцизу) на сигарети та ТВЕНи (в народі їх називають айкосами, бо 80% українського ринку пристроїв для електричного нагрівання тютюну належить компанії Philip Morris, що виготовляє ці iqos)...

Мінус 5 млрд грн! Що курить міністр фінансів Марченко?

Україна має підвищити акцизи на тютюнові вироби. Це наше зобов'язання перед ЄС, яке закріплено у Директиві. Згідно цьому документу до 2025 року акцизи на сигарети, сигарили та тютюнові вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) повинні бути не менше 90 євро за 1000 сигарет...