22 листопада 2013, 16:53

Завтра запаліть свічку пам'яті о 16:00

Роковини Голодомору як нагадування про загрозу зближення із Москвою-Митним Союзом. Завтра запаліть свічку пам'яті – у Києві о 16.00 біля Меморіялу жертвам Голодомору і по всій Україні

Хто забув, що воно таке – убивчі обійми Москви, згадайте мільйони вбитих штучним голодом, згадайте й пом'яніть – запаліть свічку, і зважте...

Далі повідомлення від Громадського комітету із вшанування пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні із переліком заходів у Києві та инших містах:

У суботу, 23 листопада, до 80-х роковин Голодомору-геноциду 1932-1933 років у Києві відбудуться пам'ятні заходи, які розпочнуть з жалобної ходи від м. Арсенальна до Національного меморіалу жертв Голодомору (Київ, вул. Лаврська, 3). Усіх киян та тих, хто має нагоду бути в Києві, Громадський комітет запрошує зібратися для спільного вшанування загиблих від насильницької голодної смерті:

14:00 – збір біля виходу зі ст. м. Арсенальна, після чого хода рушить до Національного меморіалу жертв Голодомору.

О 15:00 біля Національного меморіалу розпочнеться панахида, яку відправлять Патріарх Київський та всієї Руси-України Філарет, ієрархи УГКЦ, УАПЦ, УПЦ, РКЦ. До участі запрошені представники всіх церков та релігійних організацій в Україні, дипломатичні представники, громадськість.

О 16:00 після загальнонаціональної хвилини мовчання розпочнеться акція "Запали свічку пам'яті". Біля Національного меморіалу жертв Голодомору в цю суботу запалає понад 10 тисяч свічок.

Громадський комітет зі вшанування пам'яті жертв Голодомору також закликає усіх українців о 16:00 запалити свічки пам'яті на своїх вікнах.



Жалобні заходи також пройдуть на центральних площах усіх обласних центрів України: загальнонаціональна хвилина мовчання та акція "Запали свічку пам'яті". Пом'януть жертв Голодомору 23 листопада і в багатьох країнах світу. Анонс заходів можна переглянути тут: http://holodomor33.org.ua/plan-zahodiv-do-80-rokovyn/

Зустріч у Facebook: https://www.facebook.com/events/1374336752812960/

Напередодні в обласних центрах України відбувалися акції "Послання пам'яті", під час яких українці на великому полотні писали свої звернення до нащадків, яким випаде нагода через 20 років відзначати соті роковини Голодомору в Україні. Перед початком ходи молодь збере ці частини полотен, привезених з різних регіонів, у великий банер, який нестимуть спереду колони. Пізніше такі послання увійдуть у новий том Національної книги пам'яті.

Як відомо, цього року відзначають 80-і роковини Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні. Громадський комітет із вшанування пам'яті жертв Голодомору, створений у 2010 році, організовує пам'яті заходи.

До складу Комітету увійшли знакові постаті в громадському, мистецькому та духовному житті, історики та представники академічних установ: Мирослава Антонович, Ольга Богомолець, В'ячеслав Брюховецький, Володимир Василенко, Іван Васюник, Василь Вовкун, Володимир В'ятрович, Анатолій Гайдамака, Дмитро Гнатюк, Петро Гончар, Людмила Гриневич, Іван Дзюба, Іван Драч, владика Євстратій (Зоря), Андрій Жолдак, Микола Жулинський, Євген Захаров, Євген Золотарьов, Олександр Іванків, Геннадій Іванущенко, Сергій Квіт, Андрій Когут, Андрій Козицький, Роман Круцик, Ніла Крюкова, Станіслав Кульчицький, Олег Слабоспицький, Олександр Максимчук, Ніна Матвієнко, Марія Матіос, Василь Марочко, Дмитро Павличко, отець Олекса Петрів, Мирослав Попович, Олег Рибачук, Стефан Романів, Євген Сверстюк, Михайло Свистович, Володимир Сергійчук, Євген Станкович, Микола Старовойтов, Олеся Стасюк, Лесь Танюк, Володимир Тиліщак, Тарас Шамайда, Ігор Юхновський.

Інформація про заходи в регіонах

ЧЕРКАСИ

23 листопада:

з 12:00 – жителям міста будуть роздавати символічні колоски та листівки з указом "Про три колоски" (Європейська, Театральна і Соборна площі)

15:00 – покладання квітів до пам'ятного знаку "Жертв Голодомору" (організатори ВО Свобода)

15:30 – хода до Театральної площі

16:00 – загальноукраїнська хвилина мовчання, панахида за жертвами Голодомору, викладання з лампадок символічного хреста, виступи політичних та громадських діячів.

Організатори: ВО "Свобода", Молодий Народний Рух, Батьківщина, ВМГО "Батьківщина молода", ВОЛЯ ХХІ та ін.

https://www.facebook.com/events/541580685934482/

ЛЬВІВ

15:30 – перед пам'ятником Тарасу Шевченку відбудуться пам'ятні заходи з участю представників влади, політичних партій та громадських організацій.

16:00 – Львів приєднається до загальноукраїнської хвилини мовчання та акції "Запали свічку". Також буде проведений молебень за жертвами Голодомору 1932-1933 років

СУМИ

9:00 – літургія та поминальна панахида в Свято-Воскресенському соборі УПЦ КП

10:00 – мітинг за участі влади, політичних партій та громадських організацій біля пам'ятника жертвам Голодомору (вул. Баумана, неподалік автовокзалу)

15:30 – початок акції "Запали свічку!", вул. Соборна (неподалік пам'ятника Шевченка)

16:00 – всеукраїнська хвилина мовчання

16:30 – концерт-реквієм в обласній філармонії

ЛУЦЬК

15:00 – скорботна хода у від Театрального майдану до Замкової площі

16:00 – акція "Свіча пам'яті" (Замкова площа)

Захід організовує Луцька міська рада за участю духовенства та громадськості.

ДРОГОБИЧ

11:00 – 15:00 – майдан Ринок, акція з куштування страв часів Голодомору

16:00 – Меморіал "Тюрма на Стрийській", панахида та віче пам'яті жертв Голодомору

ІВАНО-ФРАНКІВСЬК

О 16:00 розпочнуться поминальні заходи: загальноукраїнська акція "Запали свічку", віче-реквієм на вшанування пам'яті жертв Голодоморів, скорботна хода за маршрутом: Вічевий майдан – вул. Незалежності – вул. Мельника – Меморіальний сквер. По завершенні ходи, у Меморіальному сквері біля Хреста жертвам політичних репресій, відбудеться панахида за жертвами Голодоморів та політичних репресій.

ПОЛТАВА

10:30 – панахида біля пам'ятного знаку жертвам Голодомору на території Свято-Покровської церкви УПЦ Київського Патріархату (мікрорайон Сади-2)

15:00 – перегляд відеохроніки, хвилина мовчання і громадянська панахида біля комплексу "Злато місто"

16:05 – традиційна скорботна хода до Свято-Успенського собору

ОДЕСА

14:00 – покладання колосків і квітів до пам'ятного знаку "Жертвам Голодомору" (Лідерсовський бульвар)

15:00 – акція "Запали свічку пам'яті", показ фільму "Хлібна гільйотина" на Соборній площі

16:00 – загальнонаціональна хвилина мовчання, панахида (Соборна площа)

ЗАПОРІЖЖЯ

12:00 – панахида біля Кафедрального собору Святої Трійці (вул. Калініна)

12:00 – скорботна хода від Фестивальної площі до пам'ятного знаку "Жертвам політичних репресій" (вул. Дзерджинського)

16:00 – загальнонаціональна хвилина мовчання та акція "Запали свічку" біля знаку "Жертвам Голодомору" (вул. 12 квітня)

ДНІПРОПЕТРОВСЬК

10:00 – покладання квітів до меморіалу Жертвам Голодомору" (площа Петровського)

16:00 – загальнонаціональна хвилина мовчання та акція "Запали свічку" (Набережна, біля церкви Іоана Хрестителя).

ХЕРСОН

15:30 – покладання квітів та молебень біля пам'ятника "Жертвам Голодоморів" (вул. Тираспольська)

16:00 – загальнонаціональна хвилина мовчання та акція "Запали свічку"

ТЕРНОПІЛЬ

14:00 – вечір-реквієм з нагоди Дня пам'яті жертв голодомору і політичних репресій в Україні (Український Дім)

14:00 – безкоштовна демонстрація художнього фільму "Голод 33" (Палац Кіно)

15:30 – всеукраїнська акція "Засвіти свічку" за участю представників органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, керівників релігійних організацій, представники політичних партій та громадських організацій, учнівської та студентської молоді (Театральний майдан)

18:00 – день пам'яті "Літературний реквієм Голодомору" (бібліотека N5 для дорослих)

ЖИТОМИР

15:00 – хода з вулиці Михайлівської до вулиці Путятинської

16:00 – загальнонаціональна хвилина мовчання, акція "Запали свічку" (біля пам'ятника Сумуючому Янголу), поминальна панахида

16.30 – народне віче, на якому виступить духовенство, представники громадських та партійних організацій

Опісля відбудеться запалення свічок у вигляді напису "ГЕНОЦИД 32-33"

ХАРКІВ

9:45 – 10:30 – покладання квітів, горщиків із зерном і калиною, запалення свічок біля Меморіалу жертвам Голодомору в сел. Черкаська Лозова за Кільцевою дорогою. Збір о 9:20 біля станції метро Олексіївська (на зупинці автобусів N88 та 119 у бік проспекту Перемоги), або о 9:00 Фонд "Ренесанс", вул. Мироносицька 25, для людей похилого віку.

12:30 – хода від майдану Конституції по вулицях Сумській, Маяковського до Молодіжного парку. Збір на майдані Конституції о 12:00.

13.30 – панахида і мітинг біля Хреста пам'яті жертвам Голодомору в Молодіжному парку.

15:30 заплановано вшанування пам'яті загиблих біля братських могил жертв Голодомору на кладовищі по вул. Академіка Павлова (нині Парк Пам'яті)

16:00 – загальнонаціональна хвилина мовчання, акція "Запали свічку", роздача житнього хліба учасникам акції (майдан Свободи).

18:00 – запалення свічок біля пам'ятника Шевченку

Актуальна інформація про заходи в регіонах: http://holodomor33.org.ua/plan-zahodiv-do-80-rokovyn/

Вже традиційно закриваю коментарі під дописом про Голодомор, бо одне діло, коли паплюжать живих, а инша річ, коли збиткуються із вбитих.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Навіщо Гетманцев через акцизи підставив МВФ?

У це знову важко повірити, але під час війни влада продовжує вперто просувати знижку на акцизи для так званих айкосів і тим самим намагається позбавити бюджет 3 млрд гривень тільки у 2025 році! Але цього разу у лобіювання корисливих інтересів тютюнових компаній втягнули МВФ...

Ухвалений закон про Рахункову палату – це НЕ перемога! Соромно за депутата-''опозиціонера'' Железняка і журналістів.

Верховна Рада 30 жовтня ухвалила законопроєкт N10044-Д про Рахункову палату. Не вірте переможним реляціям влади, деяких представників опозиції, зокрема, Ярослава Железняка із фракції "Голос", і компліментарним заголовкам ЗМІ! Це не перемога! Це законодавчо закріплене захоплення інституції, яка мала би чесно і принципово рахувати гроші державного бюджету і міжнародну фінансову допомогу...

Радники, як в ОП, при космічних зарплатах. ДефектN2 законопроєкту про ''реформу'' Рахункової палати

Почнемо із зарплат, які законопроєкт N10044-д про нібито реформу Рахункової палати: народні депутати проявляють велику щедрість і пропонують встановити такі виплати: Голова РП – 55 прожиткових мінімумів – зараз це 160 тис грн на місяць + доплати, зокрема за доступ до держтаємниці + премія 30% від окладу, за спеціальне звання для державних аудиторів = приблизно 300 тис грн на місяць! 
Заступник Голови – 50 прожиткових мінімумів, це 146 тис грн + і ті ж доплати, инший член РП – 48 прожиткових мінімумів, це 140 тис грн на місяць + доплати...

Стратегічні дефекти законопроєкту про реформу Рахункової палати. Дефект N1.

"Рахункова палата – це наші очі", – сказала мені під час інтервʼю на Українському радіо Ніна Южаніна, народна депутатка з фракції ЄС, членкиня Комітету ВР з питань податкової та митної політики Зміст нашої подальшої розмови про законопроєкт 10044-д про реформу Рахункової палати, що його ухвалено 19 вересня 2024 р...

Український інститут майбутнього проти майбутнього України і ЗА підтримку міжнародного спонсора війни. За кого будуть народні депутати?

На 4 червня заплановано важливе голосування – з тих, які журналісти аналізують поіменно. Мова про підвищення податків на тютюнові вироби. Законопроект N11090, ініційований Міністерством фінансів і підтриманий податковим комітетом Данила Гетманцева, вже рекомендований на розгляд парламенту...

Міністр фінансів Марченко і нардеп Слуг Устенко хочуть підвищити ставки податків для всіх, а для продавців ТВЕНів (айкосів) знизити. Ціна питання = 1 Patriot

В Україні з 2021 року роки діють однакові ставки податку (акцизу) на сигарети та ТВЕНи (в народі їх називають айкосами, бо 80% українського ринку пристроїв для електричного нагрівання тютюну належить компанії Philip Morris, що виготовляє ці iqos)...