9 грудня 2013, 20:10

Тільки не референдум! Це – провокація

Заклики провести зараз референдум – це прояв або необізнаності, або підлості.

Підлість – від Медведчука: от сьогоднішній заклик провести референдум, підлість від Симоненка, що закликає, як і Медведчук, до референдуму за приєднання до Митного Союзу, підлість від Корчинського з його ідеєю провести референум за заборону КПУ і Ляшка з рядом радикально-популістських питань – зниження пенсійного віку для жінок чи скасування депутатської недоторканості і пільг чиновникам – на всеукраїнський референдум. Ще є одна громадська організація у Харкові "Креавіта", яка закликає до референдуму із запровадження двоплатного парламенту, зняття депутатської недоторканності, скорочення кількостіи депутатів і т.д. (Ця ж "Креавіта" закликала владу до примусово лікування Юлія Тимошенко: "Мы вынуждены обратиться к высокопоставленным деятелям Украины и попросить, чтобы наконец-то ситуацию разрядилась, и чтоб были приняты меры для того, чтобы Юлия Владимировна действительно выздоровела, вне зависимости, хочет она этого или нет, – в ефірі Харківського державного телебачення заявила голова "Креавіти" Олена Шингарьова".

Ці хлопці чудово знають, що референдум із запитанням на будь-яку тему за теперішнім законом буде із запрограмованим результатом.

БО КАНДИДАТІВ У ДІЛЬНИЧНІ Й ОКРУЖНІ КОМІСІЇ ПОЖАЄ ВЛАДА – РАЙРАДИ И ОБЛРАДИ, АБО РАЙ ТА ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ. ЯКЩО У ЛЮДИНИ, ПРИЗНАЧЕНОЮ ВЛАДОЮ, ПІД ЧАС ПІДРАХУНКУ ГОЛОСІВ ПРОКИНЕТЬСЯ СОВІСТЬ, ЇЇ ЗАМІНИТЬ ВИЩА КОМІСІЯ У БУДЬ-ЯКИЙ МОМЕНТ. ПРОТОКОЛИ З МОКРИМИ ПЕЧАТКАМИ ОТРИМУЮТЬ ЛИШЕ ПРЕДСТАВНИКИ ІНІЦІЯТИВНОЇ ГРУПИ- ТОБТО, ПРДСТАВНИКИ ВЛАДИ. УСИМ, ХТО ПОСТАВИТЬ ПІД СУМНІВ РЕЗУЛЬТАТИ ПІДРАХУНКУ, НЕ БУДЕ З ЧИМ ІТИ ДО СУДУ – і так далі і тому подібне.

У випадку Корчинського і Ляшка – це подвійна підлість, їхнє завадання – обкатати такий закон про референдум на близьких серцю багатьох українців питанні, як то заборона КПУ чи скорочення Провести референлум за заборону КПУ – чудово! люди радіють – заборонимо, а потім за цим же законом – обрання президента у парламенті, наприклад. І ніхто вже не зможе нічого сказати проти цього закону, бо ж КПУ за його допомоги заборонили, то ж чого тепер не хочете референдум про обрання президента в парламенті?

А тепер про необізнаність. Зараз заклики провести референдум лунають і від хороших людей, що особиво прикро.

Якщо проводити референдум за чинним Законом "Про всеукраїнський референдум", влада нас ошукає. Цей закон ухвалено в останній день роботи попереднього складу Верховної Ради – чужими картками, не розглянули жодну із тисячі поправок, поданих профільним комітетом та й голосували не за той текст, що був ухвалений у першому читанні.

Те, що ухвалили – це жах! Закон написаний для однієї людини – задля збереження влади.



Щойно цей антидемократичний закон було ухвалено, громадський активісти, правники-конституціоналісти, журналісти утворили Коаліцію громадських організацій "За чесний референдум". Ми провели велику роз'яснювалюну роботу – серед політиків, журналістів, активістів – говорили: не агітуйте за референдум, поки не буде у нас нового закону. Чнний закон, до речі, вщент розкритикувала Венеціянська комісія – висновок її експертів – найкритичніш за всю історію співпраці українського парламенту і Венеціальскої комісії. А прем'єр-міністр Микола Азаров після критичного висновку Венеціянки на зустрічі у Люксембуріз письмово зобов'язався привести український закон про референдум у відповідність до европейських стандартів. Нічого Азаров не зробив, ба більше, на зустрічах із европейськими політиками українські урядовці вішають локшину партнерам про те, що закон хороший – просто ідеальний інструмент народовладдя.

Але Коаліція "За чесний референдум" дещо зробила. Ми зібрали пропозиції народних депутатів опозиційних фракцій, бо регіонали і комуністи, що голосували за закон, не хочуть й говорити про це. Далі зібрали найкращих екпертів у робочу групу із розробки нового законопроекту про референдум – за европейськими стандартам. Очолив групу Володимир Шаповал, колишній голова Центральної виборчої комісії, який має чітку позицію щодо теперішнього закону про референдум: "Поки я голова ЦВК – жодного рефендуму за цим законом проведено не буде. А той, хто його ініціює – провокатор!"

Засідання робочої групи під головуванням Володимира Шаповала

Текст законопроекту робочої групи Коаліції "За чесний референдум" майже готовий. Тепер треба його затвердити у парламенті, добитися підпису президента і лише потім починати розмови про референдум. А поки не підігравайте провокаторам і не провокуйте владу на референдум – це дуже небезпечно, це загрожує диктатурою.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Ухвалений закон про Рахункову палату – це НЕ перемога! Соромно за депутата-''опозиціонера'' Железняка і журналістів.

Верховна Рада 30 жовтня ухвалила законопроєкт N10044-Д про Рахункову палату. Не вірте переможним реляціям влади, деяких представників опозиції, зокрема, Ярослава Железняка із фракції "Голос", і компліментарним заголовкам ЗМІ! Це не перемога! Це законодавчо закріплене захоплення інституції, яка мала би чесно і принципово рахувати гроші державного бюджету і міжнародну фінансову допомогу...

Радники, як в ОП, при космічних зарплатах. ДефектN2 законопроєкту про ''реформу'' Рахункової палати

Почнемо із зарплат, які законопроєкт N10044-д про нібито реформу Рахункової палати: народні депутати проявляють велику щедрість і пропонують встановити такі виплати: Голова РП – 55 прожиткових мінімумів – зараз це 160 тис грн на місяць + доплати, зокрема за доступ до держтаємниці + премія 30% від окладу, за спеціальне звання для державних аудиторів = приблизно 300 тис грн на місяць! 
Заступник Голови – 50 прожиткових мінімумів, це 146 тис грн + і ті ж доплати, инший член РП – 48 прожиткових мінімумів, це 140 тис грн на місяць + доплати...

Стратегічні дефекти законопроєкту про реформу Рахункової палати. Дефект N1.

"Рахункова палата – це наші очі", – сказала мені під час інтервʼю на Українському радіо Ніна Южаніна, народна депутатка з фракції ЄС, членкиня Комітету ВР з питань податкової та митної політики Зміст нашої подальшої розмови про законопроєкт 10044-д про реформу Рахункової палати, що його ухвалено 19 вересня 2024 р...

Український інститут майбутнього проти майбутнього України і ЗА підтримку міжнародного спонсора війни. За кого будуть народні депутати?

На 4 червня заплановано важливе голосування – з тих, які журналісти аналізують поіменно. Мова про підвищення податків на тютюнові вироби. Законопроект N11090, ініційований Міністерством фінансів і підтриманий податковим комітетом Данила Гетманцева, вже рекомендований на розгляд парламенту...

Міністр фінансів Марченко і нардеп Слуг Устенко хочуть підвищити ставки податків для всіх, а для продавців ТВЕНів (айкосів) знизити. Ціна питання = 1 Patriot

В Україні з 2021 року роки діють однакові ставки податку (акцизу) на сигарети та ТВЕНи (в народі їх називають айкосами, бо 80% українського ринку пристроїв для електричного нагрівання тютюну належить компанії Philip Morris, що виготовляє ці iqos)...

Мінус 5 млрд грн! Що курить міністр фінансів Марченко?

Україна має підвищити акцизи на тютюнові вироби. Це наше зобов'язання перед ЄС, яке закріплено у Директиві. Згідно цьому документу до 2025 року акцизи на сигарети, сигарили та тютюнові вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) повинні бути не менше 90 євро за 1000 сигарет...