21 грудня 2013, 14:26

Група "Першого грудня" пояснила, чому не взяла участь у "круглому столі" 20 грудня

Організація та проведення цього заходу в його нинішньому вигляді не відображають найважливішого – наміру відвертої розмови, реального порозуміння і конкретних справ для виправлення ситуації, – говорять учасники ініціативної групи "Першого грудня".

Ініціативна група "Першого грудня" не взяла участі в роботі "круглого столу", який відбувся 20 грудня 2013 року. Відповідний коментар учасники групи розмістили на своєму сайті.

"Головною причиною такого рішення є той факт, що організація та проведення цього заходу у його нинішньому вигляді не відображають найважливішого – наміру відвертої розмови, реального порозуміння і конкретних справ для виправлення ситуації. Серйозну перешкоду для авторитетного і довірливого діалогу становить непрозорість підготовки, що ставить під сумнів чесність цілей", – йдеться у спільному коментарі учасників ініціативної групи "Першого грудня".

"Ми бачимо не форум рівних і представницьких співрозмовників, а технічну вправу з маніпуляцій. Справжній діалог – це не обмін порожніми словами, а зусилля висловлювати правду і тільки правду, на основі якої – творити порозуміння і вихід зі становища. У справжньому діалозі Президент рівний зі студентом, а опозиційний лідер з представником громадськості, – говорять відомі інтелектуали та суспільні діячі.

Вони підкреслили, що імітація "круглого столу" несумісна з гідністю і відповідальністю, які демонструє українське суспільство. Діалог, на який очікують громадяни України, призначений не для вимушеної формальності, а для розв'язання кризи.

Як відомо, ініціативна група "Першого грудня" виступала на підтримку діалогу з початку народного піднесення. Група залишається переконаною в необхідності предметної розмови між владою, опозиційними силами і громадянським суспільством. Головними ознаками такого діалогу мають бути відкритість, рівність сторін, довіра і гарантія домовленостей, що були б виражені у відповідній підготовці зустрічей, їхньому форматі, складі учасників та, серед іншого, прямому і нецензурованому інформаційному висвітленні національним телебаченням та радіо.

Без таких ознак щирості група "Першого грудня" не бачить ані сенсу, ані перспективи декоративних монологів. "Україні потрібен не сурогат, а серйозний діалог, якого досі немає", – підкреслили учасники групи, водночас зазначивши, що ініціативна група "Першого грудня" продовжуватиме зусилля, щоб такий діалог розпочався.

Як відомо, створена у двадцяту річницю референдуму ініціативна група "Першого грудня", до якої ввійшли чільні представники національної інтелігенції: В'ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, Володимир Горбулін, кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Мирослав Маринович, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, Вадим Скуратівський, Ігор Юхновський, має на меті домогтися встановлення в країні нових правил гри.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Ухвалений закон про Рахункову палату – це НЕ перемога! Соромно за депутата-''опозиціонера'' Железняка і журналістів.

Верховна Рада 30 жовтня ухвалила законопроєкт N10044-Д про Рахункову палату. Не вірте переможним реляціям влади, деяких представників опозиції, зокрема, Ярослава Железняка із фракції "Голос", і компліментарним заголовкам ЗМІ! Це не перемога! Це законодавчо закріплене захоплення інституції, яка мала би чесно і принципово рахувати гроші державного бюджету і міжнародну фінансову допомогу...

Радники, як в ОП, при космічних зарплатах. ДефектN2 законопроєкту про ''реформу'' Рахункової палати

Почнемо із зарплат, які законопроєкт N10044-д про нібито реформу Рахункової палати: народні депутати проявляють велику щедрість і пропонують встановити такі виплати: Голова РП – 55 прожиткових мінімумів – зараз це 160 тис грн на місяць + доплати, зокрема за доступ до держтаємниці + премія 30% від окладу, за спеціальне звання для державних аудиторів = приблизно 300 тис грн на місяць! 
Заступник Голови – 50 прожиткових мінімумів, це 146 тис грн + і ті ж доплати, инший член РП – 48 прожиткових мінімумів, це 140 тис грн на місяць + доплати...

Стратегічні дефекти законопроєкту про реформу Рахункової палати. Дефект N1.

"Рахункова палата – це наші очі", – сказала мені під час інтервʼю на Українському радіо Ніна Южаніна, народна депутатка з фракції ЄС, членкиня Комітету ВР з питань податкової та митної політики Зміст нашої подальшої розмови про законопроєкт 10044-д про реформу Рахункової палати, що його ухвалено 19 вересня 2024 р...

Український інститут майбутнього проти майбутнього України і ЗА підтримку міжнародного спонсора війни. За кого будуть народні депутати?

На 4 червня заплановано важливе голосування – з тих, які журналісти аналізують поіменно. Мова про підвищення податків на тютюнові вироби. Законопроект N11090, ініційований Міністерством фінансів і підтриманий податковим комітетом Данила Гетманцева, вже рекомендований на розгляд парламенту...

Міністр фінансів Марченко і нардеп Слуг Устенко хочуть підвищити ставки податків для всіх, а для продавців ТВЕНів (айкосів) знизити. Ціна питання = 1 Patriot

В Україні з 2021 року роки діють однакові ставки податку (акцизу) на сигарети та ТВЕНи (в народі їх називають айкосами, бо 80% українського ринку пристроїв для електричного нагрівання тютюну належить компанії Philip Morris, що виготовляє ці iqos)...

Мінус 5 млрд грн! Що курить міністр фінансів Марченко?

Україна має підвищити акцизи на тютюнові вироби. Це наше зобов'язання перед ЄС, яке закріплено у Директиві. Згідно цьому документу до 2025 року акцизи на сигарети, сигарили та тютюнові вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) повинні бути не менше 90 євро за 1000 сигарет...