21 січня 2014, 11:52

''Почніть санкції – зупиніть насильство'' – активісти вимагають в ЄС введення санкцій

Сьогодні, 21 січня, Руслана Лижичко у Брюсселі бере участь у засіданні Європейського комітету з економічної та соціальноЇ політики, який є дорадчим органом Європейського Союзу, щоб передати вимоги українців про санкції. О 12.00 там розпочнеться акція біля Європейського Парламенту (площа Люксембург).

Вчора активісти Громадського сектору Євромайдану, учасники протесту на Майдані Незалежності, прийшли до представництва Єврокомісії у Києві та закликали до негайного запровадження персональних санкцій для відповідальних за застосування сили проти мирних протестувальників і журналістів, а також причетних до прийняття антиконституційних законів в Україні, що порушують фундаментальні права людини.





Ігор Луценко на акції 20 січня

Викрадення сьогодні відомого активіста, одного з громадських лідерів Майдану Ігоря Луценка ще раз підтверджує, що невпровадження санкцій означає підтримку диктатури. Скількох людей мають побити, по скількох стріляти, скількох викрасти?

На думку активістів, відповідальність за насильство 19 січня на вулиці Грушевського у Києві несе, зокрема і Європа, яка своєю бездіяльністю та практично мовчазним спостеріганням за подіями в Україні, висловлюючи підтримку лише словами, але не реальними діями, підриває віру українців у дієвість ненасильницького протесту. Бо мирний спротив переростає у силу, якщо він отримує підтримку. Якщо конкретних дій немає, а правляча влада водночас приймає закони проти протестів та розгортає диктатуру, то провокується насильство.



"Ми хочемо аби в європарламенті була активно діюча група, яка б підтримувала Україну. Плануємо великий мітинг у Брюсселі. Хочемо, аби Європа вжила санкцій до українських політиків – аби цей прецедент зупинив владу в її агресивних діях. Влада довела народ до точки кипіння, вони провокують ці речі. Європа може зупити насильство, застосувавши санкції", – кажуть активісти.



Активіст Громадського сектору Євромайдану Володимир В'ятрович: "Європейські цінності потребують не тільки того, щоб про них говорили, а й того, щоб їх демонстрували і захищали. Зараз Україна захищає демократичні цінності, які важливі не тільки для України і українців, а й для цілого світу. Зараз на теренах колишнього Радянського Союзу відновлюються диктаторські режими, які загрожують усьому світові. Європа у 1938 році проґавила можливість зупинити диктатуру Адольфа Гітлера. Зараз вона може проґавити те, що буде встановлена жорстка диктатура на території колишнього СРСР. Елементом боротьби з бандою, яка намагалася збудувати диктатуру в Україні, є санкції".

На думку В'ятровича, боротися з диктатурою без зовнішньої підтримки ненасильницькими методами ми довго не зможемо. "Диктатура знищить нас. Тому ми звертаємося до представництва Європейського Союзу нам дієво – санкціями проти бандитів, які очолюють владу в Україні, які будують тут диктатуру".



Активістка Громадського сектору Євромайдану Ольга Галабала: "Україна 50 днів перебуває у стані мирного протесту, але мирний протест, на жаль, ніхто не підтримує: ні Європа, ні влада нас не чує, і люди, як останній засіб, змушені вдаватися до повстання, і це право їм гарантує Загальна декларація прав людини. Тому ми просимо Європу негайно втрутитися і застосувати санкції. Тому що якщо Європа стоятиме осторонь, ми можемо повторити Мюнхен 1938 року".



Люди мали на головах пов'язки з надписами "Help", тримали плакати "Пам'ятайте Мюнхен 1938", "Криваві гроші вбивають демократію", "Бездіяльність Європи провокує насильство" та ін.



Звернення від учасників акції передали заступниці Голови Представництва ЄС в Україні Марії Юріковій.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Навіщо Гетманцев через акцизи підставив МВФ?

У це знову важко повірити, але під час війни влада продовжує вперто просувати знижку на акцизи для так званих айкосів і тим самим намагається позбавити бюджет 3 млрд гривень тільки у 2025 році! Але цього разу у лобіювання корисливих інтересів тютюнових компаній втягнули МВФ...

Ухвалений закон про Рахункову палату – це НЕ перемога! Соромно за депутата-''опозиціонера'' Железняка і журналістів.

Верховна Рада 30 жовтня ухвалила законопроєкт N10044-Д про Рахункову палату. Не вірте переможним реляціям влади, деяких представників опозиції, зокрема, Ярослава Железняка із фракції "Голос", і компліментарним заголовкам ЗМІ! Це не перемога! Це законодавчо закріплене захоплення інституції, яка мала би чесно і принципово рахувати гроші державного бюджету і міжнародну фінансову допомогу...

Радники, як в ОП, при космічних зарплатах. ДефектN2 законопроєкту про ''реформу'' Рахункової палати

Почнемо із зарплат, які законопроєкт N10044-д про нібито реформу Рахункової палати: народні депутати проявляють велику щедрість і пропонують встановити такі виплати: Голова РП – 55 прожиткових мінімумів – зараз це 160 тис грн на місяць + доплати, зокрема за доступ до держтаємниці + премія 30% від окладу, за спеціальне звання для державних аудиторів = приблизно 300 тис грн на місяць! 
Заступник Голови – 50 прожиткових мінімумів, це 146 тис грн + і ті ж доплати, инший член РП – 48 прожиткових мінімумів, це 140 тис грн на місяць + доплати...

Стратегічні дефекти законопроєкту про реформу Рахункової палати. Дефект N1.

"Рахункова палата – це наші очі", – сказала мені під час інтервʼю на Українському радіо Ніна Южаніна, народна депутатка з фракції ЄС, членкиня Комітету ВР з питань податкової та митної політики Зміст нашої подальшої розмови про законопроєкт 10044-д про реформу Рахункової палати, що його ухвалено 19 вересня 2024 р...

Український інститут майбутнього проти майбутнього України і ЗА підтримку міжнародного спонсора війни. За кого будуть народні депутати?

На 4 червня заплановано важливе голосування – з тих, які журналісти аналізують поіменно. Мова про підвищення податків на тютюнові вироби. Законопроект N11090, ініційований Міністерством фінансів і підтриманий податковим комітетом Данила Гетманцева, вже рекомендований на розгляд парламенту...

Міністр фінансів Марченко і нардеп Слуг Устенко хочуть підвищити ставки податків для всіх, а для продавців ТВЕНів (айкосів) знизити. Ціна питання = 1 Patriot

В Україні з 2021 року роки діють однакові ставки податку (акцизу) на сигарети та ТВЕНи (в народі їх називають айкосами, бо 80% українського ринку пристроїв для електричного нагрівання тютюну належить компанії Philip Morris, що виготовляє ці iqos)...