28 лютого 2014, 15:41

Недійсний президент пропонує неконституційний референдум

Щойно В. Янукович запропонував провести "общенациональный референдум", для формування питання залучити широке коло громадськості...і так далі, і тому подібне.

Широке коло громадськості давно залучено для боротьби із чинним Законом "Про всеукраїнський референдум" – ми створили Коаліцію "За чесний референдум", яка об'єднала правників-конституціоналістів, експертів, громадських активістів, журналістів з усієї України.

Бо цей закон написано виключно під Януковича і проголосовано кнопкодавами в останній день рооти Верховної Ради минулого скликання, без урахування жодної з двох тисяч поправок, поданих у комітет ВР після першого читання, і навіть не той текст, який було проголосовано у першому читанні.

Шулерський закон, ухвалений шулерами-кнопкодавами з ПР і КПУ. Коротко суть цього закону у ролику і далі

ЗАЯВА КОАЛІЦІЇ "ЗА ЧЕСНИЙ РЕФЕРЕНДУМ" З ВИМОГОЮ ДО НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ НЕГАЙНО СКАСУВАТИ ЗАКОН ЯНУКОВИЧА ПРО ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ РЕФЕРЕНДУМ



Голові Верховної Ради України

Народним депутатам Україн

З В Е Р Н Е Н Н Я

Коаліції "За чесний референдум"

щодо скасування Закону "Про всеукраїнський референдум"

27/02/2014

Завдяки героїзму Майдану Україна стала на шлях докорінних змін у всіх сферах життя. Перемога досягнута надзвичайно високою ціною, тому ми не маємо права тягнути у майбутнє всі засоби, створені колишнім режимом для продовження свого панування.

Неконституційний Закон "Про всеукраїнський референдум" (N5475-VI), прийнятий у листопаді 2012 року, за активної підтримки фракцій Партії регіонів і КПУ з грубими порушеннями Конституції та регламенту на сьогодні залишається чинним.

Закон, у разі його застосування, здатен повністю зруйнувати правову систему України, адже він перевищує норми Конституції, робить неможливим вільне волевиявлення та чесний підрахунок голосів, маніпулює правом народу на безпосереднє здійснення влади.

Закон зазнав нищівної критики з боку Венеціанської комісії у 2013 році.

Коаліція громадських організацій "За чесний референдум", до якої входять більше 50 організацій, у своїх численних зверненнях до Президента, народних депутатів, Омбудсмана, Конституційної асамблеї України неодноразово заявляла, що цей закон суперечить Конституції та європейським стандартам у сфері прямої демократії.

Зараз настав час створювати правову основу для демократії.

Ми закликаємо Парламент України:

1. Негайно скасувати Закон України "Про всеукраїнський референдум" шляхом прийняття законопроекту "Про визнання Закону України "Про всеукраїнський референдум таким, що втратив чинність", внесеного народним депутатам України В. Яворівським (N1088 від 13.12.2012 р.).

2. Прийняти Закон про всеукраїнський референдум у новій редакції відповідно до кращих практик проведення референдумів, рекомендованих Радою Європи з обов'язковим громадським обговоренням.

Цими діями Парламент України підтвердить свою готовність долати ганьбу минулого, діяти в інтересах суспільства, виходячи з принципів верховенства права, демократії та прав людини.

Від імені Коаліції громадських організацій "За чесний референдум"

Центр політико-правових реформ

Центр.уа

Інститут виборчого права

Лабораторія законодавчих ініціатив

Український незалежний центр політичних досліджень

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Ухвалений закон про Рахункову палату – це НЕ перемога! Соромно за депутата-''опозиціонера'' Железняка і журналістів.

Верховна Рада 30 жовтня ухвалила законопроєкт N10044-Д про Рахункову палату. Не вірте переможним реляціям влади, деяких представників опозиції, зокрема, Ярослава Железняка із фракції "Голос", і компліментарним заголовкам ЗМІ! Це не перемога! Це законодавчо закріплене захоплення інституції, яка мала би чесно і принципово рахувати гроші державного бюджету і міжнародну фінансову допомогу...

Радники, як в ОП, при космічних зарплатах. ДефектN2 законопроєкту про ''реформу'' Рахункової палати

Почнемо із зарплат, які законопроєкт N10044-д про нібито реформу Рахункової палати: народні депутати проявляють велику щедрість і пропонують встановити такі виплати: Голова РП – 55 прожиткових мінімумів – зараз це 160 тис грн на місяць + доплати, зокрема за доступ до держтаємниці + премія 30% від окладу, за спеціальне звання для державних аудиторів = приблизно 300 тис грн на місяць! 
Заступник Голови – 50 прожиткових мінімумів, це 146 тис грн + і ті ж доплати, инший член РП – 48 прожиткових мінімумів, це 140 тис грн на місяць + доплати...

Стратегічні дефекти законопроєкту про реформу Рахункової палати. Дефект N1.

"Рахункова палата – це наші очі", – сказала мені під час інтервʼю на Українському радіо Ніна Южаніна, народна депутатка з фракції ЄС, членкиня Комітету ВР з питань податкової та митної політики Зміст нашої подальшої розмови про законопроєкт 10044-д про реформу Рахункової палати, що його ухвалено 19 вересня 2024 р...

Український інститут майбутнього проти майбутнього України і ЗА підтримку міжнародного спонсора війни. За кого будуть народні депутати?

На 4 червня заплановано важливе голосування – з тих, які журналісти аналізують поіменно. Мова про підвищення податків на тютюнові вироби. Законопроект N11090, ініційований Міністерством фінансів і підтриманий податковим комітетом Данила Гетманцева, вже рекомендований на розгляд парламенту...

Міністр фінансів Марченко і нардеп Слуг Устенко хочуть підвищити ставки податків для всіх, а для продавців ТВЕНів (айкосів) знизити. Ціна питання = 1 Patriot

В Україні з 2021 року роки діють однакові ставки податку (акцизу) на сигарети та ТВЕНи (в народі їх називають айкосами, бо 80% українського ринку пристроїв для електричного нагрівання тютюну належить компанії Philip Morris, що виготовляє ці iqos)...

Мінус 5 млрд грн! Що курить міністр фінансів Марченко?

Україна має підвищити акцизи на тютюнові вироби. Це наше зобов'язання перед ЄС, яке закріплено у Директиві. Згідно цьому документу до 2025 року акцизи на сигарети, сигарили та тютюнові вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) повинні бути не менше 90 євро за 1000 сигарет...