24 березня 2014, 10:17

Годі прикриватися Кримом! Голосуйте за антикорупційні закони!

Активісти ініціативи "Реанімаційний пакет реформ" накидали план роботи депутатам на цей тиждень: чотири антикорупційні законопроекти. Роботи небагато, бо депутати ці законопроекти прекрасно знають, бо самі є є співавторами, в тому числі, й сьогоднішній прем'єр-міністр Яценюк (коли був в опозиції, ці законопроекти йому дуже подобалися). Коротше кажучі, час "Ч" настав! Нема вже куди відкладати обіцянки боротися з корупцією. Просто зараз перед погоджувальною радою активісти роздають народним депутатам ці вимоги. Якщо підтримуєте, приходьте завтра під Верховну Раду о 9.30 разом вимагати від парламентарів голосувати за ці законопроекти



Активісти "Реанімаційного пакету реформ":

Вимагаємо голосування за антикорупційні закони!


Громадські активісти та експерти, що об'єдналися довкола ініціативи "Реанімаційний пакет реформ", вимагають від народних депутатів негайно розпочати голосування за важливі антикорупційні законопроекти.

Громадські активісти неприємно вражені бездіяльністю народних депутатів, що протягом трьох пленарних тижнів не спромоглися ухвалити ті антикорупційні законопроекти, які самі ж підтримували раніше – ще у статусі парламентської опозиції.

Підтримка й імплементація цих законопроектів не потребує значних бюджетних витрат. Навпаки, після ухвалення цих актів, до державної скарбниці, а не у кишені корупціонерів підуть десятки мільярдів гривень. Робота держслужбовців, суддів, посадовців місцевих органів влади стане прозорішою, відтак можливостей красти народні гроші поменшає.

На поточному пленарному тижні з 24-го по 28-ме березня ми вимагаємо ухвалити чотирити законопроекти:

1) Законопроект N2207 відкриває інформацію про закупівлі державними підприємствами. Ще влітку 2012 року Верховна Рада України дозволила держпідприємства не оприлюднювати дані, за скільки й в кого вони купують товари і послуги. Завдяки такій корупційній схемі чиновники отримали шанс щороку без жодного звіту витрачати близько 300 млрд. грн. на закупівлях державних підприємств й виводити при цьому в тінь та переплачувати 40 млрд. гривень щороку.

2) Законопроект N3678 (у першому читанні) передбачає звільнення усіх голів судів, бо саме через голів судів виконувалися політичні замовлення у судах; впроваджує новий порядок формування органів самоврядування суддівської системи. Цей закон треба ухвалити якнайшвидше, бо саме за новими правилами має відбутися відбір делегатів і з'їзд суддів (запланований на 11 квітня).

3) Законопроект N3378 (у першому читанні) передбачає відкритий доступ до реєстрів нерухомого майна. Межигір'я Януковича, маєтки Пшонки, Захарченка були побудовані у роки, коли ці громадяни працювали на державних посадах. Їхні офіційні доходи неспівставні із вартістю цієї нерухомості. Так само неспівставні зарплати й будинки тисяч суддів, міліцейських чинів, регіональних керівників. Суспільство має нарешті отримати інструмент контролю над нерухомим майном чиновників – відкритий реєстр нерухомого майна.

4) Законопроект N0947 (вже ухвалено у першому читанні, профільним комітетом проголосовано пропозиції – вимагаємо проголосувати в цілому) посилює прозорість і підзвітність органів влади, державних і комунальних підприємств, компаній-монополістів перед громадянами. Законопроект передбачає зміни до 50-ти законодавчих актів, що значно розширює для громадян доступ до публічної інформації – державного і місцевих бюджетів, зарплат/премій/пільг держслужбовців, генеральних планів міст і.т.п.

Також експерти і громадські активісти ініціативи "Реанімаційний пакет реформ" вимагають від Кабінету міністрів схвалити і направити до Верховної Ради:

Проект Закону України " Про здійснення державних закупівель" (нова редакція) та затвердити Концепцію реформи місцевого самоврядування.


Застерігаємо від народних депутатів та міністрів від спроб виправдати свою бездіяльність війною з Росією, важкою економічною та соціально-політичною ситуацією в країні. Бо ухвалення цих законопроектів зробить сильнішими нас усіх.

Прес-центр ініціативи Реанімаційний пакет реформ (natali.sklnk@gmail.com, alisa.ruban@gmail.com)

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Ухвалений закон про Рахункову палату – це НЕ перемога! Соромно за депутата-''опозиціонера'' Железняка і журналістів.

Верховна Рада 30 жовтня ухвалила законопроєкт N10044-Д про Рахункову палату. Не вірте переможним реляціям влади, деяких представників опозиції, зокрема, Ярослава Железняка із фракції "Голос", і компліментарним заголовкам ЗМІ! Це не перемога! Це законодавчо закріплене захоплення інституції, яка мала би чесно і принципово рахувати гроші державного бюджету і міжнародну фінансову допомогу...

Радники, як в ОП, при космічних зарплатах. ДефектN2 законопроєкту про ''реформу'' Рахункової палати

Почнемо із зарплат, які законопроєкт N10044-д про нібито реформу Рахункової палати: народні депутати проявляють велику щедрість і пропонують встановити такі виплати: Голова РП – 55 прожиткових мінімумів – зараз це 160 тис грн на місяць + доплати, зокрема за доступ до держтаємниці + премія 30% від окладу, за спеціальне звання для державних аудиторів = приблизно 300 тис грн на місяць! 
Заступник Голови – 50 прожиткових мінімумів, це 146 тис грн + і ті ж доплати, инший член РП – 48 прожиткових мінімумів, це 140 тис грн на місяць + доплати...

Стратегічні дефекти законопроєкту про реформу Рахункової палати. Дефект N1.

"Рахункова палата – це наші очі", – сказала мені під час інтервʼю на Українському радіо Ніна Южаніна, народна депутатка з фракції ЄС, членкиня Комітету ВР з питань податкової та митної політики Зміст нашої подальшої розмови про законопроєкт 10044-д про реформу Рахункової палати, що його ухвалено 19 вересня 2024 р...

Український інститут майбутнього проти майбутнього України і ЗА підтримку міжнародного спонсора війни. За кого будуть народні депутати?

На 4 червня заплановано важливе голосування – з тих, які журналісти аналізують поіменно. Мова про підвищення податків на тютюнові вироби. Законопроект N11090, ініційований Міністерством фінансів і підтриманий податковим комітетом Данила Гетманцева, вже рекомендований на розгляд парламенту...

Міністр фінансів Марченко і нардеп Слуг Устенко хочуть підвищити ставки податків для всіх, а для продавців ТВЕНів (айкосів) знизити. Ціна питання = 1 Patriot

В Україні з 2021 року роки діють однакові ставки податку (акцизу) на сигарети та ТВЕНи (в народі їх називають айкосами, бо 80% українського ринку пристроїв для електричного нагрівання тютюну належить компанії Philip Morris, що виготовляє ці iqos)...

Мінус 5 млрд грн! Що курить міністр фінансів Марченко?

Україна має підвищити акцизи на тютюнові вироби. Це наше зобов'язання перед ЄС, яке закріплено у Директиві. Згідно цьому документу до 2025 року акцизи на сигарети, сигарили та тютюнові вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) повинні бути не менше 90 євро за 1000 сигарет...