31 березня 2014, 17:33

Тестуємо кандидатів у президенти на адекватність

Рейтинги, рейтинги, рейтинги...тільки й розмов у зв'язку із виборами президента (((Але ж це все минулі заслуги + телевізійний образ. А що за цим, з чим кандидати і кандидатки йдуть на ці вибори? Що зобов'язуються зробити? Наскільки реалістичні їхні обіцянки? У кого заберуть гроші (або де знайдуть) на виконання обіцяноного? Хто в команді?

Якщо цих відповідей ми не побачимо, значить, кандидати і їхні штабісти бачать майбутні вибори так:



Не виключено, що такі фантазії вже вирують у головах деяких кандидатів чи кандидаток. Від нас залежить, чи змінемо ми ставлення до себе і змусимо кандидатів відійти від популізму і говорити про посутні речі. Команда сайту "Владометр", що фіксує передвиборчі обіцянки на всіх виборах, просить усіх підтримати петицію доохочих до президентської посади, аби вони дали конкретні відповіді на запитання громадськості:

http://www.avaaz.org/ru/petition/Do_kandidativ_na_posadu_Prezidenta_Ukrayini_Opublikuyte_detalni_peredviborni_programi_z_pokrokovim_planom_reform/?nYfUidb

Читайте, що контретно запитають у кандидатів, і стежте за відповідями:



Ігор Самохін, "Владометр": Кандидатський іспит на відповідальність


В Україні нарешті починається передвиборна кампанія. Після кількох тижнів затишшя, протягом яких почали говорити навіть про можливе перенесення виборів, кандидати один за одним пішли з документами у Центрвиборчком. Ренат Кузьмін ще на початку останнього тижня для подачі документів був єдиним зареєстрованим у ЦВК претендентом на найвищу посаду, а до вихідних до нього додались іще понад три десятки політиків.

Логічно, що насамперед почалось обговорення імен та облич кандидатів: згадують минуле політиків, їхній досвід, зв'язки з бізнесом, мотиви для висування кандидатури. Більш змістовні речі – погляди політиків на майбутнє країни, якою вони збираються керувати – поки що не потрапляють до фокусу громадської дискусії. Але дискусію на ці теми, безумовно, потрібно розпочинати, і якомога раніше. Більше того, самі політики повинні брати участь у цьому обговоренні, відповідати на запитання громадськості та максимально відкрито пояснювати свої далекосяжні президентські плани. Ми не можемо обирати всліпу.

Тому проект "Владометр" вирішив виступити з ініціативою і сказати кандидатам у президенти: покажіть нам свої реальні програми. Не ці двосторінкові популістичні агітки, які подаються у ЦВК разом із рештою документів і які майже нічим не різняться між собою, незалежно від партійної приналежності кандидата. Ідеться про своєрідний "план дій", конкретний і не зведений до пропаганди. Цей план не має стосунку до офіційної програми для ЦВК і, на нашу думку, має бути опублікований на сайті кандидата з повним доступом для усіх зацікавлених – і з можливістю поставити гострі запитання від громадськості щодо цього плану дій.

До речі, для наших політиків не є новиною публікувати "додаткову" програму – на парламентських виборах щонайменше в УДАРу та "Батьківщини" були розширені версії передвиборних програм, більш деталізовані. Це вже прогрес. Але конкретики там все ще було занадто мало.

Що ми маємо на увазі під конкретикою?

- Дедлайн. У які терміни кандидат прогнозує виконання пункту програми?

- Відповідальні. Хто саме виконуватиме обіцянку?

- Гроші. Скільки коштуватиме виконання всього обіцяного?

- Джерела коштів. Звідки візьмуться гроші, враховуючи жалюгідний стан українського бюджету? Зі скорочення інших витрат, із запровадження окремого податку?

- Наслідки. Як відобразиться здійснення пункту програми на житті країни? Чим більше буде конкретних цифр і відсотків, тим краще.



Навіщо це? Насамперед, щоб уберегтись від популізму. Наприклад, усі політики перед виборами люблять обіцяти одночасне зменшення податків і зростання соцвиплат. Але в реальному житті так не буває: щоб збільшити видатки бюджету, потрібно у якийсь спосіб підняти доходи. А інколи доводиться навіть одночасно і податки збільшувати, і на пенсіях економити, як показують останні плани Яценюка. До речі, програма дій нового прем'єр-міністра є непоганим прикладом відповідальної – чіткої та аргументованої – програми. Але він не балотується у президенти, тому може собі це дозволити.

Чи зважаться кандидати на найвищу державну посаду пояснювати і уточнювати свої передвиборні програми? Відповідати за які буде значно складніше, ніж за розмиті беззмістовні формулювання, властиві для традиційних передвиборних програм. Але ніхто не казав, що нова політика буде простою.

Публікація детального плану дій допоможе зробити вибір тим українцям, які ретельно підходять до обрання голови своєї держави. Сьогодні ми маємо декілька більш-менш рейтингових кандидатів, кожен з яких має харизму, власний політичний стиль, специфічну історію потрапляння в політику. Але це все – формальні риси, на основі яких не можна зробити осмислений вибір. Потрібно дізнатись і проаналізувати, приміром, чим відрізняється програма Порошенка від програми Тимошенко. Ви можете зараз назвати декілька суттєвих ідеологічних та програмних розбіжностей між цими людьми? І навряд чи зможете назвати їх навіть після публікації передвиборних програм на сайті ЦВК. Там будуть загальні фрази. А диявол ховається у деталях.

Саме тому "Владометр" вирішив започаткувати публічну кампанію з вимогою публікації детальних, покрокових програм кандидатів. Також у рамках кампанії ми будемо звертатись до політиків з вимогою прокоментувати чи доповнити певні програмні пункти. Ми будемо спілкуватись із ними і вимагати непопулістського ставлення до своїх слів. Нова політика потребує нових та відповідальних підходів.

Звісно, ми не вважаємо, що ця ініціатива допоможе вирішити геть усі проблеми і подолати все зло у країні. Це лише невелика складова у довгому переліку змін, яких повинні зазнати наша політика і наше суспільство для побудови сучасної європейської країни.

Підписати петицію до усіх кандидатів на посаду Президента України з вимогою опублікувати відповідальні програми можна за лінком: http://www.avaaz.org/ru/petition/Do_kandidativ_na_posadu_Prezidenta_Ukrayini_Opublikuyte_detalni_peredviborni_programi_z_pokrokovim_planom_reform/?nYfUidb

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Ухвалений закон про Рахункову палату – це НЕ перемога! Соромно за депутата-''опозиціонера'' Железняка і журналістів.

Верховна Рада 30 жовтня ухвалила законопроєкт N10044-Д про Рахункову палату. Не вірте переможним реляціям влади, деяких представників опозиції, зокрема, Ярослава Железняка із фракції "Голос", і компліментарним заголовкам ЗМІ! Це не перемога! Це законодавчо закріплене захоплення інституції, яка мала би чесно і принципово рахувати гроші державного бюджету і міжнародну фінансову допомогу...

Радники, як в ОП, при космічних зарплатах. ДефектN2 законопроєкту про ''реформу'' Рахункової палати

Почнемо із зарплат, які законопроєкт N10044-д про нібито реформу Рахункової палати: народні депутати проявляють велику щедрість і пропонують встановити такі виплати: Голова РП – 55 прожиткових мінімумів – зараз це 160 тис грн на місяць + доплати, зокрема за доступ до держтаємниці + премія 30% від окладу, за спеціальне звання для державних аудиторів = приблизно 300 тис грн на місяць! 
Заступник Голови – 50 прожиткових мінімумів, це 146 тис грн + і ті ж доплати, инший член РП – 48 прожиткових мінімумів, це 140 тис грн на місяць + доплати...

Стратегічні дефекти законопроєкту про реформу Рахункової палати. Дефект N1.

"Рахункова палата – це наші очі", – сказала мені під час інтервʼю на Українському радіо Ніна Южаніна, народна депутатка з фракції ЄС, членкиня Комітету ВР з питань податкової та митної політики Зміст нашої подальшої розмови про законопроєкт 10044-д про реформу Рахункової палати, що його ухвалено 19 вересня 2024 р...

Український інститут майбутнього проти майбутнього України і ЗА підтримку міжнародного спонсора війни. За кого будуть народні депутати?

На 4 червня заплановано важливе голосування – з тих, які журналісти аналізують поіменно. Мова про підвищення податків на тютюнові вироби. Законопроект N11090, ініційований Міністерством фінансів і підтриманий податковим комітетом Данила Гетманцева, вже рекомендований на розгляд парламенту...

Міністр фінансів Марченко і нардеп Слуг Устенко хочуть підвищити ставки податків для всіх, а для продавців ТВЕНів (айкосів) знизити. Ціна питання = 1 Patriot

В Україні з 2021 року роки діють однакові ставки податку (акцизу) на сигарети та ТВЕНи (в народі їх називають айкосами, бо 80% українського ринку пристроїв для електричного нагрівання тютюну належить компанії Philip Morris, що виготовляє ці iqos)...

Мінус 5 млрд грн! Що курить міністр фінансів Марченко?

Україна має підвищити акцизи на тютюнові вироби. Це наше зобов'язання перед ЄС, яке закріплено у Директиві. Згідно цьому документу до 2025 року акцизи на сигарети, сигарили та тютюнові вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) повинні бути не менше 90 євро за 1000 сигарет...