12 вересня 2014, 15:00

На форумі видавців спеціальна програма ''Історичний фронт''

Євген Сверстюк, Володимир В'ятрович, Кирило Галушко та інші відомі дослідники під час Форуму видавців у Львові дискутуватимуть про місію істориків в інформаційному протистоянні, значення "ленінопаду" на Сході України для перемоги у війні з Росією, як через інтернет зробити доступними архіви КҐБ та де проходить український інтелектуальний фронт.

Спеціальна програма в рамках 21-го Форуму видавців "Історичний фронт. Як історія змінює майбутнє" організована Центром досліджень визвольного руху та Національним музеєм-меморіалом "Тюрма на Лонцького".

Місце проведення: музей "Тюрма на Лонцького", вул. С. Бандери, 1 (вхід з вул. К. Брюллова).

Програма заходів:

12 вересня, п'ятниця

17:00- 18:30 Дискусія: Ленінопад та майбутній український арлінгтон. Кого і як має пам'ятати Українська держава. Модератор Павло Подобєд, представник Українського інституту національної пам'яті.



"Ініційований простими громадянами ще в лютому цього року "ленінопад", з початком Російсько-української війни перетворився у справжню "революцію символів". Українці не лише активно переосмислюють ідеологічну спадщину Радянського союзу, але й наново відкривають для себе значення національних символів", – говорить представник Українського інституту національної пам'яті Павло Подобєд.

Чому радянські вожді продовжують "злазити" з постаментів і хто посяде місце в пантеоні українських героїв? Скільки ленінських істуканів ще залишається на території України і що з ними робити? Як Україна вшановує своїх героїв, загиблих у війнах, зокрема у нинішній? Запрошуємо до розмови на Форумі видавців.

19:00 – 21:00 Лекція: Один в полі воїн: де проходить український інтелектуальний фронт? Євген Сверстюк, філософ, дисидент, учасник Ініціативної групи "Першого грудня", ведучий – журналіст Роман Шостак.



Євген Сверстюк на Форумі видавців говоритиме про мобілізацію інтелектуалів. Відомий філософ, дисидент, який один на один боровся проти тоталітарної системи розмірковуватиме про роль інтелектуалів в умовах війни. Чи достатньо ми реагуємо на події в Україні? "Кожен має бути мобілізований на своєму місті, і може робити не менше, ніж той, що з мінометом" – переконаний він. Більше – у розмові з Євгеном Сверстюком "Один у полі воїн: де проходить український інтелектуальний фронт?" у Національному музеї-меморіалі "Тюрма на Лонцького". Модерує журналіст Роман Шостак.

13 вересня, субота

13:00-14:00 Презентація книги "Менталітети". Збірка есеїв Ростислава Чопика.



Як зазначає автор, це книжка про те, що національне також має значення, але зовсім не в сенсі фольклорно-етнографічному ("шароварному"), ав сенсі ментальному – особливого світосприйняття тієї чи іншої нації, в якім закорінена її ідентичність

"У розмаїтті культурних феноменів, історичних колізій, побутових курйозів, задавнених таємниць автор віднаходить сюжети, де головним героєм виступає саме він, менталітет, – і з'ясовує те, що без нього з'ясувати було б неможливо", – йдеться в анотації до книги.

16:00 – 17:30 Презентація проекту avr.org.ua: Документи без паперу. Як електронні архіви змінюють роботу історика? Учасники: Андрій Когут, керівник Електронного архіву визвольного руху; Володимир Бірчак, заступник директора Архіву СБУ.



7 тисяч переглядів за добу – такого трафіку не витримає жодна читальна зала, це одна з найменших переваг е-доступу. Докладніше про електронні можливості у дослідженні минулого у дискусії "Документи без паперу. Як електронні архіви змінюють роботу історика?" на Форумі видавців.

18:00 – 19:30 Презентація інтернет-проекту "ЛІКБЕЗ. Інформаційний фронт". Як Росія використовує історію в інформаційній війні? Учасники: Кирило Галушко, історик, керівник проекту; Володимир В'ятрович, директор Українського інституту національної пам'яті.



Факти з історії проти російської пропаганди – таку місію взяла на себе група волонтерів-істориків. "Добровольчий батальйон проти російських міфів", називає їх В'ятрович і запевняє, що така допомога дуже потрібна в інформаційній війні. Історики заснували проект "ЛІКБЕЗ. Історичний фронт" (http://likbez.org.ua/) – сайт, де зібраний перелік міфів, стереотипів та спотворень, на яких ґрунтується російська історична антиукраїнська пропаганда: щодо території країни, Новоросії, "бандерівців" і "колабораціоністів".

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Ухвалений закон про Рахункову палату – це НЕ перемога! Соромно за депутата-''опозиціонера'' Железняка і журналістів.

Верховна Рада 30 жовтня ухвалила законопроєкт N10044-Д про Рахункову палату. Не вірте переможним реляціям влади, деяких представників опозиції, зокрема, Ярослава Железняка із фракції "Голос", і компліментарним заголовкам ЗМІ! Це не перемога! Це законодавчо закріплене захоплення інституції, яка мала би чесно і принципово рахувати гроші державного бюджету і міжнародну фінансову допомогу...

Радники, як в ОП, при космічних зарплатах. ДефектN2 законопроєкту про ''реформу'' Рахункової палати

Почнемо із зарплат, які законопроєкт N10044-д про нібито реформу Рахункової палати: народні депутати проявляють велику щедрість і пропонують встановити такі виплати: Голова РП – 55 прожиткових мінімумів – зараз це 160 тис грн на місяць + доплати, зокрема за доступ до держтаємниці + премія 30% від окладу, за спеціальне звання для державних аудиторів = приблизно 300 тис грн на місяць! 
Заступник Голови – 50 прожиткових мінімумів, це 146 тис грн + і ті ж доплати, инший член РП – 48 прожиткових мінімумів, це 140 тис грн на місяць + доплати...

Стратегічні дефекти законопроєкту про реформу Рахункової палати. Дефект N1.

"Рахункова палата – це наші очі", – сказала мені під час інтервʼю на Українському радіо Ніна Южаніна, народна депутатка з фракції ЄС, членкиня Комітету ВР з питань податкової та митної політики Зміст нашої подальшої розмови про законопроєкт 10044-д про реформу Рахункової палати, що його ухвалено 19 вересня 2024 р...

Український інститут майбутнього проти майбутнього України і ЗА підтримку міжнародного спонсора війни. За кого будуть народні депутати?

На 4 червня заплановано важливе голосування – з тих, які журналісти аналізують поіменно. Мова про підвищення податків на тютюнові вироби. Законопроект N11090, ініційований Міністерством фінансів і підтриманий податковим комітетом Данила Гетманцева, вже рекомендований на розгляд парламенту...

Міністр фінансів Марченко і нардеп Слуг Устенко хочуть підвищити ставки податків для всіх, а для продавців ТВЕНів (айкосів) знизити. Ціна питання = 1 Patriot

В Україні з 2021 року роки діють однакові ставки податку (акцизу) на сигарети та ТВЕНи (в народі їх називають айкосами, бо 80% українського ринку пристроїв для електричного нагрівання тютюну належить компанії Philip Morris, що виготовляє ці iqos)...

Мінус 5 млрд грн! Що курить міністр фінансів Марченко?

Україна має підвищити акцизи на тютюнові вироби. Це наше зобов'язання перед ЄС, яке закріплено у Директиві. Згідно цьому документу до 2025 року акцизи на сигарети, сигарили та тютюнові вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) повинні бути не менше 90 євро за 1000 сигарет...