22 січня 2015, 12:05

Про ліквідацію Нацкомісії з питань суспільної моралі

Уточнення! Уважні читачі підказали, що на вікопомному показі "Плем'я", який я описала у першому варіянті цього блогу, "Ганьба!" кричали люди, яких 100% не можна ідентифікувати (як про це пислаи инші блогери і видання), як членів Нацкомісії з питань суспільної моралі. Тому я прибираю частину тексту, що не змінює суті – ніхто не має права претендувати на диктат своїх моральних установок усьому суспільству:

Народна депутатка БПП, в минулому журналістка Ольга Червакова подала законопроект про вилучення із законодавчого тіла України зайвого органу Національної комісії з питань суспільної моралі.

Чому цей орган зайвий? Чим, взагалі, займається? – Накидає свої уявлення про мораль усім нам за бюджетні гроші.

І це, на мій погляд, насправді, загрожує суспільній моралі – монополізація на визначення, що є моральним, а що аморальним.

Я вважала раніше найбільш аморальним явищем в Україні присутність у Верховній Раді України комуністів, взагалі, і Симоненка, зокрема. Зараз я вважаю найбільш аморальним корупцію в уряді Яценюка, позаяк корупція у країні, в якій був Майдан, перемогла у Революція Гідності, яка щодня втрачає житті на війні, є глибоко аморальної.

У кожного свої моральні авторитети, до яких ми дослухаємося. Для мене це Мирослав Маринович. Я ловлю і записую кожну його моральну настанову і намагаюся дотримуватися.

Не зустрічала жодної людини, для якої моральним авторитетом є голова Нацкомісії з питань суспільної моралі Василь Костицький. Я припускаю (навіть сподіваюся), що він є моральним авторитетом для своїх дітей і онуків, але цього замало для того, щоби претендувати на встановлення моральних стандартів для цілої країни. Василь Костицький і Ко зараз що є сили ганить Ольгу Червакову за поданий нею законопроект про вилучення цього держоргану із законодавства. А чи має він моральне право наїжджають на Червакову?

Я нагадаю тим, хто забув, чому Оля має набагато більше підстав бути моральним авторитетом для широкого кола осіб, ніж її критик Костицький. Саме Ольга Червакова добилася виключення Олега Калашникова із списку кандидатів у народні депутати від Партї регіонів після того, як Калашніков побив журналістів СТБ просто під Верховною Радою. Саме Ольга Червакова оголосила бойкот тодішньому нардепу-регіонали Чечетову за те, що той заперечував жорстоке побиття регіоналами депутатів від опозицї у сесійній залі. До речі, уся медіаспільнота підтримала заклик Олі до бойкоту, який тривав більше року. І ще: Ольга Червакова є серед найкращих журналістів України: 2011 -го вона виборола найпрестижнішу телевізійну нагороду Телетріумф в номінації РЕПОРТЕР РОКУ.

Ольга Червакова отримала ТЕЛЕТРІУМФ 2011-го як ращий РЕПОРТЕР

Тим часом Костицький і Ко не спромоглися на вчинки, які б заслуговували на повагу. От дивіться, що заявляла Нацкомісія з питань суспільної моралі у дні найбільш аморальної поведінки екс-президента Януковича і його команди – у дні розстрілу людей на Майдані:

19 лютого 2014 р.: "Заява Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі до Всесвітнього дня соціальної справедливості" (http://www.moral.gov.ua/news/812/);

19 лютого 2014 р.: "Василь Костицький: Церква може стати гарантом переговорів між владою і опозицією" (http://www.moral.gov.ua/news/813/);

20 лютого 2014 р. – НІЧОГО

Я щиро не розумію церковних ієрархів, які підтримують збереження цього держоргану. Навіщо справжнім моральним авторитетам, як от Любомиру Гузару, Святославу Шевчуку, Філарету ця прокладка у спілкуванні з суспільством на тему моралі?

Я щиро дивуюся прем'єр-міністру Яценюку, який хоче оце зберегти і навіть викинути пункт про ліквідацію Нацкомісії з питань суспільної моралі із Коаліційної Угоди, адже прем'єр налаштовує проти себе 99% журналістів, передовсім, центральних телеканалів?

І на завершення, абсолютно аморальним є претензія Нацкомісії з питань суспільної моралі на фінансування своєї діяльності з держбюджету, це приблизно чотири мільйони гривень! Пане прем'єре, шановні народні депутати! Не знаєте, на що витратити 4 млн? Я можу дати вам пару контактів родин загиблих героїв, переселенців з Криму, онкохворих дітей, яким ці гроші будуть більше потрібні, ніж моральні настанови від людини, яка не є для них моральним авторитетом.

Продовження дискусії тут:

https://www.facebook.com/natali.sokolenko

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Ухвалений закон про Рахункову палату – це НЕ перемога! Соромно за депутата-''опозиціонера'' Железняка і журналістів.

Верховна Рада 30 жовтня ухвалила законопроєкт N10044-Д про Рахункову палату. Не вірте переможним реляціям влади, деяких представників опозиції, зокрема, Ярослава Железняка із фракції "Голос", і компліментарним заголовкам ЗМІ! Це не перемога! Це законодавчо закріплене захоплення інституції, яка мала би чесно і принципово рахувати гроші державного бюджету і міжнародну фінансову допомогу...

Радники, як в ОП, при космічних зарплатах. ДефектN2 законопроєкту про ''реформу'' Рахункової палати

Почнемо із зарплат, які законопроєкт N10044-д про нібито реформу Рахункової палати: народні депутати проявляють велику щедрість і пропонують встановити такі виплати: Голова РП – 55 прожиткових мінімумів – зараз це 160 тис грн на місяць + доплати, зокрема за доступ до держтаємниці + премія 30% від окладу, за спеціальне звання для державних аудиторів = приблизно 300 тис грн на місяць! 
Заступник Голови – 50 прожиткових мінімумів, це 146 тис грн + і ті ж доплати, инший член РП – 48 прожиткових мінімумів, це 140 тис грн на місяць + доплати...

Стратегічні дефекти законопроєкту про реформу Рахункової палати. Дефект N1.

"Рахункова палата – це наші очі", – сказала мені під час інтервʼю на Українському радіо Ніна Южаніна, народна депутатка з фракції ЄС, членкиня Комітету ВР з питань податкової та митної політики Зміст нашої подальшої розмови про законопроєкт 10044-д про реформу Рахункової палати, що його ухвалено 19 вересня 2024 р...

Український інститут майбутнього проти майбутнього України і ЗА підтримку міжнародного спонсора війни. За кого будуть народні депутати?

На 4 червня заплановано важливе голосування – з тих, які журналісти аналізують поіменно. Мова про підвищення податків на тютюнові вироби. Законопроект N11090, ініційований Міністерством фінансів і підтриманий податковим комітетом Данила Гетманцева, вже рекомендований на розгляд парламенту...

Міністр фінансів Марченко і нардеп Слуг Устенко хочуть підвищити ставки податків для всіх, а для продавців ТВЕНів (айкосів) знизити. Ціна питання = 1 Patriot

В Україні з 2021 року роки діють однакові ставки податку (акцизу) на сигарети та ТВЕНи (в народі їх називають айкосами, бо 80% українського ринку пристроїв для електричного нагрівання тютюну належить компанії Philip Morris, що виготовляє ці iqos)...

Мінус 5 млрд грн! Що курить міністр фінансів Марченко?

Україна має підвищити акцизи на тютюнові вироби. Це наше зобов'язання перед ЄС, яке закріплено у Директиві. Згідно цьому документу до 2025 року акцизи на сигарети, сигарили та тютюнові вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) повинні бути не менше 90 євро за 1000 сигарет...