Хто з депутатів вже завтра хоче піти під суд?
Той, хто проголосує за президентський законопроект про судову реформу "Про забезпечення права на справедливий суд" за номером 1656.
Наразі йдеть про суд – осуд громадськості. Але, подивіться інфографіку про загрози цього законопроекту (наприкінці тексту) і побачите, що президентський варіант рефоми судів призводить до посилення залежності суддів від президента. Саме ця вада законодавства про судоустрій часів Януковича призвела до породження судової служниці Януковича, системи-потвори, що немає нічого спільного із поняттям "справедливий суд". Зараз депутатів штовхають наступити на ті ж граблі і отримати точно такий же результат, який мав Янукович рік тому – падіння і ганебна втеча внаслідок повстання народу проти свавілля, зокрема, і у підконтрольних президенту судах.
Завтра до сесійної зали буде внесено на голосування ДВА законопроекти про реформу судддівської гілки влади: вже загаданий президентський законопроект N1656 і законопроект вд Реанімаційного пакету реформ і народних депутатів – вихідців із громадянського суспільста (зокрема, віце-спікерки Оксани Сироїд) N1497 (Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів").
Вже зараз ми знаємо, хто з депутатів займає чітку позицію – реформувати систему і звільнити суддів від залежності від президента, і видно, хто хитається.
Дивіться, минулого разу, 13 січня, коли політичні сили домовилися підтримати обидва законопроекти у першому читанні, щоби потім зробити консолідований, не всі депутати дотрималися домовленостей.
Частина голосувала лише за проект від громадськості, частина – за президентський.
Що цікаво, люди, які є будівничими суддівської системи екс-президента Януковича, підтримали чомусь законопроект від президента Порошенка!!! Це КЛЮЄВ, КІВАЛОВ,ПИСАРЕНКО.
Детальніший аналіз голосування 13 січня:
1) депутати з БПП, які не дотримались домовленості, яку досягли на Раді коаліції (голосувати за обидва законопроекти) і проголосували лише за президентський:
Грановський, Климпуш-Цинцадзе, Кононенко, Король, Насалик, Негой, Онуфрик, Белькова, Герасимов, Гринів, Дідич, Євлахов, Жолобецький, Іонова, Лівік, Лубінець, Палатний, Побер, Романюк, Тригубенко, Южаніна, Пинзеник В.М., Розенблат, Ткачук (24 людини)
2) депутати з БПП, НФ, РП та Батьківщини, які теж не дотримались домовленості, яку досягли на Раді коаліції (голосувати за обидва законопроекти) і проголосували лише за РПР-івський законопроект:
БПП: КУпрій, Денисенко,
НФ: Береза Ю.М., Лунченко, Ємець, Сюмар, Тетерук
Батьківщина: Власенко, Луценко І.В.,
РП: Корчинська (10 людей)
3) Є позафракційні депутати, які голосували лише за президентський – 31 депутат
Клюєв, Ківалов, Матвійчук, Писаренко, Фельдман (5 людей)
також практично повністю таку позицію зайняла група Єремєєва: (Бандура, Деркач, Івахів, Лабазюк, Литвин, Поплавський, Фурсін, Богуслаєв, Гіршфельж, Єремєєв, Кацуба, Ланьо, Мартиняк, Москаленко, .Развадовський) – 15 людей
та група Хомутинніка (Біловол, Зубик, Кіссе, Кулініч, Хомутиннік, Березкін, Бобов, Гуляєв, Ільюк, Ничипоренко, Шипко) – 11 людей
4) Є позафракційні, які підтримали лише законопроект від громадськості
Балога, Філатов, Безбах,
а також Яценко з групи Хомутинніка.
Завтра на голосування ці два законопроекти виставлять на голосування у такій послідовності: спершу президентський N1656, а потім громадський N1497. (Хоча була домовленість взяти за основу обидва – домовленість порушили на засідання Комітету ВР з питань правосуддя). Якщо президентський набирає понад 226 голосів, другий – громадський – викидають із сесійної зали. Значить, суддівська влада стає ще більше залежною від президентської гілки влади, значить буде суд народу над тими, хто знову робить із суддів слуг президента.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.