12 лютого 2015, 16:40

Група "Першого грудня" владі: говоріть з народом!

Учасники групи "Першого грудня" звернулися до Президента та Прем'єр-міністра із закликом налагодити відвертий діалог між владою та суспільством. "Довіра народу до влади є запорукою нашої перемоги", – з такою заявою виступили відомі інтелектуали.

Публікую текст звернення:

Шановний пане Президенте!

Шановний пане Прем'єр-міністре!

Драматичні виклики, що постали перед Україною, потребують від усіх нас максимальної національної єдності. Ніщо так не посилило б нашого ворога, як "тріщини" всередині українського політикуму і взаємне відчуження влади та суспільства.

На жаль, ці загрози не є суто уявними.

Так, Ваші, пане Президенте і пане Прем'єр-міністре, зусилля щодо захисту й реформування країни, заслуговують на повагу.

Так, українці демонструють волю до свободи, героїзм і терпіння.

Проте не можна не бачити, що Путін зробив ставку не тільки на військову агресію, а й на руйнування України зсередини. Його потенційні союзники:

суперництво між керівниками держави та політичними силами, що їх підтримують;

соціальне невдоволення;

масова депресія;

розбрат між різними суспільними групами;

недовіра суспільства до влади.

Протиставити цій загрозі, яку Путін усіляко підживлює, ми маємо непохитну силу єдності. Єдність же базується на вірі в свою об'єктивну правоту, спільній меті та взаємодовірі.

Ми переконані: ситуація, що склалася, потребує налагодження чесного та відвертого діалогу влади і суспільства. Нині і повсякчас.

Люди мають знати усю правду про події у Донецькій та Луганській областях, хоч якою б гіркою вона була, про заходи держави щодо зміцнення національної безпеки. Майбутнє Донбасу не може бути тільки предметом таємної дипломатії, внаслідок якої великі держави поставлять нас перед фактом, нав'язавши варіанти вирішення кризи, вигідні собі. Це наша доля, і голос українських людей повинен звучати передусім.

Люди мають знати, які саме реформи, в які терміни і якою ціною здійснює (чи має намір здійснити) уряд. Причому ціна, що її необхідно сплатити за оновлення країни, мусить стосуватися усіх без винятку.

Людям треба пояснювати кадрову політику влади: вона не може породжувати сумніви й розчарування, що завершуються висновком: "Нічого не змінюється".

Суспільство потрібно інформувати.

Перед суспільством потрібно звітувати.

До голосу і настроїв суспільства потрібно прислухатися.

Поки що відкритого діалогу влади із суспільством бракує. А він має вестися щодня – Вашими вустами, вустами міністрів та спеціальних речників.

Іншого не дано. Адже довіра народу до влади є запорукою нашої перемоги.

Ми віримо в неї.

Слава Україні!

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Ухвалений закон про Рахункову палату – це НЕ перемога! Соромно за депутата-''опозиціонера'' Железняка і журналістів.

Верховна Рада 30 жовтня ухвалила законопроєкт N10044-Д про Рахункову палату. Не вірте переможним реляціям влади, деяких представників опозиції, зокрема, Ярослава Железняка із фракції "Голос", і компліментарним заголовкам ЗМІ! Це не перемога! Це законодавчо закріплене захоплення інституції, яка мала би чесно і принципово рахувати гроші державного бюджету і міжнародну фінансову допомогу...

Радники, як в ОП, при космічних зарплатах. ДефектN2 законопроєкту про ''реформу'' Рахункової палати

Почнемо із зарплат, які законопроєкт N10044-д про нібито реформу Рахункової палати: народні депутати проявляють велику щедрість і пропонують встановити такі виплати: Голова РП – 55 прожиткових мінімумів – зараз це 160 тис грн на місяць + доплати, зокрема за доступ до держтаємниці + премія 30% від окладу, за спеціальне звання для державних аудиторів = приблизно 300 тис грн на місяць! 
Заступник Голови – 50 прожиткових мінімумів, це 146 тис грн + і ті ж доплати, инший член РП – 48 прожиткових мінімумів, це 140 тис грн на місяць + доплати...

Стратегічні дефекти законопроєкту про реформу Рахункової палати. Дефект N1.

"Рахункова палата – це наші очі", – сказала мені під час інтервʼю на Українському радіо Ніна Южаніна, народна депутатка з фракції ЄС, членкиня Комітету ВР з питань податкової та митної політики Зміст нашої подальшої розмови про законопроєкт 10044-д про реформу Рахункової палати, що його ухвалено 19 вересня 2024 р...

Український інститут майбутнього проти майбутнього України і ЗА підтримку міжнародного спонсора війни. За кого будуть народні депутати?

На 4 червня заплановано важливе голосування – з тих, які журналісти аналізують поіменно. Мова про підвищення податків на тютюнові вироби. Законопроект N11090, ініційований Міністерством фінансів і підтриманий податковим комітетом Данила Гетманцева, вже рекомендований на розгляд парламенту...

Міністр фінансів Марченко і нардеп Слуг Устенко хочуть підвищити ставки податків для всіх, а для продавців ТВЕНів (айкосів) знизити. Ціна питання = 1 Patriot

В Україні з 2021 року роки діють однакові ставки податку (акцизу) на сигарети та ТВЕНи (в народі їх називають айкосами, бо 80% українського ринку пристроїв для електричного нагрівання тютюну належить компанії Philip Morris, що виготовляє ці iqos)...

Мінус 5 млрд грн! Що курить міністр фінансів Марченко?

Україна має підвищити акцизи на тютюнові вироби. Це наше зобов'язання перед ЄС, яке закріплено у Директиві. Згідно цьому документу до 2025 року акцизи на сигарети, сигарили та тютюнові вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) повинні бути не менше 90 євро за 1000 сигарет...