18 лютого 2015, 18:17

Майдан – Територія Нерівності

Сьогодні вранці бігла на прес-конференцію в Кризовий медіа-центр через Майдан та по Інститутській – бачила багато-багато людей із квітами. Вони йшли неквапливо, спиняючись біля кожного місця загибелі Героїв Небесної Сотні. Та пройти зможуть не всі. Навіть з тих, хто сам ледь не загинув. На Майдані. На війні.

Просто не зможе, якщо зараз – в інвалідному візку. Майдан – наша Територія Гідності – також має стати Територією Рівності. Але поки на Майдані рівні не всі. Високі бордюри, безальтернативні сходинки – це все робить людей з особливими потребами просто безпорадними.



"Рівність для всіх людей на Майдані забезпечується дуже легко політичною волею до цього Київського міського голови Віталія Кличка", – сказав на прес-конференції Василь Гацько, голова партії і фракції ДемАльянсу у Київраді. У столичного мера для цього є все: і комунальні будівельні підприємства, і бюджет, і законодавчі підстави, точніше, зобов'язання зробити умови для пересування людини в інвалідному візку.

Власне, сьогодні ДемАльянс закликав столичного мера згадати про тих, хто виніс його на своїх руках і ногах у крісло мера, і зробити Майдан Територією Рівності. А далі – розширити цю Територію Рівності на всю столицю.

Масштаб проблеми, за даними Олексія Краснощокова, голови Громадської Організації "Підмога.Інфо" такий: приблизно 150 тисяч киян з інвалідністю, для багатьох з них наше місто – як ворожа територія, яку на інвалідному візочку треба брати штурмом.

Отже, ДемАльянс вимагає:

1) не допустити до фіналу конкурсу проектів з реконструкції Майдану задля увічнення пам'яті Революції Гідності жодного, де не буде враховано особливі потреби 150 тисяч киян і гостей столиці – а саме не буде запропоновано БЕЗБАР'ЄРНОГО СЕРЕДОВИЩА.

2) Не надавати більше земельних ділянок тим будівельним компаніям, які ігнорують вимоги закону і будують такі під'їзди, що стають проблемою для людей з особливими потребами. Вдумайтеся, зараз лише 4% будівель у Києві мають пандуси та инші необхідні елементи для людей з інвалідністю.

3) Закуповувати за бюджетні кошти тільки такий громадський транспорт, яким можуть скористатися люди із особливими потребами.

До речі, до особливі потреби, або обмежена мобільність – це те, що трапляється абсолютно з кожною людиною! Дитячий візочок із абсолютно здоровою людиною теж потребує безбар'єрного міського простору.

ДемАльянс запрошує киян приєднатися до творення безбар'єрного середовища у Києві: ГО "ДемАльянс Допомога" та Київський міський журнал "Хмарочос" 28.02 та 1.03 проведуть Перший Київський Urban Fest, де покажуть методи, інструменти та можливості самостійного поліпшення міста, важливість культури, як чинника, що формує громадянина, познайоми з діючими та урбан ініціативами в Києві: Територія Гідності, Безбар'єрний Київ, СпільноКиїв, та багато інших

Організатори Першого київського Urban Fest - ГО "ДемАльянс Допомога" та Київський міський журнал "Хмарочос", – вважають, що зміни можливі тільки за умови підтримки містян, які мають прагнути жити у комфортному для всіх середовищі. Формат заходу – діалог між киянами, громадськими та міськими ініціативами про можливу взаємодію і про майбутнє Києва.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Ухвалений закон про Рахункову палату – це НЕ перемога! Соромно за депутата-''опозиціонера'' Железняка і журналістів.

Верховна Рада 30 жовтня ухвалила законопроєкт N10044-Д про Рахункову палату. Не вірте переможним реляціям влади, деяких представників опозиції, зокрема, Ярослава Железняка із фракції "Голос", і компліментарним заголовкам ЗМІ! Це не перемога! Це законодавчо закріплене захоплення інституції, яка мала би чесно і принципово рахувати гроші державного бюджету і міжнародну фінансову допомогу...

Радники, як в ОП, при космічних зарплатах. ДефектN2 законопроєкту про ''реформу'' Рахункової палати

Почнемо із зарплат, які законопроєкт N10044-д про нібито реформу Рахункової палати: народні депутати проявляють велику щедрість і пропонують встановити такі виплати: Голова РП – 55 прожиткових мінімумів – зараз це 160 тис грн на місяць + доплати, зокрема за доступ до держтаємниці + премія 30% від окладу, за спеціальне звання для державних аудиторів = приблизно 300 тис грн на місяць! 
Заступник Голови – 50 прожиткових мінімумів, це 146 тис грн + і ті ж доплати, инший член РП – 48 прожиткових мінімумів, це 140 тис грн на місяць + доплати...

Стратегічні дефекти законопроєкту про реформу Рахункової палати. Дефект N1.

"Рахункова палата – це наші очі", – сказала мені під час інтервʼю на Українському радіо Ніна Южаніна, народна депутатка з фракції ЄС, членкиня Комітету ВР з питань податкової та митної політики Зміст нашої подальшої розмови про законопроєкт 10044-д про реформу Рахункової палати, що його ухвалено 19 вересня 2024 р...

Український інститут майбутнього проти майбутнього України і ЗА підтримку міжнародного спонсора війни. За кого будуть народні депутати?

На 4 червня заплановано важливе голосування – з тих, які журналісти аналізують поіменно. Мова про підвищення податків на тютюнові вироби. Законопроект N11090, ініційований Міністерством фінансів і підтриманий податковим комітетом Данила Гетманцева, вже рекомендований на розгляд парламенту...

Міністр фінансів Марченко і нардеп Слуг Устенко хочуть підвищити ставки податків для всіх, а для продавців ТВЕНів (айкосів) знизити. Ціна питання = 1 Patriot

В Україні з 2021 року роки діють однакові ставки податку (акцизу) на сигарети та ТВЕНи (в народі їх називають айкосами, бо 80% українського ринку пристроїв для електричного нагрівання тютюну належить компанії Philip Morris, що виготовляє ці iqos)...

Мінус 5 млрд грн! Що курить міністр фінансів Марченко?

Україна має підвищити акцизи на тютюнові вироби. Це наше зобов'язання перед ЄС, яке закріплено у Директиві. Згідно цьому документу до 2025 року акцизи на сигарети, сигарили та тютюнові вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) повинні бути не менше 90 євро за 1000 сигарет...