2 березня 2015, 17:09

Хто зробить з нашої найбруднішої столиці Европи Світове Місто?

Поки Київ з величною історією і відтак величезним потенціалом є далеким від такої перспективи – стати в один ряд з Парижем, Шанхаєм, Нью-Йорком. Академік Володимир Нудельман, відкриваючи Перший Київський Urban Fest, сказав, що Київ сьогодні належить до найбрудніших столиць Европи.

Чому так сталося? В 1934 році тодішня влада Києва вирішила зробити з давньої столиці промисловий центр. Радянська промисловість – екофобна, тобто, ворожа до довкілля і киян. Тому, за словами академіка Нудельмана, кияни живуть в середньому на вісім років менше за мешканців инших европейських столиць.

Чи є хтось, хто може дати цьому раду?

Цього вікенду в нашій столиці відбувся Перший Київський UrbanFest. Один з перших доповідачів урбаніст Ігор Тіщенко просто і ясно описав, у чому головна проблема Києва (та инших українських міст): у нас в мерії є управління містоБУДУВАННЯ, а у тому світі, де люди в містах живуть довго і щасливо, є містоПЛАНУВАННЯ (cityPLANNING).

Розумієте різницю? У нас будують, будують, будують ті, у кого ЗАРАЗ є гроші і зв'язки у ТЕПЕРІШНІЙ владі. Як це набудоване нашвидкоруч виглядатиме і функціонуватиме у майбутньому нікого не колише – бо ж містобудування, а не містопланування. Як будуть враховані культурні потреби мешканців столиці, їхнє бажання отримати від життя в столиці щось більше, те, що "рятує від ідіотизму сільського життя", а не є його аналогом, де замість поля – конвеєр і в цьому уся відмінність?

Один з організаторів урбанфесту демальянсівець Антон Фролов

Люди, здебільшого, молоді люди, які зібралися на Першому Київському UrbanFest, говорять саме про містоПЛАНУВАННЯ. Це не просто розмови-мрії, це – презентації проектів, ідеології і вже зроблених справ, що гідні негайного підхоплення. Співорганізатори урбанфесту: ДемАльянсДопомога та Київський міський журнал "Хмарочос" просять усіх охочих отримати презентації спікерів, підписуватися на їхні сторінки у Facebook – обіцяють поділитися розумними ідеями з усіма.

Співрганізторка фесту і доповідачка Наталка Манюк кличе киян власноруч зробити парк "Наталка" на Оболоні



Що характерно, на урбанфесті не було представників ТЕПЕРІШНЬОЇ Київської влади – з усіляких зеленбудів, бюджетних управлінь тощо. (Була лише Анна Бондар – очільниця відділу благоустрою Департаменту містобудування та архітектури з доповіддю про окремий проект – Територію Гідності на Майдані). Звісно – це люди з ери містоБУДУВАННЯ. На світлинах – ера містоПЛАНУВАННЯ:)



Академік Нудельман нагадав урбаністам цитату видатного українського економіста початку двадцятого століття Туган-Барановського: "Завдання влади підвищувати достаток і розвивати культурний рівень громадян"


Олексій Краснощоков, голова "Підмога.інфо": Ми будемо максимально тиснути на владу, щоби київські чиновники швидко робили наше місто зручним і комфортним для всіх людей, зокрема, для людей з обмеженою мобільністю. Між иншим, кожна людина протягом життя потрапляє у цей стан обмеженої мобільності: вагітна жінка, молода мама з дитячим візочком, старі немічні люди, на інвалідному візку. Зараз для всіх них Київ – недружнє, м'яко кажучи, місто".

10% подорожей в місті має відбуватися на велосипеді;), – Ксенія Семенова, Асоціація велосипедистів Києва. Зараз – менше відсотка. Щоб цього досягти потрібна інфраструктура – Асоціація велосипедистів подала столичні владі інвестиційний проект облаштування велопаркінгів біля станцій метра, але проект завис у повітрі кабінетів Київської мерії.

"Ми є свідками та співучасниками зміни парадигми мислення зі старої, де "нам всі забов'язані та ми – гвинтики великої машини, тому від нас нічого не залежить", до нової: "давайте зробимо разом". Наше завдання – зробити голос суспільства значущим та дії – системними", – говорить співорганізатор фесту, голова Демальянс Допомога, Олена Педай

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Навіщо Гетманцев через акцизи підставив МВФ?

У це знову важко повірити, але під час війни влада продовжує вперто просувати знижку на акцизи для так званих айкосів і тим самим намагається позбавити бюджет 3 млрд гривень тільки у 2025 році! Але цього разу у лобіювання корисливих інтересів тютюнових компаній втягнули МВФ...

Ухвалений закон про Рахункову палату – це НЕ перемога! Соромно за депутата-''опозиціонера'' Железняка і журналістів.

Верховна Рада 30 жовтня ухвалила законопроєкт N10044-Д про Рахункову палату. Не вірте переможним реляціям влади, деяких представників опозиції, зокрема, Ярослава Железняка із фракції "Голос", і компліментарним заголовкам ЗМІ! Це не перемога! Це законодавчо закріплене захоплення інституції, яка мала би чесно і принципово рахувати гроші державного бюджету і міжнародну фінансову допомогу...

Радники, як в ОП, при космічних зарплатах. ДефектN2 законопроєкту про ''реформу'' Рахункової палати

Почнемо із зарплат, які законопроєкт N10044-д про нібито реформу Рахункової палати: народні депутати проявляють велику щедрість і пропонують встановити такі виплати: Голова РП – 55 прожиткових мінімумів – зараз це 160 тис грн на місяць + доплати, зокрема за доступ до держтаємниці + премія 30% від окладу, за спеціальне звання для державних аудиторів = приблизно 300 тис грн на місяць! 
Заступник Голови – 50 прожиткових мінімумів, це 146 тис грн + і ті ж доплати, инший член РП – 48 прожиткових мінімумів, це 140 тис грн на місяць + доплати...

Стратегічні дефекти законопроєкту про реформу Рахункової палати. Дефект N1.

"Рахункова палата – це наші очі", – сказала мені під час інтервʼю на Українському радіо Ніна Южаніна, народна депутатка з фракції ЄС, членкиня Комітету ВР з питань податкової та митної політики Зміст нашої подальшої розмови про законопроєкт 10044-д про реформу Рахункової палати, що його ухвалено 19 вересня 2024 р...

Український інститут майбутнього проти майбутнього України і ЗА підтримку міжнародного спонсора війни. За кого будуть народні депутати?

На 4 червня заплановано важливе голосування – з тих, які журналісти аналізують поіменно. Мова про підвищення податків на тютюнові вироби. Законопроект N11090, ініційований Міністерством фінансів і підтриманий податковим комітетом Данила Гетманцева, вже рекомендований на розгляд парламенту...

Міністр фінансів Марченко і нардеп Слуг Устенко хочуть підвищити ставки податків для всіх, а для продавців ТВЕНів (айкосів) знизити. Ціна питання = 1 Patriot

В Україні з 2021 року роки діють однакові ставки податку (акцизу) на сигарети та ТВЕНи (в народі їх називають айкосами, бо 80% українського ринку пристроїв для електричного нагрівання тютюну належить компанії Philip Morris, що виготовляє ці iqos)...