Конституція – Основний Закон і Основна Тема для ЗМІ під час змін
"Переважна частина суспільства (55%) вважає висвітлення конституційної реформ засобами масової інформації недостатнім. Лише 11% опитуваних зазначають, що у медійному просторі темі конституційної реформи приділяється достатньо уваги і ще 2% – вважають цю увагу надмірною", – , – , – це свіжі дані опитування Фонду "Демократичні ініціативи.
Шановні колеги-журналісти, – але дістали ми оцінку!
Від сьогодні увагу треба збільшувати, бо президент Порошенко підписав Указ про створення Конституційної комісії, яка розроблятиме зміни до Основного закону.
В Указі президент запропонував до 12 березня подати свої кандидатури до Конституційної Комісії депутатські фракції, групи у Верховній Раді, Кабінет Міністрів, Верховний та вищі спеціалізовані суди, Рада суддів, асоціація органів місцевого самоврядування, Національна академія наук України, Нацакадемія правових наук, вищі юридичні навчальні заклади та наукові установи, правничі громадські об'єднання, відповідні міжнародні організації. Але в Указі не сказано, за яким принципам відбиратимуть усіх охочіх.
"Щонайменше половина членів Конституційної Комісії має складатися з незалежних експертів, якщо більшість там буде політиків, то Конституційний процес буде загрожений. У багатьох політиків, і зовсім нелише в Україні, інтереси про "тут і зараз" домінують над інтересами країни", – Юлія Кириченко, експертка Центру політико-правових реформ.
Бачення цієї однієї експертки цілком збігається із даними опитування Фонду "Демократичні ініціативи", згідно з яким "Розробкою змін до Конституції повинен, на думку 41% громадськості, займатися незалежний орган, який об'єднав би представників різних гілок влади та незалежних експертів. Спеціальній комісії Верховної Ради це довірили б 16% громадян, а неурядовим експертним організаціям – 14%."
12 березня подивимося на список охочіх змінювати Конституцію. І пам"ятаймо про Мінські Угоди і коментарі щодо змін Конституції України з уст бандитів ДНР, ЛНР і Росії. Це – наша Конституція. І тільки ми будемо її змінювати.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.