Цифри – зброя пропагандистів (ВІДЕО)
Економісти люблять кепкувати з політологів, мовляв їхні міркування про політику чи економіку ні на чому не ґрунтовані. Зате ж серед інструментарію економістів – моделі, формули, цифри тощо.
Попри це, найбільш вагомі економічні події часто так і залишаються ніким не передбачені. Згадайте останню світову фінансову кризу 2008 року. Майже ніхто не попереджав про її наближення, не відчував небезпеки. За повідомленнями преси, лише один американський учений, Нуріель Рубіні, у 2006 році говорив про наближення іпотечного колапсу у США.
Хоч всі ніби і розуміють, що на економічні прогнози покладатися не можна, але і далі прагнуть знати, що чекає на гривню, наші заощадження та зрештою – гаманці і холодильники.
Згадайте кінець минулого року і початок поточного: на піку валютної нестабільності всіх цікавило тільки те, яким буде курс долара завтра. Перші шпальти масових газет виходили зі страшними цифрами: тепер долар коштує 40 грн, "накручуючи" своїх читачів. Які ще прогнози ви читали? У ЗМІ я також бачила віщування "долар по 50 грн" і навіть "долар по 70 грн". Тоді як наш уряд, та і МВФ, восени 2014 вважали, що базовий сценарій – 17 грн за долар у 2015. Тільки зараз ця цифра виглядає смішною.
Немає нічого дивного, що на у вирі економічного падіння ЗМІ спекулюють на економічних прогнозах, але значно гірше – коли вони стають зброєю пропогандистів. Пам'ятаєте, мантру часів Януковича "євроінтеграція коштуватиме нам 160 млрд евро", "на нас чекає економічний крах"?
Ці дані озвучував не тільки одіозний президент, але і російський Перший канал. "Совпадєніє? Нє думаю". Ось на цьому ролику бородатий молодик розслідує, звідки взялась та цифра,на якій в Україні розкрутили антиєвропейську істерію.
Відео за лінком
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.