Критики законопроекту про держслужбу не прийшли на розгляд тексту в Комітеті ВР. Для чого ж критикували?
Я не знаю, від чого у мене більше емоцій сьогодні.
Від того, що Комітет ВР з державного будівництва сьогодні таки зібрався (тобто, депутати залишили на потім місцеві вибори і таки приїхали із своїх вотчин до Києва).
Чи від того, що найзапекліші критики законопроекту N2490 – заступник голови Адміністрації президента Олександр Данилюк, журналіст Владімір Федорін, їхні представники НЕ прийшли на засідання Комітету ВР. Ба більше, Не передали жодної письмової пропозиції із своїх революційних ідей щодо реформи держслужби.
От питання: для чого критикували? Для чого підмовили президента, аби на Нацраді реформ при президенті було оголошено, як грім серед ясного неба, рішення відкликати цей законопроект?
Між тим, на сьогоднішньому засіданні розглянули 750 (!) правок із майже1400. І от які прогресивні норми вдалося захистити і що неконституційе вилучити із поданого законопроекту:
- Комітет ухвалив редакцію щодо поділу посад на категорії (стаття 6) так, як пропонувала робоча група, експерти, зокрема," Реанімаційного пакету реформ", хоча деякі депутати хотіли розширити категорію "А";
- Комітет надав Комісії з питань вищого корпусу держслужби з повноцінні повноваження – ця Комісія (проводитиме конкурси на категорію "А", даватиме згоду на звільнення і переведення вищих держслужбовців;
- Комітет не дав президенту створити окрему Комісію для добору голів районних і обласних державних адміністрацій, як це було у запропонованій редакції законопроекту. Про цю перемогу написав у фб Денис Бродський, експерт Реанімаційного пакету реформ, екс-голова Нацагентства з питань державної служби: "Конкурс как единственный способ попасть на гос службу без исключений."
Експерти, члени робоої групи були сьогодні у захваті від роботи на Комітеті ВР міністерки Кабінету міністрів Ганни Онищенко за прогресивні пропозиції. Хоча депутати відхили дуже важливу її пропозицію про повну заборону для всіх держслужбовців будь-якої партійної діяльності.
"Лишилася заборона участі у партіях для держслужбовців категорії "А" – це керівники центральних органів виконавчої влади (очільники державних служб, агентств, інспекцій), їх заступники, голови районних і обласних державних адміністрації. А всім іншим держслужбовцям заборонено обіймати керівні посади у політичних партіях. Тобто, керівники самі не братимуть участь у партіях – це не дозволить їм втягувати підлеглих політичні процеси, розбори, вибори тощо. Це, на жаль, компроміс, але прийнятний", - написав учасник засідання Ігор Коліушко, голова правління Центру політико-правових реформ.
Наступне засідання Комітету ВР буде в понеділок – там дуже цікаве питання: зарплата держслужбовців!
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.