Мінюст розпочинає реальну децентралізацію – повний перехід повноважень 30 квітня 2016!
Добрі новини! Сьогодні Верховна Рада ухвалила дуже важливі закони щодо децентралізації адміністративних послуг:
- про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (N2983);
- про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (N2982);
- про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо фінансової забезпеченості надання адміністративних послуг органами місцевого самоврядування) (N2981).
Цими законами повноваження з реєстрації бізнесу та нерухомості передаються від Мін'юсту органам місцевого самоврядування!
Активісти Реанімаційного пакету реформ вдячні особисто міністру юстиції Павлу Петренку за співпрацю над цими законами. Учора експерти звернули увагу міністра, що у кабмінівському законопроекті #2982 щодо реєстрації нерухомості не було вказано конкретної дати переходу повноважень реєстрації нерухомості від Мін'юсту до органів місцевої влади, це ставило під загрозу реалізацію реформи. Активісти вимагали внести цю дату у текст законопроекту і лише потім голосувати.
Активістів почули І вимогу виконано! І навіть у швидшому варіанті, ніж вимагали активісти:)
Сьогодні закон проголосовано із важливою поправкою – датою передачі повноважень на місця – це 30 квітня 2016 року. (Громадські активісти просили з 1 червня 2016)
Так, це #перемога!!! Нагадаю, що Янукович забрав ці повноваження з БТІ, що підпорядковувалися місцевим органам влади, у Мін'юст. Тепер нерухомість реєструватимуть знову на місцях.
Тому, шановні громадяни, вже з 30 квітня 2016 року відповідальність за доступність і зручність реєстрації бізнесу чи нерухомості буде лежати не на президентові, прем'єрі чи міністрі юстиції, а на органах місцевого самоврядування – місцевих депутатах і мерах – Їх і "штурмуйте" в разі чого;)
P.S. Ще окрема подяка від громадськості голові Верховної Ради Володимиру Гройсману, що доклав багато зусиль до результативного голосування за закони із децентралізації.
Давайте так співпрацювати й надалі;)
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.