1 грудня 2015, 16:21

Диктаторський Закон ''Про всеукраїнський референдум'' – спадок Януковича, від якого Порошенко не в змозі відмовитися?

1 грудня 2014 року щойно група новообраних народних депутатів із громадськими активістами прийшли до Конституційного суду і під телекамери передали суддям на розгляд Закон "Про всеукраїнський референдум" з вимогою визначити, чи відповідає він Конституції.

Пару слів про цей закон: писався під Януковича, аби тільки він мав право організовувати референдум із будь-яким запитанням (хоч про передачу влади у спадок своєму синові). Без дозволу президента організувати всеукраїнський референдум за цим законом НІХТО не може. Ухвалювали закон 6 листопада 2012 року, коли в сесійній залі було 50 депутатів. Подивіться це коротке відео, щоб зрозуміти, що це за закон такий:



Проти цього закону виступали громадські організації, що навіть створили Коаліцію "За чесний референдум". Виступала проти і тодішня політична опозиція. Але переміна місць влади і опозиції ніяк не вплинуло на те, що в українському законодавстві існує абсолютно неконституційна річ.

Протягом року Конституційний Суд не зроби НІЧОГО для усунення неконституційного закону із правового поля, тобто, не почав розгляд. Пам'ятаєте, як швидко КСУ розглянув питання відповідності законопроекту про зміни до Конституції в частині децентралізації від президента Порошенка? Вклалися у тиждень! А тут цілий рік жодної дії по розгляду диктаторського закону про всеукраїнський референдум!!!

У чому причина? В тому, що в Конституційному судді восьмеро його членів підпадають під люстрацію і геть нічого не хочуть робити?

Чи справа в тому, що ці судді КСУ, яких називають "донами", про щось домовилися із новою владою і беруться до розгляду подань лише за вказівкою згори, а вказівки вивчити на відповідність Конституції Закону "Про всеукраїнський референдум" якраз не надходило?

Хай там як, ситуація із блокування розгляду відповідності Конституції Закону "Про всеукраїнський референдум" є неприпустимою. Громадські активісти із Коаліції "За чесний референдум" вимагають негайного розгляду цього питання у КСУ або ж негайної замінити складу суддів. Нагадаю, Верховна Рада свою заміну зробила, решту складу має оновити з'їзд суддів і президент.

Ця історія є дуже важливим показником демократичності Петра Порошенка. Це лакмусовий папірець для президента: або він робить усе можливе для вилучення цього диктаторського закону із правового поля України (зокрема, через заміну суддів у КСУ), або він хоче залишити диктаторський закон про всеукраїнських референдум для себе. Третього не дано.

1-го грудня 2014 активісти Коаліції "За чесний референдум" в компанії з новообраними народними депутатами – Світланою Заліщук, Сергієм Лещенком, Олександром Черненком (БПП) та Іваном Крульком (Батьківщина) та Юлією Кириченко – представником громадськості у КСУ по цій справі принесли до Конституційного Суду подання щодо відповідності Конституції Закону "Про всеукраїнський рефрендум"

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Група 1 грудня: Україні не потрібна внутрішня конфронтація

Україні потрібна не внутрішня конфронтація, а національна єдність – звернення з таким заголовком оприлюднила нині група "Першого грудня" Ось про що в ньому ідеться: Наша реакція на кризову ситуацію в Україні є запізнілою, але це спізнення викликане вочевидь не нашою байдужістю...

Навіщо Гетманцев через акцизи підставив МВФ?

У це знову важко повірити, але під час війни влада продовжує вперто просувати знижку на акцизи для так званих айкосів і тим самим намагається позбавити бюджет 3 млрд гривень тільки у 2025 році! Але цього разу у лобіювання корисливих інтересів тютюнових компаній втягнули МВФ...

Ухвалений закон про Рахункову палату – це НЕ перемога! Соромно за депутата-''опозиціонера'' Железняка і журналістів.

Верховна Рада 30 жовтня ухвалила законопроєкт N10044-Д про Рахункову палату. Не вірте переможним реляціям влади, деяких представників опозиції, зокрема, Ярослава Железняка із фракції "Голос", і компліментарним заголовкам ЗМІ! Це не перемога! Це законодавчо закріплене захоплення інституції, яка мала би чесно і принципово рахувати гроші державного бюджету і міжнародну фінансову допомогу...

Радники, як в ОП, при космічних зарплатах. ДефектN2 законопроєкту про ''реформу'' Рахункової палати

Почнемо із зарплат, які законопроєкт N10044-д про нібито реформу Рахункової палати: народні депутати проявляють велику щедрість і пропонують встановити такі виплати: Голова РП – 55 прожиткових мінімумів – зараз це 160 тис грн на місяць + доплати, зокрема за доступ до держтаємниці + премія 30% від окладу, за спеціальне звання для державних аудиторів = приблизно 300 тис грн на місяць! 
Заступник Голови – 50 прожиткових мінімумів, це 146 тис грн + і ті ж доплати, инший член РП – 48 прожиткових мінімумів, це 140 тис грн на місяць + доплати...

Стратегічні дефекти законопроєкту про реформу Рахункової палати. Дефект N1.

"Рахункова палата – це наші очі", – сказала мені під час інтервʼю на Українському радіо Ніна Южаніна, народна депутатка з фракції ЄС, членкиня Комітету ВР з питань податкової та митної політики Зміст нашої подальшої розмови про законопроєкт 10044-д про реформу Рахункової палати, що його ухвалено 19 вересня 2024 р...

Український інститут майбутнього проти майбутнього України і ЗА підтримку міжнародного спонсора війни. За кого будуть народні депутати?

На 4 червня заплановано важливе голосування – з тих, які журналісти аналізують поіменно. Мова про підвищення податків на тютюнові вироби. Законопроект N11090, ініційований Міністерством фінансів і підтриманий податковим комітетом Данила Гетманцева, вже рекомендований на розгляд парламенту...