Диктаторський Закон ''Про всеукраїнський референдум'' – спадок Януковича, від якого Порошенко не в змозі відмовитися?
1 грудня 2014 року щойно група новообраних народних депутатів із громадськими активістами прийшли до Конституційного суду і під телекамери передали суддям на розгляд Закон "Про всеукраїнський референдум" з вимогою визначити, чи відповідає він Конституції.
Пару слів про цей закон: писався під Януковича, аби тільки він мав право організовувати референдум із будь-яким запитанням (хоч про передачу влади у спадок своєму синові). Без дозволу президента організувати всеукраїнський референдум за цим законом НІХТО не може. Ухвалювали закон 6 листопада 2012 року, коли в сесійній залі було 50 депутатів. Подивіться це коротке відео, щоб зрозуміти, що це за закон такий:
Проти цього закону виступали громадські організації, що навіть створили Коаліцію "За чесний референдум". Виступала проти і тодішня політична опозиція. Але переміна місць влади і опозиції ніяк не вплинуло на те, що в українському законодавстві існує абсолютно неконституційна річ.
Протягом року Конституційний Суд не зроби НІЧОГО для усунення неконституційного закону із правового поля, тобто, не почав розгляд. Пам'ятаєте, як швидко КСУ розглянув питання відповідності законопроекту про зміни до Конституції в частині децентралізації від президента Порошенка? Вклалися у тиждень! А тут цілий рік жодної дії по розгляду диктаторського закону про всеукраїнський референдум!!!
У чому причина? В тому, що в Конституційному судді восьмеро його членів підпадають під люстрацію і геть нічого не хочуть робити?
Чи справа в тому, що ці судді КСУ, яких називають "донами", про щось домовилися із новою владою і беруться до розгляду подань лише за вказівкою згори, а вказівки вивчити на відповідність Конституції Закону "Про всеукраїнський референдум" якраз не надходило?
Хай там як, ситуація із блокування розгляду відповідності Конституції Закону "Про всеукраїнський референдум" є неприпустимою. Громадські активісти із Коаліції "За чесний референдум" вимагають негайного розгляду цього питання у КСУ або ж негайної замінити складу суддів. Нагадаю, Верховна Рада свою заміну зробила, решту складу має оновити з'їзд суддів і президент.
Ця історія є дуже важливим показником демократичності Петра Порошенка. Це лакмусовий папірець для президента: або він робить усе можливе для вилучення цього диктаторського закону із правового поля України (зокрема, через заміну суддів у КСУ), або він хоче залишити диктаторський закон про всеукраїнських референдум для себе. Третього не дано.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.