23 березня 2016, 16:39

Як подальша доля Криму і Донбасу опинилася в руках Конституційного Суду України?

Коротка хронологія подій:

2011 – Віктор Медведчук накриває всі міста рекламою з ідеєю проведення референдуму, зокрема, про федералізацію України.

2012, 6 листопада – Верховна у Рада за присутності у залі близкь 50 депутатів (зйомки 5-го каналу) ухвалює Закон "Про всеукраїнський референдум" (ухвалює текст першого читання, хоча депутати підготували близько тисячі поправок до другого читання): дає право без парламенту в непрозорий спосіб змінювати Конституцію, закони, териорію України – будь-що. Без контролб з-боку опозиції і ЗМІ.

2013 – Венеційська комісія робить висновок, що цей закон не відповідає європейським стандартам;

2014, 1 грудня – новообрані народні депутати звертаються до Конституційного Суду з поданням, де просять відпивісти, чи відповідає чинний Закон "Про всеукраїнський референдум" Конституції України. (Провадження у КСУ відкрито з ініціативи судді Конститтуційного Суду Петра Стецюка).

2015, червень – у Верховній Раді зареєстровано нову редакцію закону про всеукраїнський референдум, який написали експерти Коаліції "За чесний референдум" за європейськими стандартами і рекомендаціями Венеційсько Комісії. Верховна Рада отримує можливість ухвалити новий закон і тим скасувати закон про референдум від Януковича і Медведчука. АЛЕ! Голова профільного Комітету ВР Руслан Князевич (фракція БПП) не робить НІЧОГО, щоби розглянути законопроект.

2016, 24 березня, 10.00 – після затягування протягом цілого року Конституційни Суд розпочне розгляд відповідності Закону "Про всеукраїнський референдум" (Закону Януковича-Медведчука).



Головуючий суддя – Михайло Гультай

Експерти "За чесний референдум" писали багато про неконституційні норми цього дітища Януковича-Медведчука. Як влучно сказала експертка Світлана Конончук: цей закон забезпечує народовладдя за викликом.

Я напишу про нові загрози того, якщо судді КСУ не побачать проблем і залишать теперішній Закон "Про всеукраїнський референдум" у силі, які вчора на зустрічі із журналістами озвучили Ігор Коліушко, Центр політико-правових реформ, Євген Радченко, Інтерньюз-Україна та Світлана Заліщук, народна депутатка, співавторка подання народних депутатів до Конституційного суду щодо закону про референдум.

Особливо цікаво буде вимушеним переселенцям з Криму і Донбасу. Будье готові, що у разі застосування цього закону, якщо КСУ не визнає його неконституційним, Крим може назавжди бути "подарованим" Росії, а Донбас отримає "особливий порядок самоврядування".

Як? Дуже просто: якщо влада винесе на рефрендум пропозиції:

- по Криму – змінити територію (кордони) України;

- по Донбасу – записати в Конституції (на вимогу Кремля) особливий порядок самоврядування

то – НІХТО З ТИХ, ХТО ПРОТИ, НЕ ЗМОЖЕ НІЧОГО ЗРОБИТИ.

Бо закон

- фактично забороняє контрагітацію – це просто неможливо;

- не пускає представників від опозиції із питання референдуму у члени виборчих комісій (за законом – комісії формують місцеві органи влади);

- не буде незалежних спотерігачів на дільницях;

- ЗМІ взагалі не зможуть висвітлювати перебіг референдуму і підрахунок голосів – будуть тільки транслювати повідомлення влади (або ініціативної групи), інакше, на підставі цього закону, у телеканлів забирають ліцензію на мовлення, а газетам друк до кінця референдуму.

Порогу явки нема:

прийде 10 людей і референдум буде вважатися таким, що відбувся.

Рішення рефернедуму набирають чинності ОДРАЗУ.

Отже, мобілізуймося! Судді Конституційного Суду мають знати, що все суспільство стежить за цією справою.

Початок розгляду справи – о 10 годині.

Акредитація журналістів здійснюється 23 березня до 18 години за телефонами: 238-10-80, 238-10-25 та цілодобово електронною поштою (press@ccu.gov.ua).

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Навіщо Гетманцев через акцизи підставив МВФ?

У це знову важко повірити, але під час війни влада продовжує вперто просувати знижку на акцизи для так званих айкосів і тим самим намагається позбавити бюджет 3 млрд гривень тільки у 2025 році! Але цього разу у лобіювання корисливих інтересів тютюнових компаній втягнули МВФ...

Ухвалений закон про Рахункову палату – це НЕ перемога! Соромно за депутата-''опозиціонера'' Железняка і журналістів.

Верховна Рада 30 жовтня ухвалила законопроєкт N10044-Д про Рахункову палату. Не вірте переможним реляціям влади, деяких представників опозиції, зокрема, Ярослава Железняка із фракції "Голос", і компліментарним заголовкам ЗМІ! Це не перемога! Це законодавчо закріплене захоплення інституції, яка мала би чесно і принципово рахувати гроші державного бюджету і міжнародну фінансову допомогу...

Радники, як в ОП, при космічних зарплатах. ДефектN2 законопроєкту про ''реформу'' Рахункової палати

Почнемо із зарплат, які законопроєкт N10044-д про нібито реформу Рахункової палати: народні депутати проявляють велику щедрість і пропонують встановити такі виплати: Голова РП – 55 прожиткових мінімумів – зараз це 160 тис грн на місяць + доплати, зокрема за доступ до держтаємниці + премія 30% від окладу, за спеціальне звання для державних аудиторів = приблизно 300 тис грн на місяць! 
Заступник Голови – 50 прожиткових мінімумів, це 146 тис грн + і ті ж доплати, инший член РП – 48 прожиткових мінімумів, це 140 тис грн на місяць + доплати...

Стратегічні дефекти законопроєкту про реформу Рахункової палати. Дефект N1.

"Рахункова палата – це наші очі", – сказала мені під час інтервʼю на Українському радіо Ніна Южаніна, народна депутатка з фракції ЄС, членкиня Комітету ВР з питань податкової та митної політики Зміст нашої подальшої розмови про законопроєкт 10044-д про реформу Рахункової палати, що його ухвалено 19 вересня 2024 р...

Український інститут майбутнього проти майбутнього України і ЗА підтримку міжнародного спонсора війни. За кого будуть народні депутати?

На 4 червня заплановано важливе голосування – з тих, які журналісти аналізують поіменно. Мова про підвищення податків на тютюнові вироби. Законопроект N11090, ініційований Міністерством фінансів і підтриманий податковим комітетом Данила Гетманцева, вже рекомендований на розгляд парламенту...

Міністр фінансів Марченко і нардеп Слуг Устенко хочуть підвищити ставки податків для всіх, а для продавців ТВЕНів (айкосів) знизити. Ціна питання = 1 Patriot

В Україні з 2021 року роки діють однакові ставки податку (акцизу) на сигарети та ТВЕНи (в народі їх називають айкосами, бо 80% українського ринку пристроїв для електричного нагрівання тютюну належить компанії Philip Morris, що виготовляє ці iqos)...