Конкурс на ГЕНПРОКУРОРА можна проводити БЕЗ ЗМІН до Конституції
Отже, Shokin_off. Маленька перемога громадянського суспільства.
Далі слід домогтися виключно прозорого призначення наступного Генерального прокурора.
Неправда, що це можна зробити лише через зміни до Конституції, бо, мовляв, зараз, згідно Основного Закону, кандидатуру добирає Президент і подає до Верховної Ради.
"Президент, згідно Конституції, має право створювати дорадчі органи (у необмеженій кількості;)
Тому може своїм Указом створити дорадчий орган – констультаційну (координційну) яку завгодно Раду із конкурсного обрання Генерального прокурора. Цим же Указом призначити склад конкурсної Ради важливо, щоб це були люди, яким довіряє суспільство", – така позиція правників Реанімаційного пакету реформ. (Реанімаційний пакет реформ ще влітку 2015 подав цю пропозицію до Конституційної Комісії – групі із розробки законопроекту змін до Конституції в частині правосуддя. Але ця група, що складалася переважно із суддів, цю пропозицію не врахувала).
Після оприлюднення Указу Президента дорадчий орган просіює усіх охочих на посаду Генерального прокурора на предмет професійності і доброчесності, надає список для обговорення у засоби масової інформації, після того Президент ухвалює рішення.
А зміни до Конституції, звісно, потрібні, щоби закрпіпити саме конкурсне обрання Генерального прокурора назавжди.
Стежте за хештегом #Конституція
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.