Флешмоб від New York Times триває: о 14.00 від Президента вимагатимуть конкурсного призначення суддів Конституційного Суду
Минулого тижня впливове американське видання New York Times прямо закликало Президента України розпочати дискусію про кандтидатів на посаду Генерального прокурора, тому що непрозоре для суспільства поперднє призначення Віктора Шокіна якраз суспільство і не задовільнило.
Петро Порошенко спершу назвав цю статтю проявом гібридної війни проти України, потім сказав, що його не так зрозуміли. Але питання поставлено було спершу в Україні – громадськими активістами, здоровими політиками, журналістами: необхідно обговорити із суспільством кандидатів на посаду генпрокурора. NT (спасибі, звісно) лише актуалізував вимогу. Але Петро Порошенко, здається, не почув нікого: ані українське громадянське суспільвтво, ані західних парнетів – вчора з'явилася новина, що генпрокурора призначать настуного тижня – виходить, що без обговорення. Прикро. Але вимога суспільства щодо відкритого конкурсу на посаду генпрокурора не змінамється.
Ба більше, сьогодні буде публічний заклик до Президента призначати на конкурсній основі із широким обговоренням із суспільством й суддів Конституційного Суду (по квоті Президента, передовсім, а також й від Верховної Ради та З'їзду суддів).
В Укрінформі о 14.00 (вул. Б. Хмельницького, 8/16) зберуться колишні судді КСУ, народні депутати, незалежні експерти – Володимир Шаповал, Микола Козюбра, Петро Стецюк, Віктор Шишкін, Оксана Сироїд, Олена Сотник, Ігор Коліушко, Віктор Мусіяка – щоби висловити своє бачення негайного реформування Конституційного Суду.
Приводом для зібрання стало останнє Рішення Конституційного Суду щодо тлумачення "наступної чергової сесії" – подальшої ганьби цієї інституції допускати не можна. Але як це зробити?
Конкурсний відбір суддів Конституційного Суду – необхідний мінімум, але це не все. Більше – тут: 14.00, УКРІНФОРМ, акредитація на місці.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.