12 квітня 2016, 17:57

''Остальное додумайте сами'': чому діамантова ГПУ проти Каська, а громадянське суспільство його захищає?

"Скажи мне, чей Крым, и я скажу, кто ты", – лунає в ефірі російських ОПОЗИЦІЙНИХ ЗМІ.

Скажіть мені, що Ви думаєте про наїзд діАмантової Генеральної прокуратури на Віталія Каська, і я скажу ХТО ВИ!

Лиш нагадаю, що саме Віталій Касько викрив дімантову суть теперішньої Генеральної прокуратури – не помічник Шокіна Владислав Куценко, не заступник генпрокурора Юрій Столярчук, ну, і не Шокін, хоча всі все про все знали. Але лише Касько викрив діамантових прокурорів – взяв та й показав нам – суспільству, платникам податків – усю продажність і ницість прокурорів. Ясно, що вони захищаються, але це – деталі пейзажу. Суть – у розкритті корупції в ГПУ, яке розпочав Касько просто із середини системи, коли був на посаді заступника Генпрокурора.

Як казав проФФесор, тимчасово (до посадки в українську в'язницю): "Остальное додумайте сами".

Громадянське суспільство – кілька десятків найавторитетніших громадських організацій – висловили свою підтримку Віталію Каську і зажадали від ГПУ негайно припинити переслідування його з-боку ГПУ.

ЗАЯВА ЩОДО НЕПРИПУСТИМОСТІ ПЕРЕСЛІДУВАННЯ ВІТАЛІЯ КАСЬКА

Ми, представники громадянського суспільства, вимагаємо припинення переслідування з боку ГПУ колишнього заступника Генерального прокурора України Віталія Каська.

Касько, перебуваючи на посаді заступника Генерального прокурора, розпочав кримінальне провадження у справі так званих "діамантових прокурорів", де одним з фігурантів є Олександр Корнієць, близький до колишнього Генпрокурора Шокіна. Одразу після того, як Касько звільнився з Генеральної прокуратури, щодо нього було зареєстровано кримінальне провадження за фактом нібито шахрайства.

Очевидно, що це провадження стало інструментом особистого тиску і помсти Каську за неодноразові публічні виступи щодо покривання Шокіним корупції і протидії реформам прокуратури.

22 березня 2016 року на квартиру Каська було накладено арешт. При чому з клопотанням про накладення арешту до суду звернувся особисто генпрокурор Шокін, хоча цього не вимагає жодне з положень КПК.

Пізно ввечері в неділю 10 квітня на вулиці в центрі Києва декілька працівників спецслужб і Генеральної прокуратури, серед яких був начальник управління ГПУ з розслідування кримінальних проваджень у сферах державної служби та власності Дмитро Сус, намагались повідомити про підозру Віталію Каську.

Крім ситуації відвертої постановочності цієї дії, коли працівники прокуратури протягом робочого тижня не знайшли можливості провести відповідну процесуальну дію в денний час і не в громадському місці, вони вчинили ще низку грубих порушень конституційних прав В. Каська та законів України.

Серед них:

1) Порушення права приватної власності, гарантованого статтею 41 Конституції.

Дверцята належного Каську автомобіля з боку водія були облиті невідомою рідиною, що було зроблено, очевидно, правоохоронцями, з метою перешкодити Каську потрапити до нього.

2) Порушення таємниці особистого життя, гарантованого статтею 32 Конституції.

Встановити місце перебування Каська у нічний час була можливість лише у разі стеження за ним. Очевидно, ця протиправна діяльність відбувалася без відповідного дозволу суду. Тому, такі дії слід кваліфікувати за статтею 186 Кримінального кодексу як порушення недоторканності приватного життя.

3) Порушення права на захист в частині заборони проведення слідчих дій в нічний час (з 22:00 до 6:00), встановленої частиною 4 статті 223 КПК.

Вручення повідомлення про підозру є не тією процесуальною дією, яка потребує невідкладних дій. Ця поведінка прокурорів мала виключно одну мету – психологічний тиск на Каська. Таким чином поводилися з підозрюваними в часи сталінських репресій, коли обшуки, арешти і допити проводилися саме в нічний час.

4) Порушення гарантій захисту адвоката, статус якого має Касько.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 481 КПК, повідомляти про підозру адвокату Каську міг лише Генеральний прокурор, його заступник чи прокурор міста Києва. Жодного із зазначених прокурорів на місці нічних подій не було.

З описаних вище фактів стає зрозуміло, що тиск на Віталія Каська вчиняється з метою залякування усіх, хто має на меті в майбутньому викривати корупційні зловживання прокурорів.

Ми вимагаємо від органів і посадових осіб, від яких залежить прийняття відповідних рішень:

1) припинити політично-мотивоване переслідування і тиск на колишнього заступника Генерального прокурора Віталія Каська;

2) розпочати кримінальні провадження за фактами діянь, вчинених працівниками Генеральної прокуратури, описаних вище в цьому зверненні, та забезпечити їхнє ефективне розслідування і притягнення винуватих до відповідальності;

3) забезпечити недопущення аналогічних переслідувань і тиску на слідчих та прокурорів, які були залучені до розслідування справи "діамантових прокурорів".

Реанімаційний Пакет Реформ

Transparency International Україна

Центр Протидії Корупції

Центр політико-правових реформ

Центр політичних студій і аналітики "Ейдос"

КримСОС

Інститут Медіа Права

Інститут Масової Інформації

Центр UA

Центр інформації про права людини

Громадський сектор Євромайдану

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Український незалежний центр політичних досліджень

Центр громадянського представництва "Життя"

Фундація "Відкритий діалог"

Фундація Регіональних Ініціатив

Центр економічної стратегії

Центр локального самоврядування

Асоціація Політичних Наук

Комітет відновлення історичної справедливості

Агенція Розвитку Громадянського Суспільства

Інститут соціально-економічної трансформації

ГО "Ініціатива Е+"

ГО "Коловорот"

Народний Контроль Кіровоградщини

Еліна Шишкіна, народний депутат України 6-го скликання

Олександр Ябчанка, менеджер робочої групи з медичної реформи РПР

Михайло Жернаков, головний експерт з судової реформи і член Ради РПР

Наталія Соколенко, журналістка

Список підписантів доповнюється

Український інститут майбутнього проти майбутнього України і ЗА підтримку міжнародного спонсора війни. За кого будуть народні депутати?

На 4 червня заплановано важливе голосування – з тих, які журналісти аналізують поіменно. Мова про підвищення податків на тютюнові вироби. Законопроект N11090, ініційований Міністерством фінансів і підтриманий податковим комітетом Данила Гетманцева, вже рекомендований на розгляд парламенту...

Міністр фінансів Марченко і нардеп Слуг Устенко хочуть підвищити ставки податків для всіх, а для продавців ТВЕНів (айкосів) знизити. Ціна питання = 1 Patriot

В Україні з 2021 року роки діють однакові ставки податку (акцизу) на сигарети та ТВЕНи (в народі їх називають айкосами, бо 80% українського ринку пристроїв для електричного нагрівання тютюну належить компанії Philip Morris, що виготовляє ці iqos)...

Мінус 5 млрд грн! Що курить міністр фінансів Марченко?

Україна має підвищити акцизи на тютюнові вироби. Це наше зобов'язання перед ЄС, яке закріплено у Директиві. Згідно цьому документу до 2025 року акцизи на сигарети, сигарили та тютюнові вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) повинні бути не менше 90 євро за 1000 сигарет...

І мертвим, і живим, і ненарожденним, і Зеленському

Тарас Шевченко, з "І мертвим, і живим, і ненарожденним...": "Не минайте ані титли, Ніже тії коми, Все розберіть... та й спитайте Тойді себе: що ми? Чиї сини? яких батьків? путінська пропаганда, а до того совітська й імперська пхають скрізь свої божевільні версії про Миколу Потоцького, Австрійський генштаб і леніна-сталіна як засновників України...

Як тг-канал +Вертикаль, компліментарний до глави ОП Єрмака, собачиться із журналістами

Почнімо трохи з лікнепу: в системі державної влади в Україні такої гілки влади як Офіс президента НЕ ІСНУЄ. В Конституції НЕМА згадки про Офіс президента...

Як Генеральний прокурор Костін ставить під загрозу наступний транш допомоги США на майже всю медицину України?

А чи чули ви про програму "Доступні ліки", у якій понад 500 препаратів українського та закордонного виробництва, що видають пацієнтам безплатно або за невелику оплату? А от просто зараз запитайте у своїй знайомих з ближнього чи дальнього кола, скільки вони заплатили за онкологічну операцію, скільки платять зараз за знеболюючі ліки? Тільки не про те, як було колись, а саме зараз – восени 2023 року...