Як мери-корупціонери потрапили до рейтингу мерів-інноваторів?
Ведучий Громадської хвилі (Спільний проект Громадського радіо та Українського радіо) Любомир Ференс сказав: Давайте послухаємо слова Ольги Червакової, народної депутатки БПП, яка цитує Генпрокурора України Юрія Луценка.
"Ірпінь – це місцеве Чикаго". Це цитата. Тому що по рівню злочинності, по рівню "бєспрєдела", який там відбувається, по рівню зрощування правоохоронних структур, структур Нацполіції, з цим криміналітетом, із владою – це реально мафія".
Отака преамбула до розмови про скандальний рейтинг "ТОП-20 МЕРІВ-ІННОВАТОРІВ" у програмі "Громадська хвиля" із Іриною Озимок, співзасновницею Міжнародного саміту мерів, частиною якого є рейтинг "ТОП-20 МЕРІВ-ІННОВАТОРІВ".
Чому скандальний? Тому що у багатьох мешканців Ірпіня сталася істерика від того, що їхній мер Карплюк (поряд із кількома цілком авторитетними, без корупційних хвостів міськими головами) потрапив до компліментарного рейтингу мерів-інноваторів. Утім, істерили не лише ірпінці, а ще й мешканці багатьох инших міст, чиї очільники потрапили до цього рейтингу.
Сказати чесно, журналісти "Громадського радіо" теж були дуже здивовані тим, що ХТОСЬ намагається вибілити корупціонерів. І цей ХТОСЬ має прізвище, навіть кілька. Це – організатори самого рейтингу "ТОП-20 МЕРІВ-ІННОВАТОРІВ" та, водночас, організатори МІЖНАРОДНОГО САМІТУ МЕРІВ.
PR-кампанію цим заходам робить компанія "Гресь. Тодорчук.PR". Заходимо на сайт і читаємо про їхню спеціалізацію: "Робимо репутацію через соціальні і культурні проекти". Представниця цієї компанії телефонувала кілька разів ведучому і редактору програми "Громадська хвиля" Любомиру Ференсу, спершу з претензіями щодо ефіру, потім із вибаченнями. Але далі ще цікавіше.
Виходить, ця контора робить репутацію меру Ірпіня Карплюку та иншим сумнівним міським очільникам за гроші платників податків США. На заходи – саміт мерів, частиною якого рейтинг "ТОП-20 МЕРІВ-ІННОВАТОРІВ" – БУДЕ ВИТАРЧЕНО 100 ТИСЯЧ ДОЛАРІВ. Цю суму в ефірі "Громадської хвилі сказала Ірина Озимок, співзасновниця Міжнародного самміту мерів. І якась частина цієї суми організаторами залучена через агенцію уряду США USAID – агенція зазначена серед головних партнерів цих заходів.
Чи бентежить американських платників податків, що за їхні гроші робиться піар корупціонерам, неодмінно дізнаємося, бо напишемо листа до USAID.
Але це питання точно не бентежить співорганізаторку МІЖНАРОДНОГО САММІТУ МЕРІВ і ТОП-20 МЕРІВ-ІННОВАТОРІВ Ірину Озимок. Ось фрагмент нашої розмови з нею у прямому ефірі:
ІРИНА ОЗИМОК:... постало питання: чи мер-корупціонер може бути мером інноватором?
НАТАЛЯ СОКОЛЕНКО: А може?
ІРИНА ОЗИМОК: Звісно. Чому ні? Є мери, яких люблять і кажуть, що 50% бюджету він краде, на інших 50% робить. Тому формально мер-інноватор може бути і корупціонером.
Утім, послухайте, або подивіться самі.
і ЩЕ ВАЖЛИВО: на сайті Міжнародного самміту мерів зазначені спікери: і прем"єр-міністр Володимир Гройсман, і віце-прем"єр Геннадій Зубко, і ще Принц Костятнин Оранський з Амстердаму має приїхати... Чи не завдасть шкоди їхній репутації участь у соціально-культурному заході, що може ставити за мету відбілювання мерів-корупціонерів.? Воно того варте???
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.