9 лютого 2020, 13:20

Чому НЯНЯ не допоможе інвестору, а ''золотий ключик'' від інвестиційного буму досі в кишені у Зеленського?

Порти Херсон, Маріуполь, Бердянськ, Чорноморськ та Одеса міністр інфраструктури запропонував потенційним інвесторам взяти у концесію. Інвестори відгукнулися.

Радість тривала недовго. Бо судді показали дулю інвестору, міністру і президенту - на вимогу одного з учасників конкурсу на концесію Херсонського морського порту, якого не допустили до участі через невідповідність критеріїв, суд заборонив оголошувати наказ про результати конкурсу.

Які аргументи "няні" будуть у розмові з такими суддями? Ці судді знали, що концесія – одна із фішок президента, і що?

Президент лютує: "Тут же після того, як вони виграли, хтось вирішив із-за одного з дуже гучних судів заблокувати їхній вхід. Тобто, це відбувається. Ми зараз налагоджуємо систему протидії цьому", – прокоментував рішення суду Володимир Зеленський.

Ех, в таку мить так хочеться хоч на хвилину побути Андрієм Богданом і зашепотіти президентові на вушко: "Є протиотрута від таких рішень судів, що блокують здійснення Ваших мрій, Володимире Олександровичу! І цей спосіб – у законі про судову реформу, який Ви подали, Верховна Рада проголосувала, а Вища рада правосуддя заблокувала. Заблокувала створення комісії з обрання членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, що якраз очистить судову систему від тих, кого там не повинно бути. А саме, ВРП написала таке положення про конкурсну комісію, яке не сприйняли міжнародні експерти й відмовилися брати участь у процесі. А за законом про судову реформу, що набрав чинності 7.11.2019, міжнародні експерти мали б отримати вирішальну роль у комісії й процедурах очищення судової системи. Тому мерщій треба законопроєкт від Вас, що доручає створення цієї конкурсної комісії з обрання членів ВККСУ, а ще Етичної комісії, яка очистить Вищу раду правосуддя і Верховний Суд від тих, хто не відповідає критеріям доброчесності і професійної етики.

Це моє уявне шепотіння – короткий виклад антикорупційної програми на Українському радіо "Коло доброчесності" із гостями: Галиною Чижик, Центр протидії корупції та Іллєю Несходовським, Інститут соціально-економічної трансформації.

Всім серцем я прагнула, аби в цій програмі взяли участь члени Вищої ради правосуддя, але цього разу не вийшло, прес-служба обіцяє наступного разу спробувати ще, тим часом публікую письму відповідь прес-служби ВРП на мої запитання:

1. Вища рада правосуддя написала таке положення про конкурс до комісії з обрання членів ВККСУ, що міжнародні експерти не погодилися брати участь у цьому процесі. Чи планує ВРП, з огляду на позицію міжнародних експертів, змінити положення про конкурс?

2. Просимо прокоментувати заяву Президента України щодо необхідності перезавантаження судової системи з огляду на рішення суду про (тимчасове) зупинення концесії Херсонського морського порту. Як члени ВРП розцінюють заяву Володимира Зеленського?


Ми "розуміємо, що необхідно проведення додаткових консультацій щодо обговорення як змін до закону 193-IX, так і Положення про проведення конкурсу на зайняття посади члена ВККСУ.

Положення про проведення конкурсу на зайняття посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, затверджене ВРП, отримало низку критичних зауважень, зокрема від американських колег, що стосуються виключно питань правозастосування.

Крім того, є кілька застережень у правовому аспекті стосовно проєкту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування" (реєстраційний N1008 від 29 серпня 2019 року) з боку Венеційської комісії, Верховного Суду.

Негайне виконання нормативного акта, що перебуває під конституційним контролем Конституційного Суду України, є великою проблемою, оскільки в результаті прийняття рішення Конституційним Судом України всі наступні акти органу влади можуть бути поставлені під сумнів.

ВРП звернулася до наукових установ та провідних науковців з метою отримання їх правової оцінки. Крім того, існує низка зауважень міжнародних партнерів: Ради Європи, КМРЄ, Венеційської комісії тощо.

Сподіваємося, процес буде розблоковано після винесення рішення Конституційним Судом України, яке очікується найближчим часом.

Рішення Конституційного Суду дасть можливість визначити подальший напрям застосування закону 193-IX.

Ситуацію, яка склалася, необхідно розв'язувати найближчим часом. Найвірогідніше – через зміни до закону
".

Тобто, поки не буде рішення Конституційного суду України щодо закону про судову реформу, ВРП нічого не робитиме. Як на мене, це дуже творчий підхід до виконання законів.Ніде не зустрічала норми, що Закон України NNможна не виконувати, поки йде його розгляд у КСУ. Дивно, чому ж инші закони – про декомунізацію, наприклад, виконувалися, не зважаючи на розгляд відповідності його Конституції у КСУ.

Хай там як, ключик від інвестиційного буму в Україну – у Володимира Зеленського. Побажаємо йому якнайшвидшого здійснення мрій про інвестиції.

і ще одне, СЛУХАЙТЕ УКРАЇНСЬКЕ РАДІО;)

http://www.nrcu.gov.ua/news.html?newsID=92639&fbclid=IwAR0z6o7QLQs1co6OgJC70_7ozGCe4na8ZJztjJB9FHy7hu55d2xFpwLmXsk

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Ухвалений закон про Рахункову палату – це НЕ перемога! Соромно за депутата-''опозиціонера'' Железняка і журналістів.

Верховна Рада 30 жовтня ухвалила законопроєкт N10044-Д про Рахункову палату. Не вірте переможним реляціям влади, деяких представників опозиції, зокрема, Ярослава Железняка із фракції "Голос", і компліментарним заголовкам ЗМІ! Це не перемога! Це законодавчо закріплене захоплення інституції, яка мала би чесно і принципово рахувати гроші державного бюджету і міжнародну фінансову допомогу...

Радники, як в ОП, при космічних зарплатах. ДефектN2 законопроєкту про ''реформу'' Рахункової палати

Почнемо із зарплат, які законопроєкт N10044-д про нібито реформу Рахункової палати: народні депутати проявляють велику щедрість і пропонують встановити такі виплати: Голова РП – 55 прожиткових мінімумів – зараз це 160 тис грн на місяць + доплати, зокрема за доступ до держтаємниці + премія 30% від окладу, за спеціальне звання для державних аудиторів = приблизно 300 тис грн на місяць! 
Заступник Голови – 50 прожиткових мінімумів, це 146 тис грн + і ті ж доплати, инший член РП – 48 прожиткових мінімумів, це 140 тис грн на місяць + доплати...

Стратегічні дефекти законопроєкту про реформу Рахункової палати. Дефект N1.

"Рахункова палата – це наші очі", – сказала мені під час інтервʼю на Українському радіо Ніна Южаніна, народна депутатка з фракції ЄС, членкиня Комітету ВР з питань податкової та митної політики Зміст нашої подальшої розмови про законопроєкт 10044-д про реформу Рахункової палати, що його ухвалено 19 вересня 2024 р...

Український інститут майбутнього проти майбутнього України і ЗА підтримку міжнародного спонсора війни. За кого будуть народні депутати?

На 4 червня заплановано важливе голосування – з тих, які журналісти аналізують поіменно. Мова про підвищення податків на тютюнові вироби. Законопроект N11090, ініційований Міністерством фінансів і підтриманий податковим комітетом Данила Гетманцева, вже рекомендований на розгляд парламенту...

Міністр фінансів Марченко і нардеп Слуг Устенко хочуть підвищити ставки податків для всіх, а для продавців ТВЕНів (айкосів) знизити. Ціна питання = 1 Patriot

В Україні з 2021 року роки діють однакові ставки податку (акцизу) на сигарети та ТВЕНи (в народі їх називають айкосами, бо 80% українського ринку пристроїв для електричного нагрівання тютюну належить компанії Philip Morris, що виготовляє ці iqos)...

Мінус 5 млрд грн! Що курить міністр фінансів Марченко?

Україна має підвищити акцизи на тютюнові вироби. Це наше зобов'язання перед ЄС, яке закріплено у Директиві. Згідно цьому документу до 2025 року акцизи на сигарети, сигарили та тютюнові вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) повинні бути не менше 90 євро за 1000 сигарет...