Як З'їзд овець України обрав членів Вищої ради правосуддя
9 березня делегати З'їзду суддів України публічно продемонстрували відсутність гідності й незалежності.
Вони в режимі ТАЄМНОГО голосування мали обрати чотирьох членів Вищої ради правосуддя (далі ВРП) за квотою суддів.
Натомість делегатам просто на З'їзд принесли вже затверджений список осіб і наказали підтримати не тих, кого судді вважають найбільш годящими для роботи у ВРП, а тих, на кого їм вказали.
9 березня у вечірньому ефірі Українського радіо приблизно о 19.20 ми озвучили імена суддів із цього списку:
Болотін, Суховий, Саліхов, Панасюк. Про те, що Болотін і Суховий є в цьому таємному списку журналісти Українського радіо дізналися із власних джерел. Ще два прізвища – Саліхова і Панасюка – у своєму телеграм-каналі оприлюднив народний депутат ЄС Олексій Гончаренко.
І приблизно за годину після ефіру стало відомо, що троє суддів із затвердженого невідомо ким і невідомо як списку, отримали найбільшу кількість голосів і тепер стануть членами Вищої ради правосуддя. Четвертий зі списку Панасюк пішов на другий тур з Інною Плахтій. Голосування відбулося 10 березня і перемогла таки суддя Плахтій.
Отже, наша інформація про таємний список і несамостійність суддів у ТАЄМНОМУ ГОЛОСУВАННІ підтвердилася по трьох прізвищам. І це невимовно прикро. Бо що можна очікувати від суддів під час розгляду ними справ і винесення рішень, якої незалежності від прокурорів, посадовців, грошей, зрештою, коли вони не можуть самостійно заповнити бюлетень для голосування і без страху опустити його в урну?
Деталі про те, хто приніс список на З'їзд суддів і що самі судді – делегати З'їзду думають про ці списки, про громадськість
і послів G-7, що закликали не обирати членів ВРП, поки не буде нової прозорої процедури обрання цей в ключовий орган судової влади, слухайте у програмі "Коло доброчесності". Гостя – експертка Центру протидії корупції Галина Чижик, коментарі Богдана Моніча, голови Ради суддів та Сергія Гирича, делегату З'їзду суддів. Запис за лінком тут.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.