11 лютого 2022, 14:47

''Ряженая'': як Олена Привалова відповідала за промоцію судової ''реформи'' Порошенка, а тепер ''комунікує'' імплементацію судової реформи Зеленського

Перепрошую за русизми, але мушу почати з цитати від 3 червня 2017 Олени Привалової – на той час радниці з комунікацій (!) проєкту "Судова реформа" – мовою оригіналу: "Недавно под стенами Высшей квалификационной комиссии Украины, которая уже семь месяцев проводит этот конкурс, снова были ряженые. Общественные организации приходят туда как на работу с завидной регулярностью."

Ця фраза "снова были ряженые", звісно не дотягує за рівнем брутальності до "терпи, моя красавица", але за рівнем зневаги до опонента цілком.

Слова "вирвані з контексту" – а саме із колонки Олени Привалової для Української правди, де вона з тодішньої своєї позиції комунікаційниці проєкту "Судова реформа" паплюжить громадські організації і вихваляє конкурс на посади суддів нового Верховного Суду. (Проєкт "Судова реформа" було створений на підтримку Ради з питань судової реформи при президентові Порошенку").

А контекст такий: на вимогу учасників Революції Гідності тодішній Президент Порошенко і Верховна Рада запустили реформу судової системи, яка зганьбилася рішеннями проти учасників протестів, заборонами мирних зібрань на додачу до наявних системних проблем і тотальної недовіри громадян до цієї гілки влади.

Перший етап – добір суддів до нового Верховного Суду – на конкурсній основі і з залученням громадськості через новостворений орган, Громадську раду доброчесності (далі ГРД). Завданням ГРД було виявити і оприлюднити у висновку прояви недоброчесної поведінки, неправосудних рішень, недоброчесно набутого майна кандидатів.

Тільки-но ці висновки почала публікувати ГРД, її членів атакувала судова мафія. Але не тільки.

Чомусь на ГРД накинулася, як бачите, і комунікаційниця проєкту "Судова реформа" Олена Привалова.

Члени ГРД пережили немало атак із публікацій подружок Олени Привалової (дружба проілюстрована фото у Facebook, див. нижче). Дві рекордсменки зі створення негативного наративу про ГРД – Наталя Мамченко, журналістка холдингу людей "Підрахуя"-Ківалова, і Тетяна Огнев'юк (на той час носила прізвище Ющенко), експертка Інституту майбутнього. Остання встигла провести цілу кампанію із дискредитації ідеї створення Вищого антикорупційного суду і раптово "передумати" й підтримати цю ж ідею у переддень голосування за законопроєкт про ВАКС у Верховній Раді без пояснення причин такої разючої зміни свого "експертного" погляду на проблему.

Це на поверхні.

Ризикну поділитися інформацією одного мого джерела – колишнього члена Ради з питань судової реформи (яка працювала в часи президента Порошенка), – Олена Привалова могла бути причетною до створення сайту "Фейкактив", на якому систематично паплюжили членів Громадської ради доброчесності та активістів Центру протидії корупції, Фундації DEJURE, Автомайдану тощо. Якось на зустрічі випускників Української школи політичних студій Олена Привалова сама ініціювала розмову на цю тему й заперечила свою участь у цій ганебній справі. Але я більше вірю своєму джерелу в Комісії. Ви вирішуйте самі. Одна цікава деталь для розмислів з історії сайту: "Фейкактив" перестав працювати одразу після другого туру виборів президента, останній запис на однойменній сторінці у Facebook за 27 червня 2019 року.

І от після всього, що на поверхні і що припускається, "ряженая" в фахівчиню з комунікацій Олена Привалова опиняється зараз під час судової реформи, ініційованої президентом Зеленським на тій же позиції, що й за часів судової реформи президента Порошенка – тепер вона комунікаційниця у програмі реформування сектору юстиції "Правосуддя для всіх" Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) і займається комунікаціями Конкурсної комісії із формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Я вже звертала увагу на те, що за гроші американських платників податків судова реформа робиться понад 15 років і поки результатів не видно, на мою думку, тому що не можна досягти нових результатів, діючи старими методами, покладаючись на людей, які вже показали свою "цінність" і "цінності".

P.S. Згідно із відомою тезою "Критикуєш – пропонуй", підказую, де можна знайти насправді професійних і ціннісних комунікаційників:

http://ednannia.ua/inspiration

https://www.facebook.com/PRclub.piranha

https://zmina.info/

https://www.facebook.com/trialinsimplewords/

На фото ліворуч Тетяна Ющенко (Огнев'юк) і праворуч Олена Привалова. Цікаво, що Ющенко-Огнев'юк тепер паплюжить реформу Зеленського, яку Привалова мала би піарити;)

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Ухвалений закон про Рахункову палату – це НЕ перемога! Соромно за депутата-''опозиціонера'' Железняка і журналістів.

Верховна Рада 30 жовтня ухвалила законопроєкт N10044-Д про Рахункову палату. Не вірте переможним реляціям влади, деяких представників опозиції, зокрема, Ярослава Железняка із фракції "Голос", і компліментарним заголовкам ЗМІ! Це не перемога! Це законодавчо закріплене захоплення інституції, яка мала би чесно і принципово рахувати гроші державного бюджету і міжнародну фінансову допомогу...

Радники, як в ОП, при космічних зарплатах. ДефектN2 законопроєкту про ''реформу'' Рахункової палати

Почнемо із зарплат, які законопроєкт N10044-д про нібито реформу Рахункової палати: народні депутати проявляють велику щедрість і пропонують встановити такі виплати: Голова РП – 55 прожиткових мінімумів – зараз це 160 тис грн на місяць + доплати, зокрема за доступ до держтаємниці + премія 30% від окладу, за спеціальне звання для державних аудиторів = приблизно 300 тис грн на місяць! 
Заступник Голови – 50 прожиткових мінімумів, це 146 тис грн + і ті ж доплати, инший член РП – 48 прожиткових мінімумів, це 140 тис грн на місяць + доплати...

Стратегічні дефекти законопроєкту про реформу Рахункової палати. Дефект N1.

"Рахункова палата – це наші очі", – сказала мені під час інтервʼю на Українському радіо Ніна Южаніна, народна депутатка з фракції ЄС, членкиня Комітету ВР з питань податкової та митної політики Зміст нашої подальшої розмови про законопроєкт 10044-д про реформу Рахункової палати, що його ухвалено 19 вересня 2024 р...

Український інститут майбутнього проти майбутнього України і ЗА підтримку міжнародного спонсора війни. За кого будуть народні депутати?

На 4 червня заплановано важливе голосування – з тих, які журналісти аналізують поіменно. Мова про підвищення податків на тютюнові вироби. Законопроект N11090, ініційований Міністерством фінансів і підтриманий податковим комітетом Данила Гетманцева, вже рекомендований на розгляд парламенту...

Міністр фінансів Марченко і нардеп Слуг Устенко хочуть підвищити ставки податків для всіх, а для продавців ТВЕНів (айкосів) знизити. Ціна питання = 1 Patriot

В Україні з 2021 року роки діють однакові ставки податку (акцизу) на сигарети та ТВЕНи (в народі їх називають айкосами, бо 80% українського ринку пристроїв для електричного нагрівання тютюну належить компанії Philip Morris, що виготовляє ці iqos)...

Мінус 5 млрд грн! Що курить міністр фінансів Марченко?

Україна має підвищити акцизи на тютюнові вироби. Це наше зобов'язання перед ЄС, яке закріплено у Директиві. Згідно цьому документу до 2025 року акцизи на сигарети, сигарили та тютюнові вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) повинні бути не менше 90 євро за 1000 сигарет...