28 червня 2022, 16:07

Чому скандал з Денісовою був неминучим?

Лише одного разу я погодилася на цензуру мого журналістського матеріалу. Це було 2009 року під час роботи на відомому телеканалі у найкращих теленовинах України. Тоді я зробила сюжет про тотальну корупцію в урядовій структурі – Державній інспекції з контролю за цінами (схему запровадив у 2007 перший віцепрем'єрміністр Азаров (прем'єром був Янукович), при прем'єрці Тимошенко схему не було знищено, навпаки, масштаби хабарництва і здирництва зросли).

Підрозділ Держінспекції з контролю за цінами у АР Крим тоді очолювала Олена Денісова – це ще одна донька Людмили Денісовоі, тоді вона була міністеркою соціальної політики в уряді Тимошенко. В моєму сюжеті йшлося і про масштабну корупцію керівництвом доньки Денісової і про те, що ця доня зайняла дуже високу посаду із присвоєнням високого рангу держслужбовця абсолютно незаконно – юна доня міністерки щойно закінчила університет і не мала необхідного трудового стажу (взагалі не мала трудового стажу).

Але коли твоя мама – міністерка, то плювати на ці "умовності" із стажем, плювати на органи правопорядку, що розслідували корупцію у Держінспекції і не могли добитися покарання для хабарників.

Сюжет вийшов у повному обсязі за винятком трьох слів про те, що Олена Денісова – донька міністерки Людмили Денісовоі. Я погодилася на це цензуру ванні заради того, щоби багатомільйонна авдиторія побачила сюжет, щоб отримати резонанс і допомогти чесним співробітникам Держінспекції та слідчим із розголосом розслідування.

Щойно вийшов мій сюжет, я зателефонувала знайомим журналістам телеканалу ІНТЕР, що тоді був в опозиції до уряду Тимошенко. Вони зробили великий сюжет про цей сімейний підхід до розподілу посад в обхід закону і про корупцію в Держінспекції і вказали, що Олена Денісова є донькою міністерки Людмили Денісової.

В країні із верховенством права не лише записаним в Конституції, а на ділі, це був би кінець для кар'єри мами і доньки Денісових. Але цього не сталося. Натомість ця вибухівка із непотизму та ігнорування законів спрацювала у найгірший момент -під час війни.

Кожен раз, коли з посади не йде у відставку політик, посадовець, суддя, прокурор, що його засвітили журналістському розслідуванні, як це відбувається у країнах із дієвою Конституцією, з дієвим, а не декларативним верховенством права, закладається вибухівка під саму державу.

Рух ЧЕСНО має таку картотеку "ФАР – фігурнати антикорупційних розслідувань", там і на Денісову – вагон компрментуючих історій, читайте тут:

https://far.chesno.org/person/506/

І про кандидата на місце, яке обіймала Денісова, теж є інформація, яка має породити питання щодо доцільності і безпечності призначення Дмитра Лубенця на посаду Уповноваженого ВР з прав людини, читайте тут:

https://far.chesno.org/case/786/

Ну, про решту, кого признати нікуди не можна, бо це вибухівка під нас усіх, читайте тут

https://far.chesno.org/

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Ухвалений закон про Рахункову палату – це НЕ перемога! Соромно за депутата-''опозиціонера'' Железняка і журналістів.

Верховна Рада 30 жовтня ухвалила законопроєкт N10044-Д про Рахункову палату. Не вірте переможним реляціям влади, деяких представників опозиції, зокрема, Ярослава Железняка із фракції "Голос", і компліментарним заголовкам ЗМІ! Це не перемога! Це законодавчо закріплене захоплення інституції, яка мала би чесно і принципово рахувати гроші державного бюджету і міжнародну фінансову допомогу...

Радники, як в ОП, при космічних зарплатах. ДефектN2 законопроєкту про ''реформу'' Рахункової палати

Почнемо із зарплат, які законопроєкт N10044-д про нібито реформу Рахункової палати: народні депутати проявляють велику щедрість і пропонують встановити такі виплати: Голова РП – 55 прожиткових мінімумів – зараз це 160 тис грн на місяць + доплати, зокрема за доступ до держтаємниці + премія 30% від окладу, за спеціальне звання для державних аудиторів = приблизно 300 тис грн на місяць! 
Заступник Голови – 50 прожиткових мінімумів, це 146 тис грн + і ті ж доплати, инший член РП – 48 прожиткових мінімумів, це 140 тис грн на місяць + доплати...

Стратегічні дефекти законопроєкту про реформу Рахункової палати. Дефект N1.

"Рахункова палата – це наші очі", – сказала мені під час інтервʼю на Українському радіо Ніна Южаніна, народна депутатка з фракції ЄС, членкиня Комітету ВР з питань податкової та митної політики Зміст нашої подальшої розмови про законопроєкт 10044-д про реформу Рахункової палати, що його ухвалено 19 вересня 2024 р...

Український інститут майбутнього проти майбутнього України і ЗА підтримку міжнародного спонсора війни. За кого будуть народні депутати?

На 4 червня заплановано важливе голосування – з тих, які журналісти аналізують поіменно. Мова про підвищення податків на тютюнові вироби. Законопроект N11090, ініційований Міністерством фінансів і підтриманий податковим комітетом Данила Гетманцева, вже рекомендований на розгляд парламенту...

Міністр фінансів Марченко і нардеп Слуг Устенко хочуть підвищити ставки податків для всіх, а для продавців ТВЕНів (айкосів) знизити. Ціна питання = 1 Patriot

В Україні з 2021 року роки діють однакові ставки податку (акцизу) на сигарети та ТВЕНи (в народі їх називають айкосами, бо 80% українського ринку пристроїв для електричного нагрівання тютюну належить компанії Philip Morris, що виготовляє ці iqos)...

Мінус 5 млрд грн! Що курить міністр фінансів Марченко?

Україна має підвищити акцизи на тютюнові вироби. Це наше зобов'язання перед ЄС, яке закріплено у Директиві. Згідно цьому документу до 2025 року акцизи на сигарети, сигарили та тютюнові вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) повинні бути не менше 90 євро за 1000 сигарет...