IQOS i glo відправляються курсом російського корабля з ресторанів і офісів вже сьогодні
З 11 липня в усіх приміщеннях – ресторанах, вокзалах, лікарня, офісах, крамницях – в усіх спорудах, що мають більше, ніж одну стіну, заборонено куріння усього, що тільки і як тільки можна курити: електронних і звичайних сигарет і пристроїв для нагрівання, кальянів, трав'яних виробів для куріння тощо.
Це норма Закону України й тому виконання його обов'язкове для всіх, а не за бажанням власників чи відвідувачів. За порушення – штрафи: курцям 51-170 грн, повторне порушення – 170-340. Для рестораторів більше – перший раз 3000 грн, кожен наступний раз 15 000 грн.
Цей Закон ухвалила Верховна Рада 9-го скликання, цим депутатам, навідміну від двох попередніх скликань, вдалося встояти перед шантажем і спокусами тютюнових виробників і продавців. І цей Закон – внесок депутатів (понад 300 голосів) в обороноздатність України. Адже куріння – не забавки, це хвороби і смерть. Навіть від так званого "вториннного куріння" – від вдихання диму, який видихає курець, в Україні ВМИРАЄ 13 000 ЛЮДЕЙ.
А є ще й "третинне куріння" – вдихання того, що осіло на стінах і меблях в приміщеннях, де курять. Норми, які набирають сили сьогодні, позбавляють нас всіх від необхідності мучитися через чужі смертельні забавки.
Співчуваю наперед народним депутатам і громадським активістам, що лобіювали цю тотальну заборону на куріння сигарет і електронних пристроїв у громадських місцях. Завжди напередодні і після ухвалення антитютюнових актів, на них сиплються замовні статті і пости, телесюжети і вкиди бруду на анонімних телеграмканалів. Коли будете на це натрапляти, надто, якщо самі курите, подумайте про те, що міжнародні тютюнові компанії сіють смерть не лише самими сигаретами й всякими приладами для куріння – вони НЕ ВИЙШЛИ З РИНКУ росії й фінансують війну проти України.
І ще забігаючи наперед замовним зливам, нагадаю дані соціологічних опитувань про те, як українці ставляться до антитютюнових законів:
за даними КМІС (Київський міжнародний інститут соціології) 90% українців підтримують захист бездимного середовища в громадських місцях та приміщеннях;
90% підтримують розширення переліку громадських місць, вільних від куріння.
Тому те, що народні депутати послали сигарети і електронні аналоги курсом російського корабля з усіх приміщень, є законодавчим закріпленням волі українського народу. Але місцева влада – міські та селищні ради, ОТГ можуть послати ще далі, бо закон дає їм право розширювати перелік місць, де куріння заборонено. Наприклад, якщо влада Києва вирішить, що в столиці заборонено куріння на всіх літніх майданчиках, у міських скверах – так воно й буде;)
ПЕРЕЛІК ГРОМАДСЬКИХ МІСЦЬ, де ЗАБОРОНЕНО куріння в усіх варіаціях:
пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння;
трав'яних виробів для куріння;
предметів, пов'язаних з їх вживанням;
тютюнових виробів;
кальянів;
електронних сигарет.
Куріння електронних пристроїв для нагрівання тютюну стає заборонено на рівні з сигаретами, кальянами та е-сигаретами у визначених Законом громадських місцях.
P.S. Куріння кальянів у приміщеннях заборонено ще з 2012 року. Просто тепер штраф буде більше.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.