Юридична смерть і зухвала спроба воскресіння судді Верховного Суду Богдана Львова
15 вересня журналісти проєкту "Схеми" і СБУ зафіксували юридичну смерть судді Верховного Суду Богдана Львова.
"Для українського судді – набуття російського громадянства – це як СМЕРТЬ", – сказала в ефірі Українського радіо Галина Чижик, експертка із судової реформи Центру протидії корупції, в минулому співкоординаторка Громадської ради доброчесності.
І це не заради створення відповідних емоцій у читачів – це заклик до Голови Верховного Суду Всеволода Князєва зробити просту дію на підставі фактів про виявлене громадянство рф у судді Верховного Суду Богдана Львова: "Суддя України автоматично втрачає статус судді у разі набуття ним громадянства иншої країни. Так в законі написано: голова суду просто має відрахувати суддю з иншоземним громадянством зі складу даного суду."
Чому ж Голова ВС Князєв цього не робить?
Спробуємо дізнатися безпосередньо з нього в ефірі Українського радіо. Готуємо лист.
А поки цитую міркування Галини Чижик: "Ймовірно, він боїться Львова. Богдан Львов – дуже впливовий суддя. Він має вплив не лише на роботу Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду, а й на призначення членів Конституційного Суду – є відео, де саме Богдан Львов дає вказівки делегатам З'їзду суддів голосувати за певного кандидата на посаду судді Конституційного Суду (за Віктора Кривенка, він таки став суддю КСУ, голосував за скасування норм про незаконне збагачення). Водночас Галина Чижик щиро не розуміє, як голова Верховного Суду може чого боятися в принципі?
Взагалі, Богдан Львов закував усіх відповідальних посадовців, що могли б його покарати за отримання російського громадянства. Це і згаданий голова Верховного Суду, що міг би відрахувати Богдана Львова зі складу суддів. Це і Президент України.
Володимир Зеленський міг би скористатися законом і своєю ж практикою і позбавити Богдана Львова громадянства України, як позбавив українського паспорта з тієї ж причини Геннадія Корбана.
Вища рада правосуддя – не має повноважень, не має кворуму, але й не має жодного стосунку до цієї ситуації із Богданом Львовом.
А от Рада суддів України на чолі з Богданом Монічем має можливість публічної реакції і заклику до Голови Верховного Суду і до Президента України якнайшвидше відреагувати – завершити оформлення юридичної смерті судді Богдана Львова, але там 4 доби повне мовчання. Ганебне мовчання.
Вранці 19 вересня газета підрахуя кивалова оприлюднила новину, що юридичний небіжчик суддя Богдан Львов скликав збори Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду, який він очолює, з одним питанням: висловлення йому довіри/недовіри. Чи вистачить голосів, совісті, сміливості піти проти Богдана Львова у суддів КГС ВС? Зрештою, це важливо лише для самих суддів – для їхньої репутації. Бо юридична смерть судді Львова однаково зафіксована.
Принагідно закликаю не подавати руки, не запрошувати на форуми, конференції, не замовляти юридичні послуги у Сергія Козьякова і його поплічників із минулого складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (крім Андрія Козлова), що наплювали на висновок Громадської ради доброчесності про НЕВІДПОВІДНІСТЬ БОГДАНА ЛЬВОВА КРИТЕРІЯМ ДОБРОЧЕСНОСТІ і професійної етики і зробили його суддею нового Верховного Суду у 2017 році. Тобто, Богдан Львов і НЕ повинен був стати суддею навіть без факту російського громадянства.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.