22 листопада 2022, 17:05

Як вчителів на Тернопіллі змушували "пожертвувати" 10 тисяч на бенкет для гостей з міносвіти

16-17 листопада в Тернополі гостював міністр освіти й науки Сергій Шкарлет. Разом з ним приїхала купа чиновників до файного міста – на Всеукраїнський освітній форум "Нові виміри безпеки: виклики та рішення". В опорній школі селі Лозова, що у передмісті Тернополя, пішов поголос, що до школи завітає міністр! Але це не точно. Можливо, його заступник. Але точно треба підготувати БЕНКЕТ для високих гостей.

І хто ж заплатить за цей бенкет для начальства? Ви вгадали! – Вчителі.

Вчителі почали отримувати смс з вимогою здати по 250 грн. В школі 40 викладачів. Бюджет бенкету мав бути 10 тисяч гривень.

Треба віддати належне, не всі вчителі погодилися скидатися грошима на закуску для гостей з міністерства. А деякі розповіли про здирництво журналістам, зокрема, мені.

Чутки про те, що про вчительський фонд на бенкет дізналися журналісти, дійшли й до організаторів урочистостей) І цього (навіть не журналістського розслідування, але лише наміру його зробити) виявилося достатнім для того, щоби гроші вчителям повернули. В моїй практиці такий успіх вперше).

А що ж бенкет? О, міністерські гості голодними не залишилися! На відміну від школярів, яких того дня не пускали до їдальні, поки високі гості не побенкетують. 17 листопада, як ви пам'ятаєте, був черговий масований ракетний обстріл. ЯК і по всій Україні, на Тернопіллі й в селі Лозова була повітряна тривога, тому графік заходів і час бенкету зсунувся. І діти мусили сидіти голодними, поки не мине повітряна тривога, поки потім гості не пообідають.

І сміх, і гріх. Що ж там на столах було, що ті наїдки (і напої?) треба було ретельно ховати від дитячих очей?

Смішно і гірко, що вчителів, яких напередодні змушували скидатися на бенкет, теж на частування не запросили. Чому? Боялися, що розкажуть про здирництво міністру? Він та його заступники, зрештою, у Лозову того дня не приїхали. Перелік гостей є у публікації на сайті Байковецької ОТГ, в якій перебуває село Лозова. Хоч і не міністр, але люди також цікаві – чом би не влаштувати неформальне спілкування із вчителями?

Питань багато. Деякі з них, зокрема, хто таки заплатив за бенкет у школі в Лозовій та які є інструкції в МОН щодо участі в подібних частуваннях для посадовців міністерства я надішлю у формі запитів про публічну інформацію до школи й в міністерство.

Але головне питання: чому навіть під час війни, яка перероджує наш народ через неймовірний героїзм і невимовний біль, оці жлобські радянські практики залишаються – збити на обід гроші з вчителів, самих вчителів не запросити, а на нараді з приводу витоку інформацію про всю цю історію клясти "зрадників" і повсякчас згадувати Бога?

Застерігаю дуже набожних керівників освітнього закладу від переслідування вчителів, які відмовилися здавати гроші, і тих, кого підозрюють у спілкуванні із журналістами.

"Велику, якщо хочете правду, велику покладено на вас потребу доброчесності, бо ж усі дії ваші – перед очима всевидющого Судді!", – писав філософ Боецій. А тут ще й гаджети, що пишуть звук, фото і відео;)

Смачного!;)

"Бенкетна група", фото з сайту https://bsr1653.gov.ua/

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Ухвалений закон про Рахункову палату – це НЕ перемога! Соромно за депутата-''опозиціонера'' Железняка і журналістів.

Верховна Рада 30 жовтня ухвалила законопроєкт N10044-Д про Рахункову палату. Не вірте переможним реляціям влади, деяких представників опозиції, зокрема, Ярослава Железняка із фракції "Голос", і компліментарним заголовкам ЗМІ! Це не перемога! Це законодавчо закріплене захоплення інституції, яка мала би чесно і принципово рахувати гроші державного бюджету і міжнародну фінансову допомогу...

Радники, як в ОП, при космічних зарплатах. ДефектN2 законопроєкту про ''реформу'' Рахункової палати

Почнемо із зарплат, які законопроєкт N10044-д про нібито реформу Рахункової палати: народні депутати проявляють велику щедрість і пропонують встановити такі виплати: Голова РП – 55 прожиткових мінімумів – зараз це 160 тис грн на місяць + доплати, зокрема за доступ до держтаємниці + премія 30% від окладу, за спеціальне звання для державних аудиторів = приблизно 300 тис грн на місяць! 
Заступник Голови – 50 прожиткових мінімумів, це 146 тис грн + і ті ж доплати, инший член РП – 48 прожиткових мінімумів, це 140 тис грн на місяць + доплати...

Стратегічні дефекти законопроєкту про реформу Рахункової палати. Дефект N1.

"Рахункова палата – це наші очі", – сказала мені під час інтервʼю на Українському радіо Ніна Южаніна, народна депутатка з фракції ЄС, членкиня Комітету ВР з питань податкової та митної політики Зміст нашої подальшої розмови про законопроєкт 10044-д про реформу Рахункової палати, що його ухвалено 19 вересня 2024 р...

Український інститут майбутнього проти майбутнього України і ЗА підтримку міжнародного спонсора війни. За кого будуть народні депутати?

На 4 червня заплановано важливе голосування – з тих, які журналісти аналізують поіменно. Мова про підвищення податків на тютюнові вироби. Законопроект N11090, ініційований Міністерством фінансів і підтриманий податковим комітетом Данила Гетманцева, вже рекомендований на розгляд парламенту...

Міністр фінансів Марченко і нардеп Слуг Устенко хочуть підвищити ставки податків для всіх, а для продавців ТВЕНів (айкосів) знизити. Ціна питання = 1 Patriot

В Україні з 2021 року роки діють однакові ставки податку (акцизу) на сигарети та ТВЕНи (в народі їх називають айкосами, бо 80% українського ринку пристроїв для електричного нагрівання тютюну належить компанії Philip Morris, що виготовляє ці iqos)...

Мінус 5 млрд грн! Що курить міністр фінансів Марченко?

Україна має підвищити акцизи на тютюнові вироби. Це наше зобов'язання перед ЄС, яке закріплено у Директиві. Згідно цьому документу до 2025 року акцизи на сигарети, сигарили та тютюнові вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) повинні бути не менше 90 євро за 1000 сигарет...