11 квітня 2023, 12:57

Чого соромиться голова Вищої ради правосуддя Григорій Усик?

Голова Вищої ради правосуддя Григорій Усик скидається на людину, що не має доступу до інтернету, або дивиться там дитячі мультики й не цікавиться найважливішими після війни новинами й процесами, якими наповнений український сегмент Всесвітньої мережі.

А саме – нічого не знає про конкурси на посади голови НАБУ, САП, АРМА. Всі ці конкурси – топ-тема у засобах масової інформації з кількох причин: важливості органів і посад, а також тому, що співбесіди із кандидатами проходять у прямому етері і дають інформацію про інтелектуальний рівень і доброчесність кандидатів, а також про професійність і принциповість членів конкурсних комісій.

Видається, що Григорій Усик не в курсі всіх цих історій і через брак знань хоче закрити надзвичайно важливі співбесіди з кандидатами на посади членів Вищої кваліфкомісії суддів, які він разом із усіма иншими членами ВРП має проводити?

Про намір закрити ці співбесіди – не транслювати в онлайн, а викласти записи вже перед оголошенням результатів, Григорій Усик оголосив на своєму першому брифінгу яко голови ВРП. В той день ще зберігалася загроза, що Усик і більшість членів ВРП, взагалі, психануть і вирішать не призначати повноважний склад Вищої квалфікомісії суддів, бо бачте серед фіналістів замало суддів і забагато адвокатів та науковців (детальніше – нижче).

Це дико з точки зору політичної культури і неприпустимо з юридичного боку. Бо в ЗУ "Про вищу раду правосуддя" прямо написано: члени Вищої ради правосуддя голосують відкрито. То ми маємо право бачити і як вирішують, за кого голосувати – які питання ставлять, якими відповідями задовільняються члени Вищої ради правосуддя.

Або Григорій Усик соромитися виходити в прямий ефір, бо не може належним чином підготуватися? Григорій Усик на брифінгу сказав, що це треба, щоби кандидати не бачили відповідей на питання тих, хто прийде на співбесіду перед ними. То придумайте окремі неповторні питання для кожного кандидата! З иншого боку, мені надзвичайно цікаво порівнювати відповіді різних кандидатів на однакові питання, наприклад, що таке доброчесність? Бо ж у нас навіть деякі нардепи-юристи не знають, що це.

Хочу нагадати, що Григорій Усик та инші члени ВРП отримують щомісяця (!) понад 200 тис (!) грн винагороди за працю. Ці гроші не подарунок і не чудо – це гроші платників податків, які хочуть бачити прозору роботу настільки високооплачуваних найнятих менеджерів. І співбесіду у прямому етері, де ми – платники податків – маємо оцінити професійність і принциповість членів ВРП (у підготовці запитань, зокрема) та відповіді кандидатів до Вищої кваліфкомісії суддів.

Григорій Усик, голова Вищої ради правосуддя. Фото з сайту Юридичної газети.

Довідково:

Вища рада правосуддя – це суд над суддями. ВРП – карає, милує і просуває по службі вгору суддів. А ще призначає на посади членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Вища кваліфкомісія суддів – орган, який добирає кандидатів на посади суддів усіх охочих громадян із вищою юросвітою, необхідним стажем роботи і з ДОБРОЧЕСНІСТЮ. Инакше кажучи, Вища кваліфкомісія суддів первинний фільтр у процесі добору не яких попало, а саме доброчесних суддів.

Понад рік працювала Конкурсна комісія із добору кандидатів до Вищої кваліфкомісії суддів. Там було троє українських суддів і троє міжнародників. Вони проводили співбесіди у прямому етері – на YouTube всі могли дивитися, які питання ставлять кандидатам українці й міжнародники й що відповідають кандидати. Результат – у березні сформували список із 32 фіналістів. З них Вища рада правосуддя має вибрати 16 і призначити їх на посади членів Вищої кваліфкомісії суддів.

Стратегічні дефекти законопроєкту про реформу Рахункової палати. Дефект N1.

"Рахункова палата – це наші очі", – сказала мені під час інтервʼю на Українському радіо Ніна Южаніна, народна депутатка з фракції ЄС, членкиня Комітету ВР з питань податкової та митної політики Зміст нашої подальшої розмови про законопроєкт 10044-д про реформу Рахункової палати, що його ухвалено 19 вересня 2024 р...

Український інститут майбутнього проти майбутнього України і ЗА підтримку міжнародного спонсора війни. За кого будуть народні депутати?

На 4 червня заплановано важливе голосування – з тих, які журналісти аналізують поіменно. Мова про підвищення податків на тютюнові вироби. Законопроект N11090, ініційований Міністерством фінансів і підтриманий податковим комітетом Данила Гетманцева, вже рекомендований на розгляд парламенту...

Міністр фінансів Марченко і нардеп Слуг Устенко хочуть підвищити ставки податків для всіх, а для продавців ТВЕНів (айкосів) знизити. Ціна питання = 1 Patriot

В Україні з 2021 року роки діють однакові ставки податку (акцизу) на сигарети та ТВЕНи (в народі їх називають айкосами, бо 80% українського ринку пристроїв для електричного нагрівання тютюну належить компанії Philip Morris, що виготовляє ці iqos)...

Мінус 5 млрд грн! Що курить міністр фінансів Марченко?

Україна має підвищити акцизи на тютюнові вироби. Це наше зобов'язання перед ЄС, яке закріплено у Директиві. Згідно цьому документу до 2025 року акцизи на сигарети, сигарили та тютюнові вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) повинні бути не менше 90 євро за 1000 сигарет...

І мертвим, і живим, і ненарожденним, і Зеленському

Тарас Шевченко, з "І мертвим, і живим, і ненарожденним...": "Не минайте ані титли, Ніже тії коми, Все розберіть... та й спитайте Тойді себе: що ми? Чиї сини? яких батьків? путінська пропаганда, а до того совітська й імперська пхають скрізь свої божевільні версії про Миколу Потоцького, Австрійський генштаб і леніна-сталіна як засновників України...

Як тг-канал +Вертикаль, компліментарний до глави ОП Єрмака, собачиться із журналістами

Почнімо трохи з лікнепу: в системі державної влади в Україні такої гілки влади як Офіс президента НЕ ІСНУЄ. В Конституції НЕМА згадки про Офіс президента...