5 травня 2023, 19:03

На конкурсі до ВККС: правда Куйбіди, напівправда Красовського і брехня Варишка

Якщо ви досі не були знайомі з людиною, яка здатна добровільно відмовитися від квантового кар'єрного стрибка, від омріяного крісла із потужним важелем впливу, від зарплати у 250 тис грн на місяць (!) і залишитися у лавах ЗСУ ще й після важки випробувань (зокрема, боїв під Лукашівкою на Чернігівщині у березні 2022 року), то я вас зараз познайомлю саме з такою людиною.

Тож знайомтесь! Це Роман Куйбіда, заступник Голови правління Центру політико-правових реформ, науковець, автор підручників з права, коментарів до Кримінального процесуального кодексу, Кодексу адміністративного судочинства, член Громадської ради доброчесності (2016-2020 рр), а нині військовослужбовець ЗСУ. А ще до вчора – 4 травня – учасник (і фаворит) конкурсу на посаду члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Саме 4 травня на фінальній співбесіді із членами Вищої ради правосуддя цього тривалого, багатоетапного конкурсу Роман Куйбіда (що за крок до перемоги), сказав, що відмовляється від подальшої участі у конкурсі. Це стало шоком для всіх, хто стежить за конкурсом – на Романа Куйбіду громадськість і здорові сили у суддівському середовищі покладали величезні надії. Але Роман сказав всім цим сподіванням "Ні!" Але й подав усім нам найвищий стандарт порядності і професійності і поваги до Основного Закону.

Ось що сказав Роман: "Коли я подавав заяву на участь у Конкурсі (до ВККСУ), то був дуже вмотивований і залишаюсь вмотивованим до змін в судовій системі. Але мушу сказати, що одне питання мене дуже хвилювало: чи закінчиться війна до того часу, як буде розглядатись питання призначень. Сьогодні війна триває. Я бачу себе у ЗСУ. Оскільки це мій конституційний обов'язок. Якщо співвідносити моє бажання стати членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України і виконанням конституційного обов'язку, то я змушений обрати саме виконання обов'язку."

ВККСУ- це саме той орган, де зарплата 250 тис грн на місяць, де є потужні важелі впливу на судову систему, бо цей орган добирає суддів у наші суди, це дуже висока сходинка у кар'єрі правника. Все це для Романа Куйбіди є неможливим, бо Конституція – понад усе – понад амбіції, можливості і гроші.

Роман Куйбіда, військовослужбовець ЗСУ, правник, у відкритих джерелах фото у формі ЗСУ 2022-2023 рр Роман не розміщував



Хто ж лишився на конкурсі? Насправді гідні кандидати є. І є такі, що, як і Роман Куйбіда, носять військову форму, але не паряться через свій конституційний обов'язок, не соромляться минулого невдалого досвіду на ниві реформування судової системи, або й відверто брешуть на всю країну.

Зокрема, у військові формі ходить на співбесіди Костянтин Красовський. Він – серед відповідальних за провал судової реформи часів Петра Порошенка, бо працював в його Адміністрації президента на посаді керівника Головного Департаменту правової політики. Коли в 2017-2019 рр проходив конкурс до нового Верховного Суду і тодішня ВККСУ пропускала через жорна конкурсних процедур кандидатів недоброчесних – із статками незрозумілого походження, суддів, що ухвалювали свавільні рішення проти учасників Революції Гідності, суддів зі свідоцтвом платника податків країни-агресорки російської федерації – Костянтин Красовський мовчав! Він своїм мовчанням "освячував" ті ганебні дії ВККСУ. А тепер на співбесідах до нового складу він говорить сам собі компліменти за той період роботи в дусі "Процес був передбачений правильно." Очевидно, що це не так, бо недоброчесні правники таки стали суддями нового Верховного Суду.

Костянтин Красовський, фото з сайту https://pravo.ua/

Ще один кандидат у військовій формі - Петро Варишко – просто збрехав на фінальному етапі співбесіди під камери на всю країну. В 2017 році тоді адвокат Петро Варишко був членом Громадської ради доброчесності з перевірки кандидатів на посади суддів (зокрема, й нового Верховного Суду). Але каденції своєї до кінця не відбув. Ось як він пояснив причини виходу із ГРД на співбесіді 2 травня 2023 року: "У мене захворіла донька і я мав обирати – громадська діяльність у ГРД чи донька – я обрав доньку" (Запис співбесіди тут: https://www.youtube.com/watch?v=htCNvdu8Kh4&t=10529s.

Але це брехня! Є відеозаписи (дивіться тут: https://youtu.be/bV_T4P50L3A?t=487 засідання ГРД і розборок Петра Варишка із колегами у кулуарах, де він обурююється тим, що члени Громадської ради доброчесності вирішили повторно перевірити кандидатку на посаду судді нового Верховного Суду – адвокатку Ольгу Демидюк.

Петро Варишко звинуватив колег по ГРД, що ті, буцімто, хочуть написати на Демидюк негативний висновок, бо вона була адвокаткою сумно відомого судді Артура Ємельянова. Але це також брехня! Бо Громадська рада доброчесності, справді, переглянула спершу позитивне рішення щодо Демидюк і ухвалила рішення про надання інформації про те, що Ольга Демидюк була секретаркою і підписанткою документів скандального З'їзду адвокатів України 27.04.2014 й ані словом не згадала про відомого клієнта адвокатки Демидюк.

Ось рішення ГРД, читайте:https://shorturl.at/ADIM4

Петро Варишко, фото з сайту https://borgexpert.com/

5 травня історія Романа Куйбіди прозвучала на Українському радіо, запис слухайте тут: http://www.nrcu.gov.ua/schedule/play-archive.html?periodItemID=3443296

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Навіщо Гетманцев через акцизи підставив МВФ?

У це знову важко повірити, але під час війни влада продовжує вперто просувати знижку на акцизи для так званих айкосів і тим самим намагається позбавити бюджет 3 млрд гривень тільки у 2025 році! Але цього разу у лобіювання корисливих інтересів тютюнових компаній втягнули МВФ...

Ухвалений закон про Рахункову палату – це НЕ перемога! Соромно за депутата-''опозиціонера'' Железняка і журналістів.

Верховна Рада 30 жовтня ухвалила законопроєкт N10044-Д про Рахункову палату. Не вірте переможним реляціям влади, деяких представників опозиції, зокрема, Ярослава Железняка із фракції "Голос", і компліментарним заголовкам ЗМІ! Це не перемога! Це законодавчо закріплене захоплення інституції, яка мала би чесно і принципово рахувати гроші державного бюджету і міжнародну фінансову допомогу...

Радники, як в ОП, при космічних зарплатах. ДефектN2 законопроєкту про ''реформу'' Рахункової палати

Почнемо із зарплат, які законопроєкт N10044-д про нібито реформу Рахункової палати: народні депутати проявляють велику щедрість і пропонують встановити такі виплати: Голова РП – 55 прожиткових мінімумів – зараз це 160 тис грн на місяць + доплати, зокрема за доступ до держтаємниці + премія 30% від окладу, за спеціальне звання для державних аудиторів = приблизно 300 тис грн на місяць! 
Заступник Голови – 50 прожиткових мінімумів, це 146 тис грн + і ті ж доплати, инший член РП – 48 прожиткових мінімумів, це 140 тис грн на місяць + доплати...

Стратегічні дефекти законопроєкту про реформу Рахункової палати. Дефект N1.

"Рахункова палата – це наші очі", – сказала мені під час інтервʼю на Українському радіо Ніна Южаніна, народна депутатка з фракції ЄС, членкиня Комітету ВР з питань податкової та митної політики Зміст нашої подальшої розмови про законопроєкт 10044-д про реформу Рахункової палати, що його ухвалено 19 вересня 2024 р...

Український інститут майбутнього проти майбутнього України і ЗА підтримку міжнародного спонсора війни. За кого будуть народні депутати?

На 4 червня заплановано важливе голосування – з тих, які журналісти аналізують поіменно. Мова про підвищення податків на тютюнові вироби. Законопроект N11090, ініційований Міністерством фінансів і підтриманий податковим комітетом Данила Гетманцева, вже рекомендований на розгляд парламенту...

Міністр фінансів Марченко і нардеп Слуг Устенко хочуть підвищити ставки податків для всіх, а для продавців ТВЕНів (айкосів) знизити. Ціна питання = 1 Patriot

В Україні з 2021 року роки діють однакові ставки податку (акцизу) на сигарети та ТВЕНи (в народі їх називають айкосами, бо 80% українського ринку пристроїв для електричного нагрівання тютюну належить компанії Philip Morris, що виготовляє ці iqos)...