28 червня 2023, 15:10

Конституція і Вілкул. Хто зверху?

Коли мій давній знайомий по громсектору з Кривого Рогу Олег Сампір розповів, як він із колегами-активістами випадково дізналися, що ніякого Указу про призначення Олександра Вілкула нема посаду голови військової адміністрації Кривого Рогу не було, я розсміялася. Бо всі столичні журналісти, зокрема, й ведучі Національного марафону "Єдині новини" саме так представляли своїй авдиторії цього діяча, ба більше, на сайті Президента України в рубриці "Новини" про Вілкула так писали.

Далі Олег розсмішив мене ще більше: ніколи не було створено й самої військової адміністрації Кривого Рогу! Нема такого органу і не було ніколи! Військово-цивільної адміністрації теж не створювали у цьому місті.



Далі більше, Рада оборони міста – це теж щось із області фантастики чи фентезі, але точно не із законодавства із переліком органів влади! Ради оборони міста згідно із законом створюються лише в Києві та Севастополі. Хіба Вілкул створив Гугл-групу і назвав її "Рада оборони міста".

Олег, щоправда, не сміявся. Справді, це історія про те, як колишній регіонал, зорієнтований на руській мір навіть після початку війни росії про України навесні 2014го, який на виборах президента обіцяв дати воду в тимчасово окупований Крим, захоплює владу у Кривому Розі – не через вибори, не внаслідок кадрового рішення, а просто так – всупереч Конституції і всупереч надіям громади на те, що колишні риги більше ніколи не заправлятимуть містом.

Як тут не нагадати ст.6 Конституції України: "Органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України".

Чому від імені Кривого Рогу говорить людина, яку ніхто не делегував на цю роль і з якої нема за що питати, бо чому і кому має звітувати Олександр Вілкул?

Послухайте історію про самозванство і наївність журналістів (мою теж, бо я теж титрувала Олександра Вілкула яко голову військової адміністрації Кривого Рогу) у подкасті "Медіуми. Подкаст про те, в які історії нас втягують медіа", який ми робимо з Вадимом Міським.

Починається ця оповідь з іронічної завваги Олега Сампіра: "Це ж лише у рідному місті президента може бути, що захисник "русского міра" може керувати громадою під час війни з Росією..."

Слухайте тут: https://player.captivate.fm/episode/567c94e1-b046-4360-8006-34460b0510cf

І вітаю всіх з ДНЕМ КОНСТИТУЦІЇ!

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Ухвалений закон про Рахункову палату – це НЕ перемога! Соромно за депутата-''опозиціонера'' Железняка і журналістів.

Верховна Рада 30 жовтня ухвалила законопроєкт N10044-Д про Рахункову палату. Не вірте переможним реляціям влади, деяких представників опозиції, зокрема, Ярослава Железняка із фракції "Голос", і компліментарним заголовкам ЗМІ! Це не перемога! Це законодавчо закріплене захоплення інституції, яка мала би чесно і принципово рахувати гроші державного бюджету і міжнародну фінансову допомогу...

Радники, як в ОП, при космічних зарплатах. ДефектN2 законопроєкту про ''реформу'' Рахункової палати

Почнемо із зарплат, які законопроєкт N10044-д про нібито реформу Рахункової палати: народні депутати проявляють велику щедрість і пропонують встановити такі виплати: Голова РП – 55 прожиткових мінімумів – зараз це 160 тис грн на місяць + доплати, зокрема за доступ до держтаємниці + премія 30% від окладу, за спеціальне звання для державних аудиторів = приблизно 300 тис грн на місяць! 
Заступник Голови – 50 прожиткових мінімумів, це 146 тис грн + і ті ж доплати, инший член РП – 48 прожиткових мінімумів, це 140 тис грн на місяць + доплати...

Стратегічні дефекти законопроєкту про реформу Рахункової палати. Дефект N1.

"Рахункова палата – це наші очі", – сказала мені під час інтервʼю на Українському радіо Ніна Южаніна, народна депутатка з фракції ЄС, членкиня Комітету ВР з питань податкової та митної політики Зміст нашої подальшої розмови про законопроєкт 10044-д про реформу Рахункової палати, що його ухвалено 19 вересня 2024 р...

Український інститут майбутнього проти майбутнього України і ЗА підтримку міжнародного спонсора війни. За кого будуть народні депутати?

На 4 червня заплановано важливе голосування – з тих, які журналісти аналізують поіменно. Мова про підвищення податків на тютюнові вироби. Законопроект N11090, ініційований Міністерством фінансів і підтриманий податковим комітетом Данила Гетманцева, вже рекомендований на розгляд парламенту...

Міністр фінансів Марченко і нардеп Слуг Устенко хочуть підвищити ставки податків для всіх, а для продавців ТВЕНів (айкосів) знизити. Ціна питання = 1 Patriot

В Україні з 2021 року роки діють однакові ставки податку (акцизу) на сигарети та ТВЕНи (в народі їх називають айкосами, бо 80% українського ринку пристроїв для електричного нагрівання тютюну належить компанії Philip Morris, що виготовляє ці iqos)...

Мінус 5 млрд грн! Що курить міністр фінансів Марченко?

Україна має підвищити акцизи на тютюнові вироби. Це наше зобов'язання перед ЄС, яке закріплено у Директиві. Згідно цьому документу до 2025 року акцизи на сигарети, сигарили та тютюнові вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) повинні бути не менше 90 євро за 1000 сигарет...