30 жовтня 2024, 21:50

Ухвалений закон про Рахункову палату – це НЕ перемога! Соромно за депутата-''опозиціонера'' Железняка і журналістів.

Верховна Рада 30 жовтня ухвалила законопроєкт N10044-Д про Рахункову палату.

Не вірте переможним реляціям влади, деяких представників опозиції, зокрема, Ярослава Железняка із фракції "Голос", і компліментарним заголовкам ЗМІ!

Це не перемога! Це законодавчо закріплене захоплення інституції, яка мала би чесно і принципово рахувати гроші державного бюджету і міжнародну фінансову допомогу.

Взяття під контроль цього органу, який формується Верховною Радою і підзвітний парламенту, відбувся наприкінці 2023 року. Тоді з'явилося 5 вакансій у Рахунковій палаті. Група послів G7 написала дуже різкого листа на адресу голови ВР Стефанчука з вимогою ухвалити новий закон із новими конкурсними процедурами, а тоді вже обирати нових членів Палати. Лист проігноровано. Тоді обрали нових членів і стрімко з них призначили голову Рахункової палати – Ольгу Піщанську. Найсмішніше те, що навіть за старими процедурами вона не могла стати ані членкинею, ані головою Рахункової палати, бо не знала англійської мови, як того вимагає закон. На співбесіді її питали англійською, вона відповідала українською – це цирк і порушення закону!

Група послів G7 пише ще одного листа: ухваліть закон і відправте Піщанську та инших, обраних за старою процедурою, на перевірку на доброчесність до Дорадчої групи експертів. Другий лист Верховна Рада знову проігнорувала. І 30 жовтня ухвалила законопроєкт, який залишає Ольгу Піщанську панувати ще на майже 5 років, тому що в законопроєкті, який хвалить "опозиціонер" Желєзняк, є норма про скорочення кількості членів Рахунковові палати із 13, як зараз, до 11. І встановлюється новий кворум для ухвалення рішень – дві третини голосів проти простої більшості, як зараз.

Виходить, що 6 нових членів Рахункової палати, яких оберуть за участі міжнародних експертів нічого не зможуть ухвалити без голосів Піщанськоі і когось із чотирьох обраних за старою процедурою членів Рахункової палати.

Тепер я хочу звернутися до можливої логіки президента Зеленського. Припустімо, він хоче мати у Рахункові палаті "на 100% свою людину" на посаді голови, бо нікому не довіряє і хоче точно знати, хто скільки вкрав. Ок. Добивається призначення Піщанськоі всупереч позиції G7, які дають нам зараз дві третини бюджету. Але чи може Зеленський довіряти Піщанській у питанні реального аудиторського контролю? Я би не стала, бо кадрами в Рахункові палаті, як кажуть мої джерела, опікується радник голови Рахункової палати, якого Піщанська сама собі призначила, – колишній заступник генпрокурора Юрія Луценка Дмитро Сторожук. Він – фігурант антикорупційних розслідувань, зокрема, журналісти Bihus.info розкопали, що Сторожук допоміг аферисту міжнародного масштабу Дмитру Малиновському зробити фейкове свідоцтво про смерть, щоби його не шукали іноземні органи правопорядку? "Мертвий" Малиновський завдяки допомозі Сторожука жив у Франції в замку, який пізніше заарештувала французька поліція. Чи ви, мій шановний читачу, довірили би підрахунок ваших (бюджетних) грошей людям, якими керує Сторожук? Невже президент Зеленський довіряє?

Чи знають про цю історію у посольстві Франції? Чи розуміють вони, як законопроєкт, який ухвалили всупереч вимогам цього ж посольства, консервує ситуацію, коли Рахункова палата лишається під контролем Піщанськоі, призначеної всупереч листу за підписом французького посла, і Дмитра Сторожука, який допомагав аферисту міжнародного масштабу?

Вчора я мала нагоду поставити питання про те, чому французьке посольство і, загалом, G7 не вимагають ухвалити направду прогресивний закон для докорінної реформи Рахункової палати на презентації Тіньового звіту громадських організацій про поступ України на шляху до ЄС. Очільниця Представництва ЄС Катерина Матернова сказала, що відреагує після того, як побачить фінальний текст. Відмовився відповідати по суті питання і заступник посла Франції, що разом із пані Матерновою був на згаданому заході.

"Європа мовчала", – як сказав би Олександр Олесь.

ЗМІ подали новину про ухвалення законопроєкту некритично – ура, ухвалили, а те, що інституція під загрозою знищення через скорочення кількості членів Рахункової палати і нову формулу кворуму не написав, здається, ніхто. Були застереження тільки від Трансперенсі інтернешнл Україна, експертам якої вдалося дещо покращити законопроєкт від першого до другого читання в частині конкурсних процедур і уточнення вимог до міжнародників у конкурсній комісії. Але все це не має значення, бо Піщанська і Сторожук будь керувати Рахунковою палатою і після приходу туди нових членів, обраних за новими процедурами за участі міжнародників.

Якщо президент підпише #10044-Д. Якщо. G7 промовчить.

Ліворуч – радник голови Сторожук, праворуч – голова Рахункової Піщанська на заході, який на сайті РП названо так: "Гарантії незалежності та доброчесності (!): відбулась зустріч із представниками МВФ".

P.S. МВФ якогось дива схвалив цю консервацію під Піщанську і Сторожука попри пояснення народних депутатів, зокрема, Анастасії Радіної, Голови Комітету ВР з антикорупційної політики, є версії, чому в МВФ так повелися чи на що повелися?

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Ухвалений закон про Рахункову палату – це НЕ перемога! Соромно за депутата-''опозиціонера'' Железняка і журналістів.

Верховна Рада 30 жовтня ухвалила законопроєкт N10044-Д про Рахункову палату. Не вірте переможним реляціям влади, деяких представників опозиції, зокрема, Ярослава Железняка із фракції "Голос", і компліментарним заголовкам ЗМІ! Це не перемога! Це законодавчо закріплене захоплення інституції, яка мала би чесно і принципово рахувати гроші державного бюджету і міжнародну фінансову допомогу...

Радники, як в ОП, при космічних зарплатах. ДефектN2 законопроєкту про ''реформу'' Рахункової палати

Почнемо із зарплат, які законопроєкт N10044-д про нібито реформу Рахункової палати: народні депутати проявляють велику щедрість і пропонують встановити такі виплати: Голова РП – 55 прожиткових мінімумів – зараз це 160 тис грн на місяць + доплати, зокрема за доступ до держтаємниці + премія 30% від окладу, за спеціальне звання для державних аудиторів = приблизно 300 тис грн на місяць! 
Заступник Голови – 50 прожиткових мінімумів, це 146 тис грн + і ті ж доплати, инший член РП – 48 прожиткових мінімумів, це 140 тис грн на місяць + доплати...

Стратегічні дефекти законопроєкту про реформу Рахункової палати. Дефект N1.

"Рахункова палата – це наші очі", – сказала мені під час інтервʼю на Українському радіо Ніна Южаніна, народна депутатка з фракції ЄС, членкиня Комітету ВР з питань податкової та митної політики Зміст нашої подальшої розмови про законопроєкт 10044-д про реформу Рахункової палати, що його ухвалено 19 вересня 2024 р...

Український інститут майбутнього проти майбутнього України і ЗА підтримку міжнародного спонсора війни. За кого будуть народні депутати?

На 4 червня заплановано важливе голосування – з тих, які журналісти аналізують поіменно. Мова про підвищення податків на тютюнові вироби. Законопроект N11090, ініційований Міністерством фінансів і підтриманий податковим комітетом Данила Гетманцева, вже рекомендований на розгляд парламенту...

Міністр фінансів Марченко і нардеп Слуг Устенко хочуть підвищити ставки податків для всіх, а для продавців ТВЕНів (айкосів) знизити. Ціна питання = 1 Patriot

В Україні з 2021 року роки діють однакові ставки податку (акцизу) на сигарети та ТВЕНи (в народі їх називають айкосами, бо 80% українського ринку пристроїв для електричного нагрівання тютюну належить компанії Philip Morris, що виготовляє ці iqos)...

Мінус 5 млрд грн! Що курить міністр фінансів Марченко?

Україна має підвищити акцизи на тютюнові вироби. Це наше зобов'язання перед ЄС, яке закріплено у Директиві. Згідно цьому документу до 2025 року акцизи на сигарети, сигарили та тютюнові вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) повинні бути не менше 90 євро за 1000 сигарет...