28 жовтня 2009, 12:19

Гірка правда або неоголошена війна

Коли навкруги говорять про вибори, конституційні реформи та зовнішньополітичний курс України, подібні теми викликають неабиякий резонанс у суспільстві. З таких нагод збирають "круглі столи", створюються "експертні ради", закачуються терабайти інформації у інтернеті, не говорячи вже про армію фахівців та просто порадників, що висловлюють різноманітні думки та пропонують варіанти виходу із складної ситуації.

У цій статті прошу замислитись читача над фундаментальними проблемами українського суспільства, без вирішення котрих масштаби конституційних реформ інших політичних та економічних питань здаватимуться "дитячими забавками" на планеті Земля під час їх зйомки із космічного супутника.



За повідомленням голови Національної ради з питань охорони здоров'я при президентові України Миколи Поліщука, Україна щороку втрачає понад 40 тисяч своїх громадян, загибель яких обумовлена алкоголем. Це близько 8 тисяч отруєнь, такої ж кількості кардіопатій, а також інших захворювань та нещасних випадків, що трапляються внаслідок згубних звичок (сюди можна віднести ДТП, загибель на воді та ін.)

Смертність уже багато років значно перевищує народжуваність. За 17 років населення України скоротилось майже на 6 мільйонів (51,94 млн. на 1 січня 1991 року та 46,9 млн. на 1 жовтня 2008 року), при чому за відсутності на нашій території військових дій або стихійного лиха. Окрім політичної та економічної ситуації не останню роль у цьому явищі відіграє планова алкоголізація суспільства, популяризація шкідливих звичок через мас-медіа, поширення отрути серед молоді.

За словами Катерини Свистун, заступника голови управління статистики у Чернігівській області, якщо така тенденція буде продовжуватись, то за 50 років населення цього регіону України просто фізично зникне. Пані Катерина навела наступні дані: "протягом 2007 року область втратила 17 тис. мешканців, що за кількістю населення дорівнює Варвинському району, у 2008 році – 14 тис. (загальна кількість населення Талалаєвського району), за 5 місяців 2009 року – 5 тис. мешканців (за кількістю населення – районний центр Куликовки). Переважна кількість працездатних чоловіків не доживає до пенсійного віку".

"Чернігівську область потрібно оголосити зоною демографічної катастрофи та терміново втілювати державні програми із запобігання цього явища. Демографічну кризу швидко не подолати, це не економіка, яку теоретично можна відродити за декілька років" – наголосила пані Свистун.

Чернігівщина – це Україна в мініатюрі. Загалом рівень споживання алкоголю у нашій державі є одним із найвищих у світі і становить близько 20 літрів абсолютного спирту на душу населення за рік. Нагадаю, що після перетину позначки у 8 літрів на людину, запускається механізм деморалізації та вимирання етносу.

Останні дослідження ВООЗ показують, що 40 % дітей у віці від 14 до 18 років вже залучені до системного вживання алкоголю. За статистикою така кількість школярів вживає алкогольні вироби, як мінімум раз на місяць. Серед дорослого населення ситуація наступна: кількість людей із діагнозом "хронічний алкоголізм" складає більше 700 тис. мешканців (це тільки офіційні дані!). За даними кафедри психіатрії Національної медичної академії післядипломної освіти ім. Шупика, в Україні кожен третій чоловік у віці від 25 до 30 років є залежним від алкоголю.

Натомість за інформацією головного психіатра-нарколога Київської області, заслуженого лікаря України Геннадія Зільберблата, кожен десятий українець, що вживає алкоголь, стає хронічним алкоголіком.

З економічної точки зору, ціна зловживання горілчаними напоями для економіки та суспільства досить висока. За оцінками експертів негативний ефект від вживання алкоголю американцями складає 228 млрд. доларів США на рік.

Підкреслюючи наведені вище показники слід додати, що в нашій країні на сьогоднішній день тільки 10 % чоловіків та 21 % жінок старше 18 років ведуть повністю тверезий спосіб життя.

Громадськість потрібно повернути обличчям до Правди та спонукати протидіяти катастрофі кожного, починаючи із особистого прикладу, а не замилювати очі "Шустером", "Артеками" та іншими "новинами".

Я закликаю всіх свідомих журналістів, які дотримуються принципів моралі та етики у своїй професії, громадських діячів та інших небайдужих, об'єднатись навколо подолання згубної тенденції. Тільки таким чином ми зможемо зрубати дерево зла, замість того, аби у кращому випадку, зривати з нього листя.

www.swimfund.org.ua

Реабілітація – це крок до нового життя

Ніколи не відчуєш проблему або біль іншого, доки не стикнешся з нею сам на сам. Я не стикався з цією проблемою особисто, але мав нагоду знайомитись та спілкуватись з людьми і в першу чергу з бійцями, які отримали тяжкі поранення, в наслідок чого втратили кінцівки рук або ніг...

В умовах війни розвиток українського спорту не має зупинятися.

В умовах війни розвиток українського спорту не має зупинятися. Це стає особливо зрозумілим, якщо ми сходимось на думці, що війна може тривати довго...

Міжнародний Олімпійський комітет має прийняти рішення про недопуск РФ до Олімпіади, яка відбудеться у Парижі

Міжнародний Олімпійський комітет має прийняти рішення про недопуск РФ до Олімпіади, яка відбудеться у Парижі. Причиною є агресивна зовнішня політика та кривава війна, яку РФ веде проти України...

2022 рік буде супроводжуватися цілим рядом тенденцій, які вже були присутні у 2021 році, а значна частина конфліктів можуть значно посилитися.

Найбільш важливим і відчутним фактором, який буде продовжувати впливати у 2022 році залишається пандемія коронавірусу, яка набула характеру загальносвітової...

2022 рік буде супроводжуватися цілим рядом тенденцій, які вже були присутні у 2021 році, а значна частина конфліктів можуть значно посилитися.

Найбільш важливим і відчутним фактором, який буде продовжувати впливати у 2022 році залишається пандемія коронавірусу, яка набула характеру загальносвітової...

Бюджет-2022 і потреба в новій стратегії розвитку економіки для України

У Верховну раду було внесено проект бюджету на 2022 рік. Сказати, що це і є основний документ за яким Україна житиме наступного року – не сказати нічого...