25 листопада 2024, 08:45

Умовний бій, але по-справжньому



"Ці заняття навчають тісно взаємодіяти, готують витривалість і стійкість", – так курсанти Військового інституту телекомунікацій та інформації імені Героїв Крут описують свій умовний бій в одному з пейнтбольних павільйонів. За задумом керівництва інституту тренінг має стимулювати командні діі курсантів у складі бойових груп та відпрацювання елементів загальновійськового бою.

Цього разу проводився обшук та зачистка в урбанізованій місцевості, а саме – штурм закритого приміщення. Головний акцент – ефективна взаємодія в складі команд – комунікація в невеличких тактичних групах. В основу практичного вишколу покладені сценаріі реального бойового досвіду викладачів та інструкторів.



Курсантка Анастасія каже про пейнтбольні змагання як про справжнє зіткнення: "Ти відчуваєш себе ніби на полі бою. Ці заняття навчають тісно взаємодіяти, готують витривалість і стійкість. Дуже класно, тому що ти вишукуєш "ворога" і намагаєшся поцілити, знайти контакт з ним. Мені дуже сподобалося, досить круто. Серце б'ється, важко дихати...". Вона також каже про важливість тримання тісної комунікації в команді: "Звісно є й переживання за побратимів, підказуємо один одному, підтримуємо, постійно взаємодіємо".



Майже година виснажливого протистояння жовтих і синіх: умовних супротивників, але з реальними фізичними та психоемоційними навантаженням.



Хлопці і дівчата охоче діляться своїми думками. "Цей досвід дасть мені реальні навички як в обороні, так і під час наступу", – каже курсант Назар. "Перші хвилини не міг себе заспокоіти, потім продихався, згадав чому вчили в інституті під час теорії по бойовій та психологічній підготовці. І хоча розумієш умовність бою, все одно адреналін зашкалює!" – ділиться він.



Військові психологи називають цей метод сенсибілізацією операційним стресом. Крім практичних навичок тактичних дій, ці заняття є найкращим практичним методом входження в професію військового і формування бойової готовності. І, головне – подолання страху невідомого, здобуття важливого досвіду психічної стійкості, самоконтролю і формування загартованого характеру, що допоможе майбутнім офіцерам і в мирному житті, і на полі бою.



Інструктор Артем, який забезпечує технічний супровід і безпеку тренінгу, ділиться своїми враженнями від роботи курсантів: "Дуже добра спрацьованість у цієї групи, вони набагато швидше між собою взаємодіють. Це дуже злагоджений підрозділ".

За ініціативою Начальника Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут бригадного генерала Дмитра Романова пейнтбольні тренування, а також курс тактичної медицини увійшли в програму бойової підготовки інституту і стабільно викликають великий інтерес у курсантів.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

''Обіцяйте берегти себе...'' – зі Швеції з любов'ю

Міжнародна технічна допомога, постачання сучасного озброєння, засоби ППО, далекобійні ракети та артилерійські снаряди, зовнішні запозичення чи пряма фінансова підтримка – все це життєво необхідно для нашої боротьби та збереження нашої незалежності...

MARCH на марші

На базі одного з центрів тактичної медицини триває практичне відпрацювання відповідних знань у курсантів Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут...

Умовний бій, але по-справжньому

"Ці заняття навчають тісно взаємодіяти, готують витривалість і стійкість", – так курсанти Військового інституту телекомунікацій та інформації імені Героїв Крут описують свій умовний бій в одному з пейнтбольних павільйонів...

1000 днів. Стоїмо!

Сьогодні рівно 1000 днів повномасштабної війни росії проти України – війни, яка триває вже більше десяти років, а точніше вже кілька століть...

Слава Україні! Героям поневолених народів слава!

Так українське національне вітання "Слава Україні! Героям слава!" могло б звучати на теренах росії, коли б вона розвалилася і розсипалася на кілька незалежних національних держав...

Музи проти гармат

Кажуть, що коли гримлять гармати – музи мовчать. Напевно. Ті, хто пережив "Град", кажуть саме так – німа тиша і вселенське мовчання... Але все ж, коли гримлять гармати – музи мають не мовчати, а бути ще сильнішими, інакше – смерть...