Борис Тарасюк Народний депутат України, Спів-Президент ПА ЄВРОНЕСТ

Рішення Міжнародного суду ООН – для когось крапка, для когось – кома?

19 лютого 2009, 18:51

Рішення Міжнародного суду ООН в Гаазі поставило крапку у питанні делімітації континентального шельфу та виключних економічних зон України і Румунії у Чорному морі. І хоча міжнародно-правова площина цього питання знята з порядку денного – рішення є остаточним, обидві сторони мають прийняти і дотримуватися його, у внутрішньополітичному контексті ухвалене рішення стало скоріше комою й призвело до чисельних політичних спекуляцій.

В українському медіа-просторі можна знайти безліч взаємозаперечуючих оцінок ухваленого Міжнародним судом ООН рішення. Одні експерти оцінюють його як однозначну перемогу України, інші заявляють, що це кричуща поразка.

Тому, я зі свого боку хочу розставити принаймні крапки над "і" в цьому питані.

По-перше, в міжнародній практиці не було ще рішень Міжнародного суду щодо розмежування морських просторів між державами, які б не будувались на засадах компромісу.

Завжди суд приймав рішення, які є компромісними, тобто на 100% не задовольняють жодну із сторін. Не стало виключенням і це – соте рішення Міжнародного суду, що стосувалося питання делімітації континентального шельфу та виключних економічних зон України і Румунії.

Звертаючись до витоків даного спору, варто згадати, що суть суперечки полягала в наступному: за твердженням румунської сторони острів Зміїний не є островом відповідно до положень міжнародного морського права з усіма наслідками, а є скелею. Українська ж сторона наполягала на тому, що це – острів.

Отже, Гаазький суд однозначно прийняв сторону України в тому, що визнав Зміїний островом і українською територією. В той же час, відповідно до рішення суду цей острів через його розміри не повною мірою впливає на визначення континентального шельфу і економічної зони для України. Міжнародний суд визначив лінію розмежування континентального шельфу і виключної економічної зони між двома країнами.

Українська сторона вважала і наполягала на тому, що в результаті делімітації морський простір має поділитися між Україною і Румунією у співвідношенні 3:1, а рішення міжнародного суду полягає в тому, що морські простори поділені в співвідношенні 2:1, тобто, дане рішення є компромісом.

Отже, рішення, яке схвалив суд, полягає в тому, що він не задовольнив вимог жодної із сторін, але визначив лінію делімітації у такий спосіб, що Україна має площу в 2 рази більшу ніж Румунія.

По-друге, крапка, яку поставив Міжнародний суд ООН у суперечці між Румунією і Україною в такому делікатному питанні, як делімітація морських просторів, об'єктивно сприятиме покращенню атмосфери у взаєминах між нашими країнами. Рішення Міжнародного суду є остаточним – обидві сторони мають прийняти і дотримуватися його.

Якщо говорити про те, які практичні наслідки має ухвалене судом рішення, то фактично ті розвідки газо- і нафтозапасів, які вже проводилися, повністю знаходяться на території України згідно з цією делімітацією континентального шельфу і виключної економічної зони. А відтак, з господарської точки зору, Україна не програла. З міжнародно-правової точки зору завершено суперечку, яка була між двома країнами.

Крім того, вірогідно, що ухвалене рішення позитивно позначиться на європейських та євроатлантичних прагненнях України, адже Румунія є членом і ЄС і НАТО. Відповідно, врегулювання конфлікту з однією із країн-членів Євросоюзу та НАТО сприятиме перспективі членства України в цих організаціях. Адже очевидно, що будь-які суперечки і їхнє тривале існування не сприяють вирішенню зовнішньополітичних цілей будь-якої держави.

Те, що Україна владнала і газовий конфлікт, розв'язаний Росією, і цю суперечку із Румунією, все це об'єктивно сприятиме реалізації зовнішньополітичних цілей та інтересів України.

Прикро, що дане питання, як і більшість питань зовнішньополітичних пріоритетів України, використовується як об'єкт у внутрішньополітичній боротьбі. Як наслідок, замість консолідованої державної позиції ми маємо чергову порцію взаємозвинувачень. І якщо суперечку між Україною і Румунією спромігся вирішити Міжнародний суд, то, очевидно, що політичної взаємоповаги нам доведеться вчитися самостійно.

powered by lun.ua
Коментарі — 90
Простір _ 26.02.2009 23:49
IP: 92.113.140.---
___suspiria
Не імперія тоді ще, а держава (царство).
Окраїною Русі була якраз Москва.
Іван Богун був проти об"єднання.
Офіційна статистика, навіть позаминулого століття – свідчить про більшість українців саме на Донбасі. У містах українців було менше, але це якраз і свідчить про дискримінаційну політику Російської імперії, а не про розквіт націй у тюрмі народів у Вашому пересказі.
Все ж читайте. Навіть Бузина читає.
Спасибі й Вам за бесіду.
suspiria _ 26.02.2009 20:03
IP: 194.44.18.---
26.02.2009 19:09___ Простір
Бузину, кстати, не читал.
Вот Вы я и смотрю, историю Украины изучили по украинским источникам. Вы в курсе, что Алексей Михайлович с третьего прошения Хмельницкого согласился принять окраину в состав империи, прекрасно зная, что придется ослабленной после северных войн, армии ввязаться в войну с поляками. Что Ордын-Нащокин умолял царя отказаться от Украйны?
Я вижу источник Ваших исторических познаний.
Зачем вы мне, сорок второй год живущему в Донецке, в городе, котором, одним из первопоселенцев был мой пра-прадед, работавший инженером во французской угольной концессии с 1890-х годов, рассказываете о множестве украинцев, исконно проживающих в Донбассе???
Спор наш действительно утратил смысл. Спасибо за беседу.
Простір _ 26.02.2009 19:09
IP: 94.179.52.---
___suspiria
Може досить вже займатись плагіатом писанини дурисвіта Бузини?
Хмельницькому завадою Руському князівству були – Польща, Московія, передчасна смерть.
УНР окупувала РСФСР, де перемогли ненаситні популісти-дурисвіти більшовики.
В української влади проблеми з п"ятою колоною, що обтяжена успадкованим від імперії українофобським синдромом.
Шановний, українці на Донбасі були і є в більшості. Та тільки в часи різних, але російських імперій українська мова і культура нищилась, заборонялась під різними приводами: польське наріччя, український буржуазний націоналізм, неперспективна мова.
А взагалі-то читайте українських, а не імперських упереджених істориків і аж ніяк не дурисвітів (Бузина і т.п.), що несуть несусвітню маячню з понависмикуваних під шаблон ураїнофобства "фактиків". А доти наш спір втрачає всякий смисл.
suspiria _ 26.02.2009 13:48
IP: 194.44.18.---
26.02.2009 13:23___ Простір
Это не фактики, а факты. Почитай внимательно историю. Кто мешал Хмельницкому содать государство? Никто. Что сделала Центральна Рада, имея по их словам украинскую армию в 4,5 млн. штыков? Позвала немцев. Что делает последнее время украинская власть? Бегает как блоха по сковородке и просится то в НАТО, то в ЕЭС,то еще куда-нибудь, лишь бы научили, что же делать с этой независимостью.
Это реальность, а не романы Грушевского и ахинея Конисского. А еще был, осмеянный самими же поляками, Духинский, развивший теорию о различном происхождении украинцев и русских.
И что могло нищится на Доньбассе украинского, если тут его практически не было. Была часть населения, переехавшая сюда из Слобожанщины и послевоенные переселенцы с западной Украины, чьи потомки сразу перешли на русский.
То, что Крым и Восток страны исторически тяготеют к России нужно было учитывать таким как Ющ, Тарасюк и Огрызок при проведении своей недалекой антирусской политики, а не создавать пятую колонну из 40% населения.
Простір _ 26.02.2009 13:23
IP: 92.112.91.---
___suspiria
Проживання у Донецьку не відміняє, а тільки підтверджує Ваше викривлене (московське) розуміння української дійсності. Я добре знаю як на сході нищилось (за царів і СРСР) все українське. А оперування висмикнутими "фактиками", підігнаними під московський шаблон "не било і не може бути" – виглядає смішно.
suspiria _ 26.02.2009 10:55
IP: 194.44.18.---
___ Простір
Подъем жизни и экономический расцвет в Украине был в период СССР (продажа предприятий того времени и через 18 лет затыкает дырки бестолковых бюджетов) и в правлении русских царей. Когда власть (временно) оказывалась в руках украинца, в государстве начинался кавардак, заканчивавшийся всегда руиной. К краю которой подошли и сегодня.
Все что Вы пишете о патриотизме красиво, но бессмысленно. Меня не интересует ничья пропаганда, но если Вы считаете что в настоящей ситуации украинская власть действует в интересах народа и страны – Вы глубоко заблуждаетесь.
Я живу в Донецке, бюджет которого в 2008 году обчистили (другого слова не подберешь) на 350 млн., и в этом году обчистят на 420, не дав ни копейки на социальные программы (заложенные зато в бюджет) так что не нужно тут рассказывать про чужой монастырь.
Простір _ 26.02.2009 00:30
IP: 92.113.132.---
___suspiria
Ви пропустили все. Розмова про владу. Владу формує більшість у ВР, а не той у кого більшеголосів на виборах. В 2004 обрав президента народ – перед тим ВР передала частину повноважень президента до уряду і ВР.
Те, що для одних патріотизм – для тих хто топтався по ньому – не патріотизм.
Ми як у різних світах. Я на рідній землі, а Ви у віртуальному світі казенної іноземної пропаганди. І тому Ви весь час будете щось шукати і Вам буде здаватись – що знайшли, але то буде лише якийсь висмикнутий "фактик" із загального ряду фактів, осягнути які разом Вам очевидно непідвладно.
У Вас закордонне (московське) розуміння минулого і майбутнього України, а тому згадайте чому не можна лізти зі своїм уставом у чужий монастир?
suspiria _ 25.02.2009 21:10
IP: 194.44.18.---
25.02.2009 13:36___ Простір
Может я чего-то пропустил. А разве не НУ совместно с БЮТ выиграли выборы в 2004?
Но потом на выборах в Раду разве не ПР наблала больше всех голосов (к вопросу о выборе народа).
Про голод уже надоело, даже Ющ забыл. Я приводил ссылки на польские газеты о голоде в Галиции в 1933.
Ну а уж Батурин... Я не представляю, что бы в той ситуации сделал бы любой европейский правитель, которого предал вассал, клявшийся раннее на кресте, кроме как сжечь все нахрен. Если Вам конечно, по душе предатели и изменники...
Простір _ 25.02.2009 13:36
IP: 92.113.139.---
__suspiria
Демократичній коаліції не 4, а 1рік і 3 місяці – зважайте на факти, а не на своє самонавіювання.Ваш коментар виявляє антиукраїнські уподобання і тому не Вам розводитись про Батурин і Голодомор – такі як Ви ті кості й засіяли. Що ж до ручання, то народ вже дважди довів, що не проти себе – відверто антиукраїнські сили (ПР,КПУ) набрали меншість.
suspiria _ 25.02.2009 09:44
IP: 194.44.18.---
24.02.2009 22:30___ Простір
А что было какое-то развитие не пид час кризи? Топчутся на месте четвертый год, то по костям Батурина, то по костям погибших от голода.
А открытие границ – было одним из приоритетов помаранчевой власти на выборах. и вся гастарбайтерская западенщина даже рванула с работы, дабы проголосовать " за тих, хто думаэ за нас". Ну и что дальше?
И никогда не ручайтесь за весь народ, сейчас не совсем то время, что-бы за кого бы-то ни было ручаться. Сегодняшняя власть не только бесперспективна а еще и преступна.
Простір _ 24.02.2009 22:30
IP: 92.113.142.---
__suspiria
Більшість у ВР – обрав народ.Щоб не було віз треба дорівняти економіку до європейської. Який може бути розвиток під час світової кризи? Може у Вас є конструктивна пропозиція – у владу ПР і КПУ? Але народ антиукраїнським силам владу не довірить. Тоді про що Ви безперспективно запитуєте?
suspiria _ 24.02.2009 21:10
IP: 194.44.18.---
___ Простір
Вместе пришли к власти по одними знаменами, разосрались на второй день, Тарасюк и Огрызко что, разве не в коялиции? И в какой еще стране (кроме России, Беларуси), считающей себя демократической критика государственных деятелей, получающих з\п с бюджета (и с наших налогов в том числе) считается антигосударственной?
На добро Украине, говорите? Малозаметно. Что, украинцев пускают куда-то без виз в Европу, Украина где-то смогла расширить свои рынки для развития экономики?
На все вопросы – нет, не выполнено, бесперспективно.
Простір _ 24.02.2009 15:33
IP: 92.113.179.---
__suspiria
А те, що Тарасюк і Огризко є патріотами, професіоналами і не є українофобами – це на добро Україні. А те, що Ви не асоціюєте себе з Україною і живете в полоні російсько-радянської пропаганди – так хто Вам винен?
Простір _ 24.02.2009 14:23
IP: 92.113.179.---
11:44__suspiria
Виходячи з владних повноважень – особливо в єкономіці – влада належить БЮТ: прем"єр-міністру і проБЮТівській більшості у Верховній Раді. Демократична коаліція сформувалась в 2007 році.
Ви бачили у БЮТ помаранчеві прапори?
Я дивуюсь Вашій необізнаності, натомісь приголомшений Вашою поінформованістю у питанні компартійного дискурсу в Китаї.
suspiria _ 24.02.2009 11:44
IP: 194.44.18.---
23.02.2009 20:42___ Простір
А влада у нас сейчас не помаранчевая? И Тарасюк с Огрызком не помаранчевые русофобы? И кто сейчас этому рад – правильно, румыны.
Дэн Сяо Пин, если Вам это неизвестно, перевернул все китайское общество и полностью реформировал экономику в стране, так что цитата его говорит о превалировании государственного мышления над партийной дисциплиной. Партийность и личная преданность в Украине ассоциируется с полной бездарностью и непрофессионализмом.
Особенно это заметно последние четыре года.
Простір _ 23.02.2009 20:42
IP: 92.113.175.---
suspiria, саме Ви неодноразово використовували помаранчевий колір для ідентифікації влади, виявляючи свою упередженість. А наведена Вами цитата справедлива для стабільних суспільств і для... котів.
suspiria _ 23.02.2009 16:41
IP: 89.105.254.---
23.02.2009 00:19___ Простір
"Мне все равно какого цвета кот, лишь бы ловил мышей" Дэн Сяо Пин.
Не ловят – нахрен с пляжа, без учета национальности.
konsyltacii _ 23.02.2009 15:00
IP: 213.231.27.---
Правда ли что, п.218,п.140,141 Решения суда от 03.02.2009 г. по делу делимитации границ Украины и Румынии как одна из исходных точек расчета была применена "дамба Sulina" – исскуственное сооружение, что противоречит международному праву?Что были нарушения международного права,в частности Конвенций по морскому праву и шельфу,на основании которых, в нарушение законов географии,математики,геометрии,права о.Змеиный не учитывался при непропорциональном разделе экономической зоны и шельфа Украины западным судом?

Правда ли что большинство упоминаемых в решении суда прецеденты – в основном из споров развивающихся стран?Правда ли, что если бы Украина не согласилась на суд и привлекла бы Россию как правоприемника СССР на своей стороне, то не было бы потери части экономической зоны и шельфа?Правда ли, что не к полномочиям МИД относится принятие решений, могущих изменить границы Украины?

С решением суда от3.02.2009 о делимитации границ между Украиной и Румынием можно ознакомиться на сайте http://www.icj-cij.org/homepage/index.php?lang=en
Простір _ 23.02.2009 00:19
IP: 92.113.145.---
suspiria
Я то хоч день, а Ви весь час одне і теж – помаранчева влада не така. Та тільки для Вас не така, тому що не російська, а для мене не така – тому що не українська. І відзначення 23.02 – тому ще один доказ.
suspiria _ 22.02.2009 23:29
IP: 194.44.18.---
22.02.2009 23:06___ Простір
У Вас какие-то религиозные проблемы? Секту мне какую-то приплетаете...
Весь день об этом пишете. Попробуйте умыться холодной водичкой.
Простір _ 22.02.2009 23:06
IP: 92.113.145.---
21:45__suspiria
Ну і слава Богу! А то я захвилювався за вашу секту – всяке ж буває...
suspiria _ 22.02.2009 21:45
IP: 194.44.18.---
22.02.2009 19:32___ Простір
Я не Украину имел в виду. Но Вам виднее.
suspiria _ 22.02.2009 21:43
IP: 194.44.18.---
22.02.2009 18:25___ Иль
Беда с вами, свидомими. Малейшую критику по поводу дебильности сегодняшней власти воспринимаете, как начало военных действий.
Не было, говоришь запасов нефти и газа? Так шо, треба було увесь шельф виддати.
Правда румынская Реtrom, в которую австрийцы уже инвестировали млрд. евро несколько другого с Вами мнения и активно готовится к развитию новых месторождений.
Если верить австрийцам, за считанные годы они позволят повысить в несколько раз объем добычи, которая (по прогнозам бестолковых австрийцев) достигнет 60 млн. т в перерасчете на нефть. Это намного больше нынешней добычи в Украине, составляющей 20 млрд. куб. м газа и 6 млн. т нефти в год.
Вот такая, малята, перемога...
Простір _ 22.02.2009 19:32
IP: 92.113.144.---
suspiria, про кінець світу в окремо взятій Україні можна дізнатись тільки з Ваших коментарів. Ваша секта знає щось про задавнений кінець світу саме в Україні? Вам треба виступити з міжнародною прес-конференцією! Не томіть – людство мусить знати правду!
Иль _ 22.02.2009 18:25
IP: 195.216.213.---
___ suspiria
Не хвилюйся, Румунія не Росія, вона не буде до острова Зміїний будувати дорогу. Заспокійся, а то відчуваю громихання твоїх кісток. Не плюй ядом ненависті до України, бо тріснеш.

В районі о. Зміїний не було і не буде таких запасів нафти і газу. Це політичний блеф тупих і сірих українських політиків. Допустимо, що там в загальному відкрили декілька родовищ з сумарними запасами 100млр. На їх облаштування треба до 5-6 мрл. дол, а максимальний видубуток в рік буде не більше 1,0млр. кую м. А затрати? Собівартість цього газу буде більше 500дол. за 1000куб. Заспокойтесь, бо шельф острова цього не вартий.
ONLINE
Україна та Європа1058 тітушки18 Aтака Путіна1181 Вибори-2014158 Уряд реформ386
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter