22 січня 2013, 22:38

В ЄС розуміють, що нові звинувачення Тимошенко – черговий фарс і ніщо більше

Нинішній українській владі в Європейському Cоюзі та США давно не вірять. Навіть якби вони раптом теоретично надумали бути чесними, то їм вже все-одно вірити ніхто не буде.

Для мене очевидно, що чергова сфабрикована проти Юлії Тимошенко справа – звинувачення у вбивстві Щербаня – шита білими нитками для того, щоб убезпечити владу в разі, якщо Європейський суд з прав людини винесе рішення на її користь.

Можна цілком обґрунтовано прогнозувати, що це рішення буде позитивним. Саме тому влада вдається до вигадування нових звинувачень, аби протримати Юлію Тимошенко за гратами якомога довше. Наразі вони вигадали чи не найжахливіше звинувачення, котре тягне за собою довічне ув'язнення. Складається враження, що якби вищою мірою покарання в Україні була смертна кара, то для її застосування "намалювали" б що завгодно.

Проте, сьогодні метою влади є максимальне продовження терміну перебування Юлії Тимошенко за гратами за рахунок проходження новою справою судового розгляду у всіх інстанціях. Спілкування з представниками країн ЄС підтвердили, що ніхто не сприймає всерйоз ці недолугі вигадки Генеральної прокуратури щодо Юлії Тимошенко.

Якщо говорити про те, як вплине дана інсинуація на перспективи просування Угоди про Асоціацію, то можна прогнозувати, що це може негативно позначитись на атмосфері саміту, якщо він все ж таки відбудеться, а може і взагалі поставити його проведення під питання.

Проте, ми зараз мусимо уникати прагнення "не бачити" того, що відбувається в Україні, задля підписання Угоди про асоціацію. Очевидно, що механічне її підписання нічого не змінить – ні в головах правлячих політиків, ні в країні в цілому. Не зникнуть політв'язні, репресії проти політичних опонентів, розгул мажорів, судова система "під себе", розкрадання бюджету через тендери тощо.

На даному етапі Угода про асоціацію є чи не єдиним потужним важелем, здатним змінити ситуацію в України на краще – зупинити політичні переслідування, відновити верховенство права і демократичний поступ.

Тому ми мусимо спільно виступити за негайне виконання умов, котрі поставив перед владою ЄС, і тоді ми можемо бути впевнені у продовженні євроінтеграційного поступу України. Ці умови відомі:

- звільнення Юлії Тимошенко і Юрія Луценка, припинення політичних репресій;

- реформування судової системи і практики згідно з європейськими стандартами;

- прийняття Виборчого Кодексу.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Сучасні уроки Волинської трагедії

Цьогоріч річниця Волинської трагедії позначилася низкою нових нюансів в українсько-польських взаєминах. По-перше, поверненням до антиукраїнської риторики в рішеннях польських політиків і парламентарів...

Щодо об'єднання НРУ та УНП

Вважаю за доцільне висловити своє бачення щодо подій, які відбулися у Народному Русі України у зв'язку з проведенням 19 травня цього року з'їзду НРУ...

Щодо професіоналізму в роботі

Сьогодні з легкої руки одного з журналістів у ЗМІ поширено інформацію, яка вводить в оману суспільство. Так, повідомляється, що затверджено "делегацію ВР в Європарламенті" (!?), ""про створення комітету парламентського співробітництва з Європарламентом"...

Вибіркове "пакращення" або "сіла єсть – ума нє надо"

"Пакращення" у нашій країні невідворотньо наступає і захоплює все більше сфер державної діяльності. Цей невблаганний процес досяг критичного рівня після того, як сягнув святая святих кожної держави – зовнішньої політики та національної безпеки...

Хто ж руйнує європейську інтеграцію?

Курс на європейську інтеграцію сформувався практично напочатку 1990-х років. З того часу він залишався практично незмінним. Мінялися лише влада і еліти...

Саміт Україна-ЄС: читайте між рядків або переклад з дипломатичної мови

Саміт Україна-ЄС став надбанням історії. Спільна заява, виступи учасників і коментарі знову дають підстави говорити про дві відмінні оцінки Саміту з боку двох сторін...