Тарас Кириченко Член Наглядової Ради в АТ «Ощадбанк», член СЕО Club Ukraine та Editor’s Club

Швидкочитання – це не читання [що б це не означало]

30 вересня 2020, 23:46

Протягом останніх років дуже модним стало кидати виклики по читанню книжок, наприклад: "100 книг за рік", "прочитай 33 книги з більш ніж 500 сторінками" і т.п. Я вважаю, що такий спосіб читання має дуже малу користь. Скорочитанням можна назвати звичайне переглядання тексту з метою поглинання інформації, але аж ніяк не процес читання. Методики швидкочитання мають один, але дуже вагомий мінус – вони не дозволяють зрозуміти суть прочитанного:

"Я закінчив курси швидкочитання – нас змушували водити пальцем уздовж сторінок, – і прочитав "Війну і мир" за двадцять хвилин. Там щось про Росію", – голлівудський актор Вуді Аллен.

Ключовою відмінністтю читання книги від перегляду фільму, прослуховування книжки або підкасту є можливість зупинитися... Відклавши книгу, можна поміркувати, знайти нові для себе сенси та відкрити якусь свою істину. Адже істину можна відкрити для себе виключно самостійно. Жодне радіо або відео не зможе це зробити за вас.

Саме тому, я виступаю проти бездумного читання книг. Як альтернативу шкидкочитанню я б запропонував метод поглибленого читання книжок та духовних вправ, метод Філона Александрійського за Пьєром Адо.

Цей метод складається з наступних етапів:

1) пошук текстів, які стануть основою для духовних вправ;

2) спільного читання та обговорення;

3) подальшого обмірковування та аналізу з метою засвоєння сенсу;

4) концентрації уваги та звернення її до себе;

5) медитації та практики усвідомлення;

6) процесу застосування думок на практиці.

Незважаючи на всесвітню інтернетну глобалізацію, бібліотеки не залишаються порожніми. Доступність книжок у бібліотеках дає можливість людям з будь-яким гаманцем долучитися до скарбнички загальних знать цивілізації.

Ось, наприклад, мій досвід відвідування центральної бібліотеки в м. Нью-Йорк минулого року був дуже позитивним. Без паспорту чи інших документів, будь-яка людина може прийти в публічну бібліотеку, взяти з полиці книгу і посидіти з водичкою та інтернетом в теплому та затишному залі, працюючи з безліччю доступних видань.

До речі, сьогодні Україна святкує День бібліотек. Зі святом, друзі!

powered by lun.ua
Коментарі — 2
Log Log _ 01.10.2020 12:02
IP: 46.133.168.---
Петро Киевский – безмозглый дебил Унитаз Семижопов из Воронежской Области
лучьше.
"Сосиська" безграмотная, и в какой книге ты такое слово увидал?
Ты после второго класса ни одной книги в руках не держал, а изображаешь
интеллектуала. Слабоумное, выбирай хотя бы знакомую тебе тему.
Ты такой же "Киевский" как и "Петро". Твой первый ник "Запердоленко" 100% отвечает
в твоей сути – пукать в церкви за копейку от Пригожина.
Пошел вон.
Віктор Совщак _ 01.10.2020 09:09
IP: 188.163.12.---
Як на мене, .з життєвого досвіду, читання, як спосіб отримання інформації, багатьом не потрібний...Тому що, інформацію вони не можуть засвоїти...Їм не комфортно...Просто болить голова... Є читачі всякого роду любовних романів або про шпіонів (поліцію) Це, як правило примітивні тексти, які легко засвоюються... Багато думати не треба -- газети такі ж...Ну а якщо про любов, то ця тема, як проблема, у багатьох існує по життю... А казки хочеться.
Зеленський62 Україна та Європа1122 Корупція1413 Aтака Путіна1279 Свобода слова578
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter