30 квітня 2021, 12:37

YOLO КУЛЬТУРА

У всьому поганому шукай гарне. За що ми можемо бути вдячними ковіду?

Наприклад, за більш усвідомлене ставлення до свого життя.

Як казав мій улюблений професор з МІМ Макс Абрамович Гольцберг: "Більшість людей ходить на роботу не приходячи до тями".

Ковід змусив задуматись. І це – чудово.

The New York Times нещодавно презентував світу новий тренд YOLOYou Only Live Once або "живемо тільки раз". Новий етап усвідомлення мети власної діяльності. Що це означає?

Багато офісних робітників втомилися сидіти цілий рік вдома над своїми ноутбуками від дзвінка до дзвінка в ZOOM. Настільки втомилися, що готові ризикнути змінити стабільність на нову пригоду під назвою "справа мрії". Хтось наважується на нову роботу, а хтось взагалі, вирішує зійти з кар'єрного конвеєра та переставити свою кар'єрну драбину до іншої стіни.

Пандемія змінила пріоритети та дала розуміння, що життя може бути іншим. Історії людей, що своїм прикладом демонструють YOLO культуру:

1. Бретт Вільямс, 33-річний юрист з Орландо, під час Zoom-медитації: "Я раптом зрозумів, що просиджую за столом по 10 годин на день і відчуваю себе нещасним. І мені подумалося: "А що я втрачаю? Ми всі можемо завтра померти"". Він пішов з роботи, покинувши посаду партнера, щедру зарплату і велику компанію, щоб приєднатися до маленької команди, якою керував його сусід, і більше часу проводити з дружиною і собакою. "Я все ще юрист. Але я давненько не відчував такого наснаги від своєї роботи", – говорить він.

2. Олівія Мессер, 29-річний репортер в The Daily Beast, пішла з роботи в лютому, оскільки зрозуміла: робота з темою пандемії цілий рік вимотала і травмувала її. "Я відчувала себе настільки виснаженою, що здавалося, більше не знаю, як робити свою роботу", – каже вона. Репортер пішла з роботи, переїхала з Брукліна до Сарасота, ближче до батьків. З тих пір вона займається фрілансом та своїми хобі, на зразок малювання та плавання на байдарках.

YOLO цілком може стати основним робочим трендом цього року. Недавнє дослідження Microsoft показало, що понад 40% співробітників по всьому світу подумують про те, щоб змінити роботу.

Не всі приймуть найкращі рішення, але багато хто вийде з режиму автопілоту і зможе змінити своє життя на краще. А "краще" у кожного своє, свій шлях та покликання.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

"Тарас Бульба, мілфа Оксана, менеджер Петренко і філософія"

Філософія "без краватки": про щастя, вибір та сміливість бути. Сьогодні знайомлю вас з книгою, яка говорить про вибір людини. Книга, яка змушує задуматися: "Чи все я бачу? Чи не живу я в межах чужого сценарію?" Книга Талеба Таксідіотіса "Тарас Бульба, мілфа Оксана, менеджер Петренко і філософія" занурює читача в теми, які часто змушують нас задуматися над життєвими виборами та їхніми наслідками...

Що робити з грошима: філософія, інвестиції та життєва стратегія

ЗАМІСТЬ ПЕРЕДМОВИ: Хочеться нагадати, що країна зараз ділиться на тих, хто на фронті і хто в тилу, і ті, хто в тилу, хто, дякуючи Богові, мають гроші, повинні пам'ятати, що, можливо, найкраща інвестиція – інвестиція в збереження своєї країни та вкладання грошей в її майбутнє...

Про що великі люди думають наприкинці життя? Жан-Жак Руссо

І знову презентую вам наш переклад. Здається, вперше українською... У світі, що дедалі більше прискорюється, книга Жан-Жака Руссо "Прогулянки одинокого мрійника" звучить як тиха, але вперта нота опору...

Як українці заробили мільйони на штучному інтелекті – кейс Toloka і Scale AI (приклад вдалої інвестиції у ШІ)

Всі зараз дуже багато говорять про Штучний Інтелект. Багато хто хоче на цьому заробити. Один спосіб – використати ШІ у своїй компанії, ще один спосіб – створити свій стартап, який працює з ШІ...

Як виховати щасливу, цілісну та суб'єктну дитину: роздуми, ідеї та практичні поради

Дитинство – це не лише період, коли ми вчимося ходити, говорити чи читати. Це час, коли закладається фундамент нашого майбутнього, формується наша особистість, наші цінності та спосіб мислення...

Голос свободи: Як Жан-Жак Руссо допомагав полякам будувати націю і чому це може навчити нас

Є філософи, які створюють системи. А є ті, хто будить народи і будує нації. Жан-Жак Руссо – саме такий мислитель. Його слово не схоже на абстрактну мову трактатів – воно ближче до молитви або заклику, виголошеного на площі...