30 квітня 2021, 12:37

YOLO КУЛЬТУРА

У всьому поганому шукай гарне. За що ми можемо бути вдячними ковіду?

Наприклад, за більш усвідомлене ставлення до свого життя.

Як казав мій улюблений професор з МІМ Макс Абрамович Гольцберг: "Більшість людей ходить на роботу не приходячи до тями".

Ковід змусив задуматись. І це – чудово.

The New York Times нещодавно презентував світу новий тренд YOLOYou Only Live Once або "живемо тільки раз". Новий етап усвідомлення мети власної діяльності. Що це означає?

Багато офісних робітників втомилися сидіти цілий рік вдома над своїми ноутбуками від дзвінка до дзвінка в ZOOM. Настільки втомилися, що готові ризикнути змінити стабільність на нову пригоду під назвою "справа мрії". Хтось наважується на нову роботу, а хтось взагалі, вирішує зійти з кар'єрного конвеєра та переставити свою кар'єрну драбину до іншої стіни.

Пандемія змінила пріоритети та дала розуміння, що життя може бути іншим. Історії людей, що своїм прикладом демонструють YOLO культуру:

1. Бретт Вільямс, 33-річний юрист з Орландо, під час Zoom-медитації: "Я раптом зрозумів, що просиджую за столом по 10 годин на день і відчуваю себе нещасним. І мені подумалося: "А що я втрачаю? Ми всі можемо завтра померти"". Він пішов з роботи, покинувши посаду партнера, щедру зарплату і велику компанію, щоб приєднатися до маленької команди, якою керував його сусід, і більше часу проводити з дружиною і собакою. "Я все ще юрист. Але я давненько не відчував такого наснаги від своєї роботи", – говорить він.

2. Олівія Мессер, 29-річний репортер в The Daily Beast, пішла з роботи в лютому, оскільки зрозуміла: робота з темою пандемії цілий рік вимотала і травмувала її. "Я відчувала себе настільки виснаженою, що здавалося, більше не знаю, як робити свою роботу", – каже вона. Репортер пішла з роботи, переїхала з Брукліна до Сарасота, ближче до батьків. З тих пір вона займається фрілансом та своїми хобі, на зразок малювання та плавання на байдарках.

YOLO цілком може стати основним робочим трендом цього року. Недавнє дослідження Microsoft показало, що понад 40% співробітників по всьому світу подумують про те, щоб змінити роботу.

Не всі приймуть найкращі рішення, але багато хто вийде з режиму автопілоту і зможе змінити своє життя на краще. А "краще" у кожного своє, свій шлях та покликання.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

''Найбільший ворог – це страх у власному серці'' – Яґю Муненорі і його книжка

Запрошую вас до унікальної мандрівки вглиб японської мудрості разом із "Книгою родинних переказів" Яґю Муненорі – класичним текстом про мистецтво меча, управління собою та гармонію дії...

Як діти змінюють нас – чи ми їх?

Чи замислювалися ви, як діти впливають на наше життя? Звичайно, ми сильно впливаємо на них. Але чи й вони так само сильно впливають на нас, змінюють нас, роблять зрілішими, допомагають нам ставати кращими? Ці питання здаються простими, але насправді вони відкривають цілий світ роздумів про те, ким ми є і ким хочемо бути...

''Філософія – це не мистецтво говорити. Це мистецтво жити так, щоб твої вчинки відповідали твоїм словам'' – Музоній Руф

Запрошую вас разом з новим проектом books.metanoia.mba читати, пізнавати і створювати самого себе за допомогою тих, чиї слова й досі живі. І не лише живі, але й перебувають в діалозі із кожним, хто шукає себе і робить своє життя кращим...

Як знайти себе: розмова про стиль, ролі та провідне

В рамках програми Метаноя маю групові та індивідуальні зустрічі з учасниками. Ось зворотній зв'язок одного з учасників після однієї з останніх зустрічей: Уявіть, що ви стоїте на початку шляху, який обіцяє змінити ваше життя...

Бібліотека Метаної – книжки українською стають доступнішими!

Сьогодні презентую новий проєкт – бібліотеку books.metanoia.mba. Наша мета – зробити класичні тексти доступнішими українською мовою, особливо ті, які раніше не перекладалися...

Як жити-бути зі своїми дорослими дітьми – і не зруйнувати стосунки

На вихідних не розмовляв зі своїми дітьми. А дуже хотілося. Вони були зайняті своїм життям та своїми завданнями. Зрозуміло, що формула: "Чому ти мені не дзвониш?" не працює, а працює: "Коли поговоримо?" Вночі не спав через ці сирени і думав про те, як жити-бути зі своїми дорослими дітьми...