30 квітня 2021, 12:37

YOLO КУЛЬТУРА

У всьому поганому шукай гарне. За що ми можемо бути вдячними ковіду?

Наприклад, за більш усвідомлене ставлення до свого життя.

Як казав мій улюблений професор з МІМ Макс Абрамович Гольцберг: "Більшість людей ходить на роботу не приходячи до тями".

Ковід змусив задуматись. І це – чудово.

The New York Times нещодавно презентував світу новий тренд YOLOYou Only Live Once або "живемо тільки раз". Новий етап усвідомлення мети власної діяльності. Що це означає?

Багато офісних робітників втомилися сидіти цілий рік вдома над своїми ноутбуками від дзвінка до дзвінка в ZOOM. Настільки втомилися, що готові ризикнути змінити стабільність на нову пригоду під назвою "справа мрії". Хтось наважується на нову роботу, а хтось взагалі, вирішує зійти з кар'єрного конвеєра та переставити свою кар'єрну драбину до іншої стіни.

Пандемія змінила пріоритети та дала розуміння, що життя може бути іншим. Історії людей, що своїм прикладом демонструють YOLO культуру:

1. Бретт Вільямс, 33-річний юрист з Орландо, під час Zoom-медитації: "Я раптом зрозумів, що просиджую за столом по 10 годин на день і відчуваю себе нещасним. І мені подумалося: "А що я втрачаю? Ми всі можемо завтра померти"". Він пішов з роботи, покинувши посаду партнера, щедру зарплату і велику компанію, щоб приєднатися до маленької команди, якою керував його сусід, і більше часу проводити з дружиною і собакою. "Я все ще юрист. Але я давненько не відчував такого наснаги від своєї роботи", – говорить він.

2. Олівія Мессер, 29-річний репортер в The Daily Beast, пішла з роботи в лютому, оскільки зрозуміла: робота з темою пандемії цілий рік вимотала і травмувала її. "Я відчувала себе настільки виснаженою, що здавалося, більше не знаю, як робити свою роботу", – каже вона. Репортер пішла з роботи, переїхала з Брукліна до Сарасота, ближче до батьків. З тих пір вона займається фрілансом та своїми хобі, на зразок малювання та плавання на байдарках.

YOLO цілком може стати основним робочим трендом цього року. Недавнє дослідження Microsoft показало, що понад 40% співробітників по всьому світу подумують про те, щоб змінити роботу.

Не всі приймуть найкращі рішення, але багато хто вийде з режиму автопілоту і зможе змінити своє життя на краще. А "краще" у кожного своє, свій шлях та покликання.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Усик без тренера? Майстерність без наставника – нерозумно і недоцільно

Як же часто ми бачимо підприємців, лідерів чи стартаперів, які: – хизуються тим, що "все самі", – не питають поради, – не мають жодного наставника, людини з якою можна поговорити про справи, – не залучають інвестора чи коуча – бо "робимо бізнес за свої"...

Від науки до бізнесу: чого Карл Поппер може навчити сучасних підприємців?

Зараз вивчаю методологію наукових досліджень і теорію Карла Поппера і ось які паралелі побачив з бізнесом і стартапами, буду радий вашим коментарям: На перший погляд здається, що наука і бізнес живуть за зовсім різними правилами...

Медитації Декарта для Вас

Рене Декарт – фігура, що стоїть на перетині епох, дисциплін і способів мислення. Математик, філософ, фізик, фізіолог і механік, він став одним із тих велетів інтелекту, чиї ідеї визначили хід розвитку одразу кількох галузей науки...

Роль голови наглядової ради: досвід, виклики та поради

Чи замислювалися ви, яку роль насправді відіграє голова наглядової ради у житті компанії? Чи може одна людина впливати на ефективність цілого органу управління? Саме ці питання я обговорював у щирій розмові з колегою Сергієм Булавіним, і сьогодні хочу поділитися своїми думками, досвідом та порадами для тих, хто цікавиться корпоративним управлінням...

''Той, хто слухає'': Френсіс Бекон про силу справжньої дружби

У світі, де раціональність дедалі частіше затьмарює емоції, а ефективність підміняє людяність, постать Френсіса Бекона постає як міст між двома світами – наукового мислення й глибокої моралі...

Сумнів як шлях: про що нам говорить Секст Емпірик?

У сучасному побутовому розумінні слово "скептик" часто зводиться до позначення людини, яка просто не вірить, сумнівається або заперечує популярні погляди, іноді навіть із саркастичною чи зверхньою інтонацією...